Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/4f9eeab37b96a/

А хто наступний?

Дмитро Володимирович Сінченко | 30.04.2012 22:40

Нещодавно у ЗМІ вийшла стаття Анатолія Ревенка "Ще раз про корупцію на периферії". В цій статті, голова Кіровоградської обласної організації Політичної партії "УДАР Віталія Кличка" ще раз зробив наголос на тотальній проблемі корупції, яка проросла у всі сфери.

Нещодавно у ЗМІ вийшла стаття Анатолія Ревенка "Ще раз про корупцію на периферії". В цій статті, голова Кіровоградської обласної організації Політичної партії "УДАР Віталія Кличка" ще раз зробив наголос на тотальній проблемі корупції, яка проросла у всі сфери. Основне питання, на яке звернув увагу Анатолій Дмитрович – це звинувачення Павла Штутмана на адресу КНТУ у корупційних діях, ректором університету є Михайло Черновол. На думку співробітників ВУЗу, це просто боротьба з неугодними, і у Павла Леонідовича вже є заміна ректору.

Стаття пана Ревенка, попри те, що не була достатньо висвітлена місцевими ЗМІ, які повністю підконтрольні владі, викликала резонанс і бурхливу реакцію з боку згаданих в ній осіб і їх захисників. З'явились заяви зі звинуваченнями у політичному замовленні, у чорному піарі, в тому, що "УДАР" партія "маленька", а Анатолій Ревенко таким чином привертає увагу до своєї сили.

Допомогти розібратися нам в цій ситуації ми попросили знану в області людину, академіка, доктора філософських наук, Заслуженого будівельника України, кавалера багатьох орденів, морального авторитета Кіровоградщини Віктора Федоровича Шмідта.

Віктор Федорович, ви людина знана і авторитетна. Нещодавно ви стали членом партії "УДАР Віталія Кличка". Як ви ставитесь до заяв про те, що це маленька партія?

- Я думаю, що регіоналам і їх підспівувачам треба за своєю партією дивитись і на свій рейтинг. "УДАР" за останні півроку, після того, як його очолив Анатолій Ревенко, вже має членство в кілька тисяч. Рейтинг у партії зростає щодня. Навіть за опитуваннями провладних соціологів рейтинг з 0,2% в грудні зріс до 9% у квітні. А якщо взяти незалежних соціологів, то рейтинг перевищує 12%. А от відсотки Партії Регіонів падають настільки ж швидко, наскільки зростають у "УДАРу". Так що я радив би панам регіоналам дивитись за собою і переживати за свої відсотки.

На вашу думку для чого Павло Леонідович Штутман розкрутив питання корупції? Яких наслідків він очікує?

- Паша Штутман відверто кажучи вдарив в штангу. Ну не правильна ця його позиція з точки зору майбутніх виборів. Він просто в черговий раз звернув увагу на подвійні стандарти Партії Регіонів. Адже вся владна вертикаль і горизонталь просто захлинаються від корупції. А Паша міг би повпливати, адже наш міський голова Саінсус саме його ставленик. Тому, їм потрібно навести лад у себе. Пояснити чиновникам, що міська влада живе за рахунок заробітної плати з бюджету, а не тих грошей, які вони беруть за свої послуги.

А чому саме КНТУ і Черновол? Що ви думаєте з цього приводу?

- Ну тут двох думок бути не може. Подивіться на тенденцію. З охороною здоров'я влада розібралась, прибравши незручного Шевчука, потім розібрались з культурою, звільнивши Ілляшенка, от тепер руки і до освіти дійшли.

А, на вашу думку, всі ці кадрові зміни обґрунтовані необхідністю, чи є інші причини?

- Повторюсь, вони прибирають незручних керівників. Вони вигадали проблеми, які розпіарили, і "під шумок" звільнили і Шевчука, і Ілляшенка. Але, що натомість? Поставили своїх людей. Ви ж розумієте, що основний критерій це не професійні якості, а приналежність до потрібної політичної сили. І отакі їх кадрові рішення стають ще одним вагомим "мінусом" у передвиборчій картині Партії Регіонів.

Віктор Федорович, як ви поясните те, що стаття Анатолія Ревенка вийшла переважно у всеукраїнських ЗМІ, а місцеві газети (окрім Кіровоградської Правди) розмістили лише реакцію на матеріал?

- У нас в місті майже не лишилось незалежних ЗМІ. Влада зуміла прикормити майже всіх журналістів. На мою думку, у нас є всього 3% справжніх журналістів-професіоналів. Всі інші – челядь, які служать владі. І вони нестимуть відповідальність за ситуацію в державі на рівні з тими, кому служать.

Відповідь на матеріал про КНТУ вийшла на інтернет-сторінці газети "Україна-Центр". Як ви оцінюєте поведінку редакції газети, адже саму статтю Ревенка, і навіть його прізвища вони не розмістили?

- Мене останнім часом дуже дивує позиція Єфима Леонідовича Мармера. Це людина, яка була борцем за демократію. Чесний, розумний, професійний журналіст. А тепер так ревно працює на владу.

І на останок, які ваші прогнози на майбутні вибори?

- Вибори розставлять все на свої місця і покажуть, хто маленька партія, в кого який рейтинг. Але ці вибори можуть стати точкою кипіння, бо на мою думку, єдиний спосіб уникнути революції – це провести чесні вибори без фальсифікацій. Та, нажаль, влада зарядила все і всіх саме на масові фальсифікації. Час все покаже...

Розмовляла з Володимиром Федоровичем Шмідтом Олена Сінченко.

http://www.unesko-ecofond.org/administration.html – ознайомитись з біографією і досягненнями В.Ф.Шмідта можна за посиланням.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua