Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

Як Вітренко вдруге програла справу проти борців за волю України

Никита | 21.04.2012 12:54
"Найважливіший результат цього судового процесу – це висновок, зазначений у мотивувальній частині постанови Окружного адмінсуду, який лишається незмінним. А суд постановив, що "жодним судовим рішенням, у тому числі вироком Нюрнберзького трибуналу, діяльність перерахованих в указі формувань
Коментарі
Никита   | 21.04.2012 12:55
"Найважливіший результат цього судового процесу – це висновок, зазначений у мотивувальній частині постанови Окружного адмінсуду, який лишається незмінним. А суд постановив, що "жодним судовим рішенням, у тому числі вироком Нюрнберзького трибуналу, діяльність перерахованих в указі формувань (зокрема, УПА, ОУН, "Карпатської Січі") засуджена як фашистська не була". І цей висновок суду можна тепер використовувати у боротьбі з тими україноненависниками, які стверджують протилежне".
Ігор Бурдяк   | 21.04.2012 14:09
+
Якщо Вітренко подасть касацію на постанову апеляційного суду, то відповідачу – президентській стороні НМД варто б наголошувати не лише на тому, що діяльність українських збройних формувань ХХ століття не була засуджена жодною офіційною міжнародною організацією.
Доводи Вітренко, які базуються на радянській історіографії слід використати для розвінчання її позиції.
В резолюції ОБСЄ (липень 2009 року) зазначено, що Європа "зазнала два потужних тоталітарних режими, Нацистський та Сталінський, які принесли геноцид, порушення прав та свобод людини, воєнні злочини та злочини проти людства", та закликала членів ОБСЄ зайняти "спільну позицію проти всіх форм тоталітарної влади незалежно
Ігор Бурдяк   | 21.04.2012 14:11
від ідеологічної основи" та засудила "героїзацію тоталітарних режимів, включаючи проведення публічних демонстрацій з метою героїзації Нацистського або Сталінського минулого".
Цей пункт Україна чомусь не виконує (згадаймо хоча б постанову Верховної Ради України про відзначення 90-ліття комсомолу.)
І суд у своїй постанові міг би вказати на це неподобство. Адже державні акти України не повинні протирічити міжнародним тих організацій, членом яких Україна є.
У квітні 2010 року ПАРЕ ухвалила постанову, згідно з якою злочинна політика сталінського режиму,
Ігор Бурдяк   | 21.04.2012 14:12
яка призвела до мільйонів невинних жертв, є злочином проти людяності.
А тому збройна боротьба проти такого режиму аж ніяк не може бути злочинною. Навпаки, борці проти злочинців заслуговують на пошанівок, на що й спрямований указ президента.
Європейський Парламент ухвалив рішення про вшанування жертв Сталінізму та Нацизму щороку 23 серпня в Європейський день пам'яті жертв Сталінізму та Нацизму. ОБСЄ також ухвалила декларацію про підтримку вшанування пам'яті жертв тоталітаризму 23 серпня.

Вважаю, що пані Наталі, дочці президента УГВР не слід було порівнювати діяльність УПА з діяльністю власівців (в непоінформованих може скластися враження після цих слів, що УПА служила німцям).
Ігор Бурдяк   | 21.04.2012 14:12
А УПА присяги 3-му рейху не складала і Гітлеру не служила. Доречніше було б згадати про спільні дії СРСР і нацистської Німеччини (розгром Польщі, спільний парад в Бресті) до червня 1941 року.
Але при цьому СРСР, подібно як і співпраця ОУН-УПА з вермахтом щодо деяких питань переслідували не німецькі, а свої (радянські чи українські) інтереси.
До речі, ситуативні перемир'я і спільні акції в умовах партизанської війни – звична справа. УПА укладала і проводила їх не лише з німецькими підрозділами, а і з червоними партизанами, і з польською Армією Крайовою.
Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua