Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
ВГО Сила Країни   Політика   Право   Споживачі   Кредитування   Україна   Київ   Миколаїв   Южукраїнськ   Первомайсь

Всеукраїнська громадська організація "Сила Країни": експертиза проекту закону "Про споживче кредитування"


1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Ринок споживчого кредитування України є доволі великою галуззю економіки. Так, у 2011 році зросла кількість установ які надають споживче кредитування майже у 2 рази. За підсумками року у портфелях баків накопилось 26 млрд. грн. позик населенню з терміном погашення до одного року.

Всеукраїнська громадська організація ''Сила Країни'': експертиза проекту закону ''Про споживче кредитування''
Розробником проекту акта є Народний депутат України Полунєєв Ю.В.

Реєстраційний номер законопроекту 9593 від 14.12.2011.

1. Фахова експертиза

Ринок споживчого кредитування України є доволі великою галуззю економіки. Так, у 2011 році зросла кількість установ які надають споживче кредитування майже у 2 рази. За підсумками року у портфелях баків накопилось 26 млрд. грн. позик населенню з терміном погашення до одного року, загальний обсяг наданих банками кредитів фізичним особам становить 209 млрд. грн. Здійснюється бурхливий розвиток програмного кредиторського продукти у цій сфері. Проте, негативним є момент відсутності відповідного законодавчого регулювання споживчого кредитування, зокрема немає визначення терміну "споживче кредитування", відсутній єдиний законодавчий акт про споживче кредитування. Такий стан речей гальмує розвиток зазначеної галузі економіки, а також не дає можливість фізичним особам реалізувати своє право на захист своїх прав та інтересів у випадку виникнення спірних ситуацій.

На даний момент реальних законодавчих механізмів врегулювання зазначеної проблеми немає.

Метою проекту акта є удосконалення законодавства України у сфері споживчого кредитування.

Проектом акта створюється реальний механізм щодо здійснення споживчого кредитування між споживачами та кредитодавцями, захисту їхніх прав та інтересів.

Проект акта відповідає Програмі діяльності Президента України "Україна для людей" і Загальнодержавній програмі адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Реалізація проекту акта не потребує витрат із Державного бюджету України.

Публічне обговорення проекту акта проводилося під час проведення круглих столів, зокрема Всеукраїнського з'їзду споживачів фінансових послуг.

2. Юридична експертиза

Проект правового регулювання проекту акта належить до повноважень Верховної Ради України відповідно до статті 85 Конституції України.

Проект акта відповідає положенням Конституції України, законам України Про банки і банківську діяльність", "Про кредитні спілки", "Про захист прав споживачів", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

Проект акта відповідає вимогам нормопроектувальної техніки.

3. Резюме

Проект акта забезпечує досягнення поставленої мети та відповідає встановленим вимогам.

Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України за результатами експертизи рекомендує проект Закону України "Про споживче кредитування" до розгляду у Верховній Раді України та відповідного прийняття.

Більше інформації на сайті ВГО "Сила Країни": http://syla.org.ua/novyny/192_Ekspertiza-proektu-zakonu-Pro-spozhivche-kredituvannya.html


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua