Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Правосуддя під ковпаком у президента


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

В Україні – 358 тисяч міліціонерів, а порядку немає. В Україні 9 тисяч суддів, однак правосуддя не існує. Згідно з останніми дослідженнями соціологів, правоохоронцям довіряють 13,5 відсотка громадян, суддям і того менше – 12 відсотків. Водночас беззахисні українці справно платять податки на утримання органів державної влади, чимраз сильніше затягую

Правосуддя під ковпаком у президента
В Україні – 358 тисяч міліціонерів, а порядку немає. В Україні 9 тисяч суддів, однак правосуддя не існує. Згідно з останніми дослідженнями соціологів, правоохоронцям довіряють 13,5 відсотка громадян, суддям і того менше – 12 відсотків. Водночас беззахисні українці справно платять податки на утримання органів державної влади, чимраз сильніше затягуючи паски. Прийшов час змусити силовиків служити народові, а не можновладцям.

За нинішньої влади в Україні сформувалася класична поліцейська держава. Про це під час круглого столу з реформування правової системи сказав голова Ради Об'єднаної опозиції "Батьківщина" Арсеній Яценюк. "У нас 99,8 відсотка – звинувачувальні вироки. Окрім того, що це поліцейська держава, це ще держава виключно звинувачення і переслідування громадянина", – уточнив він.

Арсеній Яценюк вважає, що відповідальність за безлад у судочинстві і міліції мають нести президент і парламент, адже перший призначає міністра внутрішніх справ, другий затверджує суддів. Тож батогом для Януковича мусить стати імпічмент, для народних депутатів – процедура відкликання. Це записано в програмі Об'єднаної опозиції, підготовленій спільно з народом, а законопроекти уже уклали й зареєстрували у ВР – нова демократична більшість ухвалить їх одразу після перемоги на виборах.

Поплатиться злочинний Конституційний суд, що покірно прислужує адміністрації президента. "Цей орган дискредитував себе, починаючи з винесення рішення про те, що два терміни Кучми – це тільки один термін. Протягом останніх двох років цей орган не може називатись судом, а ті люди не мають права носити мантію і виступати від імені України", – підкреслив Арсеній Яценюк.

Програма Об'єднаної опозиції передбачає ліквідацію Конституційного суду – його функції буде передано до компетенції Верховного Суду. Факти порушення присяги суддями КС розслідуватиме Тимчасова спеціальна комісія, яку буде створено у новій Верховній Раді.

Сприятиме утвердженню правосуддя інститут присяжних. Але не той декоративний із трьох осіб, який хоче запровадити влада, а створений за європейським зразком. "Вважаємо, що повинно бути 12 присяжних і три професійних судді. Ідеться про справи у злочинах проти основ національної безпеки України, а також про злочини, за які передбачено ув'язнення на термін більш ніж 10 років", – пояснив Яценюк.

Наступний пункт опозиційної програми – незалежне й достатнє фінансування судових органів. У такому разі Банкова втратить важелі неформального впливу на служителів Феміди. А щоб чиновники, заодно й судді, не брали на лапу, Об'єднана опозиція пропонує створити Антикорупційний комітет, до якого в теперішньої влади досі не дійшли руки.

Дружина Юрія Луценка Ірина, яка не з чуток знає про керованість суддів і нелюдське поводження із засудженими, під час засідання круглого столу підтримала зміни правової системи, запропоновані Об'єднаною опозицією. За її словами, діяльність судів, прокуратури і МВС слід поставити під жорсткий контроль громадськості.

Найяскравішим прикладом ганебного становища правоохоронної системи голова Ради Об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк назвав судові процеси проти Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших політиків. "Юлії Тимошенко незаконно дали сім років ув'язнення. А багато людей, які скоїли особливо тяжкі злочини у вигляді вбивства, звільнені умовно-достроково", – наголосив він.

У судовій системі панує не верховенство права, а гроші і чиновники із президентської вертикалі. Голова парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктор Швець із фракції "БЮТ-Батьківщина", який багато спілкується з керівниками правоохоронних органів, помітив серед них дивну одностайність: "Усі вони явно демонструють відданість одній політичній силі, а саме Партії регіонів, і орієнтовані на виконання волі президента. Слово президента для них набагато важливіше, ніж закони і Конституція".

Янукович став над Основним законом України. Чи потрібен нам такий президент? Відповідь на це запитання дасть тільки український народ.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua