Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Президент і вибори.

Ігор Бурдяк | 6.11.2012 10:18

-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
2

Якби президент Віктор Янукович втручався у виборчий процес, то це було б підставою для імпічменту.

Про це заявив депутат від партії регіонів Вадим Колесніченко сьогодні вночі в ефірі телеканалу ICTV, відповідаючи на питання, чому від президента нічого не чути про хід підрахунку голосів.


Президент і вибори.
Відомо, що в квітні був ухвалений закон, який повністю змінив парадигму виборів. Влада не втомлюється повторювати: закон про вибори депутати прийняли конституційною більшістю. За нього проголосували всі депутатські фракції. Тому за його недосконалість винуваті всі, не одна влада.

Згадаймо хронологію подій.

Президентом Віктором Януковичем була створена Робоча група, яка за його вказівкою напрацювала законопроект про вибори, який передбачав 5%-ний бар'єр і змішану систему ("партійна" і "мажоритарна" складові). В червні 2011 року Мін'юст направив законопроект про вибори народних депутатів до Венеціанської комісії. Венеціанська комісія розкритикувала проект закону про вибори до Верховної Ради. Зокрема, вона прийшла до висновку, що повернення до змішаної системи може підірвати довіру виборців, політичних партій і громадянського суспільства до легітимності виборів.

Згадаймо, перед якою дилемою опинилася опозиція, коли влада запропонувала проголосувати президентський варіант закону. Була створена робоча група і проводилися переговори, влада була згодна на деякі компроміси, але висунула ультиматум: якщо опозиція не погодиться з "мажоритаркою", то провладна більшість ухвалить закон без неї.

Нині можна дорікати опозиції, що вона пішла на компроміс, можливо й треба. Та все ж якби держава сумлінно виконувала свої функції, то передбачення венеціанської комісії могли б і не справдитися.

Оцінка виборів громадянською організацією "ОПОРА".

І позиція члена ЦВК Ігоря Жиденко:

"На мій погляд, вільних виборів не було. Справа навіть не у фальсифікаціях, не у тому, що вибори перетворилися на бойові дії. Справа в тому, що на виборах заборонено підкуп, погрози, застосування сили. А всі ці явища були системними на цих виборах...це стосується всієї країни."

До речі, вчора видавець та комунікатор Елліна Шнурко-Табакова довела це математично.

Невже і справді президент України до цього всього не має ніякого відношення?

Хоча не можна сказати, що наш президент обмежився лише законотворчістю і цілком усунувся від процесу. За три дні до виборів він сказав: оцінку...в усій Україні, даватимемо після того, як пройдуть вибори, тому що у нас головним індикатором, барометром буде голосування наших виборців, населення міст, районів, регіонів України. Так як вони ставитимуться до влади – така і буде їм (керівникам) оцінка".

Які критерії братимуться до уваги під час виставляння керівникам оцінок, президент не уточнив. Та вони, мабуть, дуже добре зрозуміли, про що йдеться...

..........................................

Складається враження, що чимось подібні долі України і Грузії, а чи може існує якийсь взаємовплив між ними. Помаранчева революція відбулася після революції троянд, а після насправді доленосних грузинських виборів на початку жовтня в кінці жовтня в Україні відбулися можливо й не доленосні, але таки не зовсім ординарні вибори.

Так ось, 1 жовтня відбулися вибори, були оголошені екзит-поли результатів виборів по партійних списках і в той же день президент Саакашвілі за результатами екзит-полів визнав поразку партії, яка привела його до влади.

Результати виборів.

.

Партія Грузинська мрія:

По партійних списках – 54.85% (44)

По "мажоритарці" – 39

.

Партія Єдиний національний рух:

По партійних списках 40.43% (33)

По "мажоритарці" – 34

.

У нас після виборів 28 жовтня теж були оголошені результати екзитполів, згідно з якими по партійних списках правляча коаліція (ПР+КПУ) потерпіла поразку. Та президент Янукович наче води в рот набрав. Мовчить. Уже більше тижня. Доля "мажоритарки" поки-що невідома. Можливо, будуть повторні вибори. Наразі на сайті ЦВК оприлюднені такі дані:

.

ПР партійні списки – 72; "мажоритарка" – 115.

Об. оп. партійні списки – 62; "мажоритарка" – 40.

УДАР партійні списки – 34; "мажоритарка" – 6.

ВО "Свобода" партійні списки – 25; "мажоритарка" – 13.

КПУ партійні списки – 32; "мажоритарка" – 0.

.

Звертаємо увагу на таку обставину.

Грузинський парламент складається із 150 депутатів. Із них 77 по партійних списках і 73 "мажоритарні". І приблизно в такій самій пропорції розділені місця між партіями "Грузинська мрія" і "Єдиний національний рух". З незначним "перекосом" по "мажоритарці" на користь провладної партії "Єдиний національний рух" (очевидно, таки трохи спрацював адміністративний ресурс).

І в Україні згідно закону Гауса нормального розподілу випадкових подій (вибору виборців) партії повинні би отримати приблизно однакову кількість мандатів по парт. списках і "мажоритарці" (у нас – 50% на 50%). Оскільки це не так (бачимо суттєвий перебір у ПР і недобір у всіх решта), то робимо висновок: у "мажоритарну" частину був привнесений значний людський фактор, який порушив нормальний закон розподілу. Набагато більше, ніж в Грузії.

Вадим Колесніченко рації не має. Підставою для імпічменту є як неправомірне втручання, так і неправомірне невтручання Президента в процеси, які відбуваються в державі.

І Янукович, здається "скрізь побував". Та імпічменту, звичайно, не буде. Поки-що.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua