Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Всеукраїнська громадська організація "Сила Країни": позиція щодо реформування підприємницького законодавства


-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
2

Дійсно деякі підприємці і компанії в Україні здійснювали певне ухилення від сплати податків користуючись спрощеною системою оподаткування. Проте, нещодавно прийняті зміни зможуть ліквідувати такий стан речей.

Всеукраїнська громадська організація ''Сила Країни'': позиція щодо реформування підприємницького законодавства
1. Дійсно деякі підприємці і компанії в Україні здійснювали певне ухилення від сплати податків користуючись спрощеною системою оподаткування. Проте, нещодавно прийняті зміни зможуть ліквідувати такий стан речей.

2. Щодо змін у сфері ПДВ і витрат на товари і послуги, які було куплено у платників єдиного податку, то ці зміни доволі негативно вплинули на бізнес-клімат в Україні. У зв'язку із цим, Рада підприємців разом із представниками ділових кіл розглядає можливі шляхи зменшення такого негативного впливу.

3. На сьогоднішній день ще немає статистичних даних про перехід підприємців з єдиного податку на загальну систему. Про кількісні показники ми зможемо говорити тільки наприкінці березня, коли надійдуть статистичні дані зам 2011 рік.

4. Про результати також говорити зарано. Проте, на мою думку такі обмеження негативно впливають на бізнес. Зокрема, негативними є моменти щодо заборони для тієї чи іншої категорії платників єдиного податку співпрацювати із певною категорією підприємств.

5. Так, дійсно зараз ми можемо спостерігати певне пожвавлення співробітництва між платниками єдиного податку і представниками великого бізнесу. Але таке пожвавлення не відповідає реальним можливостям української економіки, оскільки співпраця між малими і середніми підприємцями може бути значно більшою ніж ми зараз маємо. За моїми особистими підрахунками із 100 малих підприємців із великими підприємствами працює всього лише 20-30 підприємців, хоча за своїми можливостями така співпраця могла б бути 40-50 підприємців.

6. Щодо прив'язки до мінімальної заробітної плати, то хочу наголосити на тому, що її розмір зараз абсолютно не відповідає дійсному рівню заробітної плати. Її розмір значно занижений. Тому відповідно і прив'язка до неї є не зовсім обґрунтованою.

7. Перелік діяльності, яка може бути на єдиному податку безперечно необхідно розширити. Зокрема, необхідно внести певні види діяльності у сфері сільського господарства і промисловості.

8. 2-га група платників єдиного податку є прийнятною для багатьох підприємців насамперед через те, що підприємці цієї групи можуть використовувати найману працю. Також прийнятними слід визначити такі умови: граничний обсяг доходів протягом року відповідає реальним доходам більшості підприємців; містить доволі розширену сферу господарської діяльності.

9. До Ради підприємців надходили певні скарги щодо реєстрації підприємців, але вони переважно стосувалися роз'яснень нового законодавства.

10. Так, у першу чергу треба виправити норму про розмір ставки єдиного соціального внеску, а також скасувати деякі обмеження у введенні підприємницької діяльності для певних груп платників податків.

11. Рада підприємців разом із представниками ділових кіл вивчила питання ставки єдиного внеску. За результатами опрацювання зроблено висновки, що саме 18% відповідають сучасному стану фінансових можливостей підприємців і стану системи соціального забезпечення.

Більше інформації на сайті ВГО "Сила Країни": http://syla.org.ua/novyny/213_Shchodo-reformuvannya-pidpriemnitskogo-zakonodavstva.html


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua