Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Олександр Юраков: "Україна – країна для людей, а не для чиновників"

publishing | 26.09.2012 19:03

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Сьогодні в Україні для всіх очевидна кричуща неадекватність стосунків між бізнесом і владою. У всіх на виду – тисячі свідчень того, як чиновники буквально знищують середніх і малих підприємців. І мало хто здатен протистояти цьому свавіллю.

Лідер громадського руху "Ми разом" Олександр Юраков не боїться публічно виступати проти корупційних схем і вважає, що дерегуляцію бізнесу слід провести швидко і жорстко.

- Олександре Дмитровичу, як Ви оцінюєте ситуацію з середнім і малим бізнесом?

- Згідно з дослідженнями Всесвітнього банку, український бізнес сьогодні в тій чи іншій формі виплачує 135 різних податків і зборів. Це абсолютний світовий антирекорд! Друге місце посіла Румунія, в якій 113 податків. Для порівняння: у розвинених європейських країнах кількість податків не перевищує десяти. Що ж до зручності й легкості ведення бізнесу, то в 2012 році ми опинилися на 152-му місці із 183 країн. Ось вам барометр тих умов, у яких працює підприємець. Для порівняння – показники наших найближчих сусідів: Латвія – на 21 місці, Естонія – на 24-му. Можливо, хтось зауважить, що Україну не можна порівнювати з прибалтійськими країнами, мовляв, нам до Євросоюзу ще рости і рости. Але Грузія добилася ще більш вражаючих успіхів, випередивши і латишів, і естонців – вона на 16 місці в рейтингу Всесвітнього банку. Значить, справа не в ЄС, а в наявності політичної волі.

- З чого, на Ваш погляд, треба починати?

- Перш за все, необхідно кардинально змінити ставлення влади до малого і середнього бізнесу (адже великий бізнес давно зрісся з владою і тому захищений). Підприємець існує не для "відгодівлі" влади, це вона зобов'язана обслуговувати його інтереси.

- Деякі експерти кажуть, що для таких змін потрібен час.

- Дерегуляцію бізнесу необхідно провести швидко і жорстко. Потрібно зменшити кількість зборів і податків і максимально спростити всі реєстраційні процедури за принципом "єдиного вікна". Крім того, слід навести лад у питаннях орендної плати, актуальних для підприємницької діяльності. Потрібно негайно знищити практику "тіньових податків", за рахунок яких процвітають паразитуючі на підприємцях структури, що створюються чиновниками. Усе це можна здійснити в найкоротші терміни, але лише в тому випадку, якщо в органи законодавчої влади прийдуть депутати від підприємців, а не від чиновників.

Повна версія на інтерв'ю на www.yurakov.org.ua


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua