Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Олег Медуниця: "Бажаю молодому поколінню українців позбутися Януковича"


3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

Cьогодні ми пропонуємо інтерв'ю з новообраним Народним депутатом України, директором Бюро аналізу політики, націоналістом, якому вдалося перемогти на виборах на Сході України, Олегом МЕДУНИЦЕЮ.

Олег Медуниця: ''Бажаю молодому поколінню українців позбутися Януковича''
Ще наприкінці 90-х Сумщина видавалася типовим для Сходу України регіоном, але на початку 2000-х на політичну арену Сумської області буквально увірвалася когорта молодих патріотів, яким вдалося докорінно переломити ситуацію й змінити політичні настрої населення. І сьогодні ми пропонуємо інтерв'ю з одним з цієї когорти – новообраним Народним депутатом України, директором Бюро аналізу політики, націоналістом, якому вдалося перемогти на виборах на Сході України, Олегом МЕДУНИЦЕЮ.

Регіони підганяли мого опонента "копняками під зад"

- Пане Олеже, в першу чергу, вітаємо Вас з упевненою перемогою! Та попри все, кажуть, що на початку кампанії Вас опоненти не сприймали серйозно. Чи так це?

- Я не знаю як опоненти, а я був налаштований на перемогу від початку кампанії. Головний політичний противник так само мав серйозні наміри перемогти і вже фактично за півроку до початку виборчого процесу почав вести свою передвиборчу кампанію.

- Завдячуючи чому чи кому вдалося все таки отримати позитивний результат?

- Завдяки вдало продуманій стратегії, наполегливій роботі, а головне – підтримці людей як у Сумах, так і по всій Україні і українців в усьому світі. При нагоді хочу щиро подякувати всім, хто підтримав мене, і запевняю, що зроблю все можливе, щоби не розчарувати людей. Команда, яка мене підтримувала, це не лише сумчани, під час виборчої кампанії тут жертовно і віддано працювали однодумці з Києва, Львова, Харкова та інших міст. Важливим фактором виявилося і те, що штабісти мого конкурента просто пошили його в дурні і розвели на гроші.

- Ваш головний опонент – Анатолій Єпіфанов – одразу готувався владою як головний "козир" проти опозиційного кандидата, чи місцеві регіонали підкоригували свою кампанію, коли побачили, що їх офіційний кандидат не має шансів набрати необхідну кількість голосів для перемоги?

- Вони йому надали допомогу і методично, і копняком під зад для активізації його штабу. Цей поштовх штабісти Єпіфанова сприйняли як сигнал до вседозволеного чорного піару і пошкодження моїх носіїв зовнішньої реклами. Було багато й інших порушень. Яскравим їх прикладом можна вважати незаконне використання символіки "Батьківщини" на плакатах самовисуванки Віри Мотречко. Ще одна технологія – "підставні" кандидати, як от та ж Мотречко та Перчаков. Ну і класика жанру – написи та листівки про те, що "Фашисти рвуться к власті" та їм подібне.

Та Єпіфанову це анітрохи не допомогло. А офіційний висуванець ПР взагалі набрав лише близько 5%.

- На Вас під час кампанії намагалися вилити чимало бруду, відчуваючи, що Ви сплутаєте владі всі карти. Хто за цим стоїть – місцевий штаб, чи це могла бути особиста вказівка губернатора?

- Я думаю, що губернатор тут ні до чого. Я вважаю, що це справа рук штабу Анатолія Єпіфанова. Є свідчення виборців, що "чорнуху" проти мене поширювали разом з агітацією за Єпіфанова. Відрадно, що сумчани не "повелися" на потоки бруду і відвертої брехні.

- До речі, про губернатора. Так вже повелося, що сумчанам "щастить" на губернаторів з Донецька. Як гадаєте, чому в Суми Президент знову направив уродженця Донеччини, не зважаючи на сумний досвід Щербаня?

- Бо Янукович тотально недовірливий. Він будує Україну за принципом африканського бантустану, де посади роздаються лише за ознакою належності до певного племені.

