Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Всеукраїнська громадська організація "Сила Країни": веб-камер на виборах не буде бо нема грошей!


-3
Рейтинг
-3


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
4

Всеукраїнська громадська організація Сила Країни" отримала відповідь від Центральної виборчої комісії України щодо використання веб-камер під час виборчого процесу на парламентських виборах у 2012 році.

Всеукраїнська громадська організація ''Сила Країни'': веб-камер на виборах не буде бо нема грошей!
Всеукраїнська громадська організація Сила Країни" отримала відповідь від Центральної виборчої комісії України щодо використання веб-камер під час виборчого процесу на парламентських виборах у 2012 році.

ЦВК вирішило що це неможливо, проте головною перешкодою було визнано не законодавство, а банальна відсутність фінансових ресурсів.

Нагадаємо, що використання веб-камер під час виборів є загальносвітовою практикою та запорукою чесних і законних виборів. Проте нинішня влада не хоче витрачати кошти на забезпечення вільного волевиявлення громадян, хоча активно їх використовує на забезпечення власних потреб.

Далі наводиться текст відповіді ЦВК.

Голові правління Всеукраїнської громадської організації

"Сила Країни" КРАВЧЕНКУ С.С.

Шановний Сергію Сергійовичу!

На Ваше звернення від 26 березня 2012 року щодо встановлення веб-камер у приміщеннях для голосування на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, яке надійшло до Центральної виборчої комісії

2 квітня 2012 року, керуючись частиною сьомою статті 15 Закону України

"Про Центральну виборчу комісію", повідомляємо, що підготовка та порядок

проведення виборів народних депутатів України згідно з Конституцією

України визначаються законами України, зокрема Законом України "Про

вибори народних депутатів України" (далі – Закон).

Так, порядок голосування та підрахунку голосів виборців встановлено статтями 85 та 90 Закону, при цьому спостереження за ходом голосування і підрахунком голосів виборців за допомогою веб-камер Законом не передбачено.

Також зазначаємо, що постановою Центральної виборчої комісії від 19 грудня 2011 року N146 затверджено Подання Центральної виборчої комісії щодо обсягів фінансування видатків на реалізацію заходів, пов'язаних

3 підготовкою та проведенням чергових виборів до Верховної Ради України

28 жовтня 2012 року, яким не передбачено виділення коштів на обладнання

дільничних виборчих комісій веб-камерами.

За розрахунками Центральної виборчої комісії потреба в коштах на підготовку та проведення чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року становить 1 212,4 млрд. гривень.

Натомість у Законі України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" на виконання бюджетної програми 6731020 "Проведення виборів народних депутатів України" передбачено 817,5 млн. гривень. Таким чином, станом на сьогодні для підготовки та проведення чергових виборів народних депутатів України згідно з вимогами Закону Центральній виборчій комісії не вистачає 394,9 млн. гривень.

Через недостатній обсяг бюджетних коштів, виділених Законом України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" для забезпечення виконання першочергових заходів з організації підготовки та проведення виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, Центральна виборча комісія, на жаль, не має можливості сприяти у вирішенні порушеного Вами питання.

На виконання частини першої статті 51 Закону Центральною виборчою комісією затверджено Норми забезпечення виборчих комісій обладнанням, інвентарем, транспортними засобами і засобами зв'язку, оргтехнікою, іншими матеріальними цінностями (постанова Центральної виборчої комісії від 26 січня 2012 року N18). За вказаними Нормами для забезпечення роботи дільничних виборчих комісій органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування надають, зокрема, телефонні апарати, комп'ютер, принтер.

Одночасно звертаємо Вашу увагу, що відповідно до частини третьої статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" заяви та інші звернення, які не стосуються виборчого процесу чи процесу референдуму або подані не під час такого процесу, розглядаються Комісією на загальних підставах, встановлених законом. Так, згідно з частиною першою статті 20 Закону України "Про звернення громадян" звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання.

З повагою

Заступник Голови

Центральної виборчої комісії Ж. УСЕНКО-ЧОРНА

Більше інформації на сайті ВГО "Сила Країни": http://syla.org.ua/novyny/222_Vebkamer-na-viborakh-ne-bude-nema-groshey.html


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua