Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/532983f4e752c/

Чому Росії плювати на санкції через анексію Криму?

Дмитро Бобрицький | 19.03.2014 13:48

Росія анексуючи Крим, розуміла певні передумови нового порядку у міжнародних відносинах. І те, що дії Путіна спричинені неповносправністю, насправді виглядає, як холодний цинічний розрахунок на перспективу.

Чому Росії плювати на санкції через анексію Криму?
Слова Путіна про подяку за позицію Індії та Китаю щодо Криму є більш ніж показовими: у міжнародній політиці є кілька важковаговиків (Індія, Китай, Бразилія), які дефакто залишаються за межами G-8 – це країни BRICS.

Безумовно, що керівництво країн BRICS прагне переформатування впливу на світовий ринок, і лише пенсіонери міжнародних відносин (США, країни ЄС) диктують умови торгівлі усім державам, стримують їх розвиток.

Історія мала подібний прецедент, коли був створений Троїстий союз (Німеччини, Італії, Австро-Угорщини), а згодом і Четверни́й сою́з (Німеччини, Австро-Угорщини, Болгарії і Туреччини), що мав на меті перерозподіл колоніальних земель, захоплених Антантою. Тоді німці претендували на французькі колонії в північній Африці і тд.

Такий стан у міжнародних відносинах поклав початок конфронтації, і з рештою, початок І-ої та ІІ-ої світової війни. Щось подібне відбувається і зараз.

Звісно, що Росія є слабка економічно, і локомотивами Бріксу є Індія та Китай, проте саме Росія має необхідний ядерний арсенал, якого не мають інші країни цього об'єднання.

Отже, на наших очах розгортається формування нових порядків міжнародних відносин, визнання нових гравців. І питань тут багато, але ключове все ж: "Чи буде старенький "дядько Сем" мудрим, щоб пустити енергійних азійців на свій город, чи чекати ІІІ-ої світової?


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua