Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Юлій Хвещук: Партійні кольори корупції

jurko | 9.04.2012 08:43

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
0

Щоби якось переконати громадськість в тому, що міліція займається не тільки незаконними діями, але й своїми офіційними обов'язками, міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко вирішив поділитися статистикою боротьби з корупціонерами у місцевих радах у розрізі їхньої партійної приналежності.

 Юлій Хвещук: Партійні кольори корупції
Коли правоохоронці що раз більше асоціюються зі злочинами, скоєними через впевненість у власній всевладності та безкарності, в громадян все частіше виникає бажання якось самостійно захиститися і від них, і від тих злочинців, які без погонів. Коли це бажання стає особливо палким, спалахують сутички з міліцією, і люди просто б'ють своїх непрошених "захисників". Щоби якось переконати громадськість в тому, що міліція займається не тільки незаконними діями, але й своїми офіційними обов'язками, міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко вирішив поділитися статистикою боротьби з корупціонерами у місцевих радах у розрізі їхньої партійної приналежності.

Отож, в 2010 році до кримінальної відповідальності було притягнуто понад 160 депутатів різних рівнів, зокрема, 4 – обласних рад, 7 мерів та їх заступників, 14 депутатів міських рад, 33 депутати райрад і 105 голів сільрад. В 2011 році кількість корупціонерів дещо зросла – міліція спіймала вже 179 корупціонерів (3 депутати обласних рад, 9 мерів та їх заступників, 15 депутатів міськрад, 28 депутатів райрад і 124 голови сільрад. В 2012 році (поки що) до кримінальної відповідальності притягаються 49 депутатів (5 депутатів міськрад, 10 депутатів райрад, 1 мер і 33 голови сільрад). Відстають показники по обласних радах та міських головах. Однак, якщо взяти до уваги, що закінчився тільки 1 квартал, то цей рік може завершитися з рекордними показниками. Хоч навряд чи – перемогою над корупцією.

Тепер статистика партійна. Тут знайшлися представники практично всіх провідних політичних сил, а найбільше – самої ж Партії регіонів. Так, в 2010 році серед "офіційних" корупціонерів опинилися по 51 представникові Партії регіонів та БЮТ, а також 37 членів НУНС (не зрозуміло, кого саме мав на увазі міністр; можна припустити, що йшлося про "Нашу Україну", яку головний правоохоронець сплутав чи то з виборчим блоком до Верховної Ради "НУНС", чи то перекрутив попередню назву – НСНУ ("Народний Союз Наша Україна"). Ще 16 корупціонерів репрезентували Блок Литвина, 8 виявилися комуністами.

Після чергових виборів до місцевих рад партійно-корупційна палітра дещо змінилася. Щоправда, безперечне перше місце посіли 85 регіоналів. 40 зловмисників знайшлися в шеренгах БЮТ. 33 причаїлися у загадковому НУНС. Ще 10 комуністів отримали нагоду проповідувати марксизм за гратами. 7 депутатів втратив Литвин. На трьох обранців послабшала "Сильна Україна". А також міліція потішилася двома зловмисниками зі "Свободи". До речі, загалом владна коаліція "породила" в цьому році 105 корупціонерів, опозиційні сили – 75.

У 2012 році кримінальна відповідальність вже стала сумною реальністю для 31 представника режиму (30 регіоналів та один комуніст), а також 18 опозиціонерів (11 бютівців, 5 "нунсівців" і 2 "свободівців").

Цікаво, що серед корупціонерів не виявилося представників "Фронту змін", які теж мають досить солідне представництво в місцевих радах. Чи то Яценюк справді набрав кришталево чесних, чи то новоспечені депутати ще не встигли опанувати корупційні схеми? Або ж просто – спритніші, а крім того, полювати за "фронтовиками" в міліції замовлення не було? Стосовно УДАРу – справа простіша. На попередніх виборах не так вже й багато їхніх партійців пройшли до місцевих рад.

Підсумовуючи наведені цифри, Захарченко рішуче відкинув звинувачення на адресу МВС із приводу його заангажованості. І гучно заявив – правоохоронці не братимуть до уваги політичну приналежність того чи іншого виявленого корупціонера, а діятимуть відповідно до вимог чинного законодавства (весело чути від керівника МВС подібні слова). До речі, наприкінці лютого секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв виступив за жорсткий підхід ПР до корупціонерів при виявленні їх у лавах власної партії. І ось, регіонали продовжують демонструвати свою владу як сувору та справедливу, нещадну до кожного, навіть коли у нього в кишені "правильний" партійний квиток.

А ось з наступною тезою міністра неможливо не погодитися: "у корупціонерів основна приналежність – це доступ до влади та фінансових ресурсів. Вони діють незалежно від партійної або фракційної належності. Вони – "інтернаціональні". А й справді, чим відрізняється представник місцевого самоврядування, який бере хабарі та "відкати", маніпулює земельними ділянками і державними замовленнями? Хіба що партійним квитком. Тому що совість у кожного з них цілковито атрофована. Одного разу привласнивши чуже, людина інфікується назавжди. І місце їм усім – за гратами. Разом з керівниками "вибірково пильної" на злочини міліції, цілком не сліпої Феміди та всіма найвищими очільниками огидної системи "регіонади".

Юлій Хвещук


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua