Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

СТАЛОСЯ! Кабмін Азарова подав до Ради закон про "спрощенців", який подобається і підприємцям, і опозиції

Никита | 18.05.2011 12:21

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Подаю повністю передрук цієї новини, оскільки НМД вона має принципово важливе значення

СТАЛОСЯ! Кабмін Азарова подав до Ради закон про ''спрощенців'', який подобається і підприємцям, і опозиції
Уряд Миколи Азарова подав у Верховну Раду законопроект про реформу спрощеної системи оподаткування, що враховує майже всі побажання підприємців, пише "КоммерсантЪ-Украина". Вже з 1 липня бізнесу, який платить єдиний податок, буде дозволено реєструватися платником ПДВ, а великим підприємствам – зараховувати на валові витрати ті, що пішли на придбання у "єдинщиків" товарів, робіт і послуг.

Уперше в опозиції практично немає зауважень до урядового законопроекту. За словами заступника голови комітету промислової і регуляторної політики та підприємництва Ксенії Ляпіної ("Наша Україна – Народна самооборона"), опозиціонери навіть готові його підтримати. "Пам'ятаючи, чим це може закінчитися, документ краще не допрацьовувати в комітеті, а приймати як є. А то я побоююся сценарію, коли такий "хороший" Кабмін подав у Раду законопроект, а депутати його переробили", – каже Ляпіна.

Підприємці називають поданий законопроект перемогою, хоча до нього можуть виникнути питання – наприклад, з приводу переліку видів діяльності, за яких можна платити єдиний податок. За словами заступника голови Всеукраїнського об'єднання малого і середнього бізнесу "Фортеця" Віталія Андреєва, бізнес хотів би більшого: стимулювання розвитку підприємництва, запровадження податкових канікул на певний термін і зниження ставки ЄСВ.

Після майже півроку переговорів з підприємцями, які почалися під час "податкового Майдану", уряд ухвалив остаточну версію законопроекту про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва. В понеділок документ було ухвалено на закритому засіданні Кабінету міністрів, а вчора зареєстровано у Верховній Раді під N8521. Вже з 1 липня фізичні особи-підприємці, які не наймають співробітників, займаються ремісничою діяльністю, торгівлею або наданням побутових послуг, з річним доходом у 150 мінімальних зарплат (МЗ; на 1 січня 2011 року становила 941 грн; тобто річний прибуток – 141,15 тис грн), платитимуть раз на рік 1-10% МЗ за кожен календарний місяць.

Ставка в 2-20% поширюватиметься на фізичних осіб-СПД, які займаються виробництвом товарів, ресторанною діяльністю, наймають до 10 людей і мають оборот у 1000 МЗ (941 тис грн). На фізичних осіб-бізнесменів більш ніж з 10 найманими співробітниками і граничним оборотом в 2000 МЗ (1,882 млн грн), а також юридичних осіб з 50 працівниками і доходом у 5000 МЗ (4,705 млн грн) поширюватиметься єдина ставка – 3% при сплаті ПДВ і 5% без його сплати. Виробники, що продають товар власного виробництва, отримають 50-процентну пільгу на сплату єдиного податку.

Слід зазначити, що уряд погодився для всіх цих категорій "єдинщиків" збільшити граничні розміри їхніх річних доходів – спочатку пропонувалося 600, 1000 і 3000 МЗ.

Громадяни, що здійснюють несистематичну торгівлю (не більше 15 календарних днів на місяць і не більше чотирьох разів на рік), повинні будуть отримати короткострокове свідоцтво і платити в день 1% МЗ (9,41 грн). Вартість проданих ними товарів не повинна перевищувати 25 МЗ (23,5 тис грн).

Крім того, "єдинщикам" повернуть право реєструватися платниками ПДВ і відновити співпрацю з великими підприємствами, оскільки бізнес зможе включати у витрати кошти на операції з ними. З'явилися в законопроекті і норми, що дозволяють фізичним особам-підприємцям, що втратили можливість працювати на єдиному податку, з 1 липня 2011 року по 1 січня 2016 року платити половину ставки податку на доходи фізосіб (15-17%). Крім того, інваліди і пенсіонери не будуть платниками єдиного соціального внеску (ЄСВ; 34,7%).

Як відомо, з 1 квітня набув чинності в повному обсязі новий Податковий кодекс. Головними змінами стали зменшення податку на прибуток для великих підприємств, запровадження податкових канікул для новостворених компаній, і поява цілого ряду проблем у "спрощенців".

Джерело http://www.newsru.ua/finance/18may2011/sprosh.html

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua