Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Кабмін планує бюджет: дефіцит наростити, "урізати" іпотеку, додати грошей органам виконавчої влади


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

Проект державного бюджету на 2013 рік готувався з урахуванням погіршення зовнішньої кон'юнктури і ґрунтується на прогнозі зростання ВВП на 3,4% та інфляції (грудень до грудня) 4,8%, повідомив перший заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський, який представив новий проект державного бюджету на 2013 рік у Верховній Раді/

Кабмін планує бюджет: дефіцит наростити, ''урізати'' іпотеку, додати грошей органам виконавчої влади
Проект державного бюджету на 2013 рік готувався з урахуванням погіршення зовнішньої кон'юнктури і ґрунтується на прогнозі зростання ВВП на 3,4% та інфляції (грудень до грудня) 4,8%, повідомив перший заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський, який представив новий проект державного бюджету на 2013 рік у Верховній Раді, передає "Інтерфакс-Україна".

"Уряд взяв за основу перший сценарій (сценарій розвитку на базі глобального прогнозу Міжнародного валютного фонду – ред.), який передбачає проведення відповідних реформ в економіці та забезпечення більшого темпу зростання економіки", – сказав Мярковський у вівторок.

За його даними, прогноз номінального ВВП в 2013 році очікується в розмірі 1576 млрд грн.

Державні запозичення у 2013 році, за даними Мярковського, заплановані у розмірі 129,4 млрд грн: зовнішні – 36,5, внутрішні – 92,9 млрд грн.

"Визначено дефіцит держбюджету на рівні 3,2% ВВП... Запропонований рівень дефіциту, на наш погляд, є оптимальним", – зазначив він.

Чиновник також повідомив, що доходи зведеного бюджету (державного і місцевих бюджетів) прогнозуються на рівні 463,1 млрд грн, або 29,4% ВВП.

При цьому Мярковський повідомив, що доходи держбюджету в 2013 році заплановано на рівні 359,9 млрд грн, тоді як в поданому до парламенту в понеділок проекті держбюджету вони вказувалися в розмірі 361,51 млрд грн: перший заступник міністра не пояснив відмінності в даних.

Перший заступник міністра не назвав орієнтирів песимістичного сценарію розвитку економіки країни, зазначивши лише, що він заснований з урахуванням розгортання кризових явищ у світовій економіці.

Як повідомлялося, уряд 12 вересня поточного року схвалив і вніс у Верховну Раду проект держбюджету-2013, однак спікер парламенту Володимир Литвин повернув його на доопрацювання.

Перший урядовий проект держбюджету-2013 був заснований на прогнозі зростання ВВП на 4,5% (номінальний обсяг – 1,688 трлн грн) при інфляції 5,9%.

Під час обговорення проекту держбюджету 4 грудня депутати звернули увагу на нюанс обґрунтованості розгляду даного документа, оскільки президент 3 грудня прийняв відставку уряду України. Згідно зі статтею 155 регламенту парламенту в разі відставки Кабінету міністрів передбачається розгляд проекту держбюджету, підготовленого вже новим урядом.

У зв'язку з цим Литвин повідомив, що позиція уряду полягає в тому, що проект держбюджету-2013 був поданий до відставки уряду.

"Я з цього приводу мав розмову з юристами – однозначного трактування немає", – сказав він.

Кабмін вирішив скоротити більш ніж на третину фінансування іпотеки на купівлю житла

Кабінет міністрів України пропонує парламенту країни передбачити в 2013 році на фінансування програми "Здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов" надання 300 млн грн, що в 3,3 раза менше запланованої на 2012 рік суми.

Ці кошти передбачені в урядовому проекті закону про держбюджет-2013, зареєстрованого у Верховній Раді 3 грудня (N11000).

Згідно з документом, вся ця сума запланована до виділення із загального фонду держбюджету.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що надання зазначених коштів дозволить поступово розв'язати одразу три проблеми: вирішення житлової проблеми громадян; пожвавлення житлового будівництва через формування платоспроможного попиту, ліквідацію довгобудів.

Продовження статті читайте тут.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua