Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Соціологія свідчить, що Крим на референдумі підтримає Україну

Сергій Петрук | 10.03.2014 10:57

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
1

Проведення окремих референдумів у Севастополі та в Криму свідчить про невпевненість самопроголошених керівників Криму у сприятливих для них результатах.
Тому у Севастополі намагаються підстрахуватися. Політолог ІВСП "Соцінтел" Руслан Павленко запевняє, що питання приєднання до Росії не набере підтримки більшості кримчан.


Більше того, останні події, що призвели до зростання напруженості, сприяють зменшенню цієї підтримки. І чим далі затягується у часові невпевненість в ситуації, тим більше сумнівів у прихильників приєднання.

Свідченням слабкості є також відсутність серед запитань референдуму можливості залишити Крим в існуючому статус кво в складі України. У разі впевненості в результаті, це питання обов'язково б включили в перелік для того щоби обрізати усі шляхи назад.

Разом з тим Севастополь віддасть перевагу вибору у бік Росії. Проведення окремого кримського референдуму без Севастополя гарантує 70-75% підтримку Києва серед жителів АР Крим. За прогнозом політолога ІВСП "Соцінтел" Руслана Павленка у самому Севастополі підтримка входження в склад Росії набере 55-60%. Загальна явка на референдум по Криму складатиме 40-60%.

Руслан Павленко зазначив, що якби київська влада була впевнена в сприятливому результаті, то сприяння проведенню референдуму назавжди би зняло питання сепаратиських настроїв, і перевело б ситуацію у пошук компромісів у цьому особливому регіоні.

Невпевненість української влади в Криму в тому, що вона не має реальної картини підтримки українських державних інститутів. Ці дані мала би надати соціологія, але маємо занепад цього інструменту отримання інформації при здійсненні державної політики.

Європейські та американські лідери передусім орієнтуються в своїх діях на результати соціологічних досліджень про підтримку чи протест їх політики. Щоденний в умовах політичної кризи соціологічний зріз скоріше за все додав би об'єктивності діям Віктора Януковича, та погасив протести.

Те, що стало причиною виграшу опозиції, зараз сприяє її програшу в умовах Криму. Нова влада не знає реальної картини настроїв Східної України, побажань, рівня підтримки мітингів, радикальної протестності, готовності йти в бік Росії. Суб'єктивність ЗМІ лише сприяє пропагандистському спотворенню картинки.

В цих умовах українській громадськості потрібно максимально фіксувати порушення під час майбутнього референдуму. Водночас в жодному випадку не визнаючи його легітимності. Сьогоднішній тиск на журналістів, що йде від імені кримських антимайданівців пов'язаний з перешкоджанням фіксації порушень на майбутньому референдумі.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua