Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

ВИБОРИ -2012: Окремий приклад використання адмінресурсу

Оксана Шевцова | 15.02.2012 12:51

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

Те що влада буде і використовує адмінресурс, не є новиною чи чимось екстраординарним, але я переконаний, що такі факти треба фіксувати та присікати.

ВИБОРИ -2012: Окремий приклад використання адмінресурсу
Те що влада буде і використовує адмінресурс, не є новиною чи чимось екстраординарним, але я переконаний, що такі факти треба фіксувати та присікати.

Окремий приклад використання адмінресурсу відбувся у Броварському районі в с. Мокрець.

12 лютого у Мокрецькій ЗОШ відбувалися збори села. На порядку денному стояло декілька важливих питань щодо оренди паїв і до мене звернулась частина мокречан з проханням бути присутнім на зборах. Причина наступна – не дати ошукати селян в черговий раз.

Приїхав "поважний" гість району, а саме заступник голови Броварської РДА Миронець Микола Петрович. Спочатку свого виступу почав виконувати обов'язкову програму. Повідомив всім присутнім (їх трохи зібралося, близько 100 чоловік, а це не мало для невеликого села), що у них (тобто Партії Регіонів і районної адміністрації) є кандидат. Гарний лікар і все таке – Федоренко Сергій Миколайович. Мовляв пам'ятаєте, як раніше, у радянські часи, їздили мобільні групи і перевіряли всім здоров'я. Так от, і тепер так само буде, ще й ліки видаватимуть, звичайно безкоштовно. Чистий підкуп виборців з попереднім анонсом!

Далі продовжив з бізнес пропозицією. Сказав наступне, що селу потрібне господарство для відгодування бичків. У сусідніх селах їх будуть вирощувати повністю, а у Мокреці – відгодовувати. Така фірма, яка готова створювати таке господарство вже є. Це державна програма і 50% коштів дасть Державний бюджет. Та для цього потрібно надати у оренду пару десятків гектарів землі.

Здавалось би, гарна ідея, от тільки на моє питання чи пройшла ця структура тендер, кошти як не як державні і чому за цю фірму агітує не власник, а заступник голови РДА – відповідь була негативна. Тендеру не було і власника тут не буде. Тоді питаю, про що мова йдеться. Ще нічого немає, а землю вже потрібно виділяти в оренду. До того ж, куди дівати ЗУ "Про боротьбу з корупцією", який забороняє державним посадовцям лобіювати інтереси комерційних структур.

На ці питання пролунала одна відповідь: "Я не буду на ці питання відповідати". І тут у залі всі все зрозуміли. Заступник поспішно від'їхав по справах, а мокречани мали можливість побачити витяг з держреєстру, в якому чорним по білому було написано, що власником цієї благодійної фірми, є ніхто інший як сам заступник голови РДА – Миронець.

Виходить пан Миронець не просто лобіював інтереси комерційної структури, а проштовхував свої власні бізнес інтереси користуючись службовим становищем. А це вже питання до розгляду прокуратури.

Робимо підсумок. За 15 хвилин свого виступу представник керівництва Броварської РДА порушив всі можливі заборони. Проводив передвиборну агітацію кандидата і лобіював свої власні комерційні інтереси.

Адмінресурс працює! Важко сказати, як би повернулась ситуація, аби на зборах не було кому просвітити місцевих жителів про порушення з боку чиновника і можливий "підвох".

Землю виділяють під такі сумнівні проекти тисячами гектарів по всій Україні і вірогідність того, що там буде щось будуватися невелика. Просто йде захоплення земель на випадок зміни влади. Нова влада прийшла, а вся земля вже в приватних руках чи у власності чи у довгостроковій, майже вічній оренді.

Та й кандидат, за якого агітують всі адміністрації також припинить свою роботу відразу після виборів. Людей, як ганчірку в чергове вижмуть і викинуть на смітник.

Юрій Кравець, керівник Правозахисної Групи "Варта"

За матеріалами Блога Юрія Кравця – kravec.org


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua