
1. Система державного управління України як "самостійної української держави", про що зазначено в Акті проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, повинна базуватися на засадах Українського Звичаєвого Права (внесення відповідних змін у Конституцію України).
2. Українському народу як титульній нації повинні нарешті бути надані юридичні гарантії реалізації його прав на вільний розвиток в Україні, а саме на розвиток його історичної свідомості, традицій, культури, етнічної, мовної та релігійної самобутності (прийняття Закону України "Про статус українського народу в Україні").
3. Українська мова є основою національного суверенітету, є мовою корінного етнічного українського народу, є рідною мовою для 77,8% громадян України, вона повинна бути єдиною державною і домінуючою в суспільстві.
4. Головним обов'язком держави є утвердження і забезпечення прав і свобод людини і народу, а влада, яку обирає народ, повинна бути цьому гарантом.
5. Україна повинна розвиватися як національна моноетнічна держава, в якій державна підтримка надається українській нації та усім етнічним меншинам.
6. Україна забезпечує всебічний розвиток і дотримання вироблених українським народом моральних принципів та етичних норм поведінки в усіх сферах державного та суспільного життя. Держава забороняє інформаційно-пізнавальні та рекламні програми і дії, що знищують природні, звичаєві, фізично-здорові основи організації виховання дитини, сімейно-родинних стосунків і традиційний спосіб життя.
7. Запровадження в Україні лише тих систем освіти і виховання, які базуються на етнічній (звичаєвій) педагогіці, витвореній українським етносом упродовж його історії.
8. Земля є всенародною власністю та історичним ареалом існування українського народу. Земля не продається! Вона надається лише в оренду. Держава контролює порядок оренди та використання землі.
9. Природні ресурси (як наземні, так і підземні), стратегічно важливі об'єкти та підприємства є національно-державною власністю. Держава забезпечує збереження та охорону навколишнього середовища, виробничу спроможність земель, територій і ресурсів.
10. Держава повинна надавати всебічну підтримку українським козацьким територіальним громадам, в яких діють традиційні правові, економічні, соціальні, освітньо-виховні та культурні інститути козацького самоуправління.
Рада козацьких отаманів України
Електронна адреса: ukrainian.cossak@gmail.com