В 2015 році буде важче, ніж в 1990-му і 2004-му

- Ви багато років підтримували молодіжні патріотичні ініціативи, яким цього року влада намагалася поставити шлагбаум. Але тепер Ви знову посадова особа і не так легко буде сумській адміністрації вставляти патріотам палки в колеса. Тому таке питання: які патріотичні ініціативи на Сумщині ви будете підтримувати або реалізовувати найближчим часом?

- Народний депутат має обмежений вплив на виконавчу гілку влади, особливо на місцеві адміністрації, проте я готовий допомагати молодіжним організаціям, особливо патріотичного спрямування. Думаю, підтримку отримають і молодіжні спортивно-оздоровчі табори, і соціальні проекти, й ті проекти, що пов'язані зі збереженням історичної пам'яті та патріотичним вихованням. В Сумах є сильне молодіжне середовище, організації, з якими співпрацюємо багато років, зокрема, СУМ, Молодий Народний Рух, Студентське братство Сумщини, звичайно ж Молодіжний Націоналістичний Конгрес та багато інших.

- Ви були активним учасником всіх суспільних процесів від кінця 80-х. Як змінилися люди, їх настрої, їх готовність висловлювати свою активність порівняно з 1990, 1991, 2004 роками?

- Пік, мені здається, принаймні у Сумах, був у 2004-у. Зараз також громадськість в місті активна. Є система громадських організацій, активістів, які запросто можуть організувати, наприклад, спостереження за виборами і не допустити фальсифікацій на рівні обласного центру.

- Коли, з Вашого досвіду, було найважче боротися за перемогу національних ідеалів: в 1990-у, 2004-у чи зараз? Коли, на Вашу думку, відбудуться вирішальні змагання за Україну?

- Легко не було ніколи. Найважче ж буде у 2015. Тоді відбудуться вирішальні події.

Казати, що не варто йти у політику – безвідповідально

- Цікавий факт: Сумщина завжди підтримувала патріотичні сили, принаймні останні років 10, дала Україні багато патріотів. В той же час, наприклад, в сусідній Харківщині регулярно підтримують Партію регіонів...

- У великій мірі "погоду" в регіоні визначають обласні центри. Коли Суми сформувалися як потужний індустріальний центр, то як губка всмоктали в себе населення з навколишніх сіл. Саме українські селяни, які здобули освіту і стали інженерами і висококваліфікованими спеціалістами і визначили обличчя міста. Крім того, не слід забувати, що Сумщина – це козацький край, населення якого зберегло свій волелюбний дух. Сумщина дала багато достойних людей українському національно-визвольному рухові. Збереглася тяглість традицій і на прикладі молодого покоління нині це добре видно.

Харків же формувався як всесоюзний урбаністичний центр. Партійні кадри Харкова були зазвичай російськими. Десятки тисяч жителів Харкова приїхали з-за меж України. До того ж керівництво країни тут ставило на таких відвертих українофобів як Кушнарьов, Добкін, Кернес... Таким чином політичні симпатії в цьому регіоні схилились не в український бік. І щоб нарешті й на Харківщині чи на Луганщині, чи в Донеччині почали перемагати патріотичні сили, треба вигнати всю цю антиукраїнську номенклатуру, випалити її "печеним залізом", бо вона дуже заважає розвиватися українським ініціативам на Сході.

- Багато хто каже, що не варто іти в політику, бо це брудна справа. Як Ви це можете прокоментувати? Чи не криється за цими словами страх деяких осіб брати на себе відповідальність за долю країни?

- Це типові нігілісти, які безвідповідально ставляться до суспільного розвитку. Вони закидають, що ніби всі політики продажні і однакові. Це небезпечно і це скріплює нинішню владу. Та як правило, такі люди не мають достатньої суспільної ваги.

- Міністерських або президентських амбіцій не маєте наразі?

- Дай Бог реалізувати амбіції депутатські.

- На останок, що Ви можете побажати новому поколінню молодих патріотів?

- Бажаю їм якомога швидше позбутися Януковича!

Спілкувався Сергій Багряний, УІС


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua