Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Янукович   шокова терапія   чи витримаємо   пшик   чи здатні українці

Покращання життя уже...не сьогодні?! Пшик...

Леонід Пінчук | 9.03.2011 14:37

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

Треба віддати належне Віктору Федоровичу за те, що в розмові із країною на річницю своєї інавгурації він не побоявся сказати правду, спростувавши обіцянки, з якими йшов на вибори рік потому. Воно і зрозуміло: одна справа бути претендентом на високу посаду, коли можна говорити і обіцяти, що завгодно, і інша річ, коли треба щось робити

Треба віддати належне Віктору Федоровичу за те, що в розмові із країною на річницю своєї інавгурації він не побоявся сказати правду, спростувавши обіцянки, з якими йшов на вибори рік потому. Воно і зрозуміло: одна справа бути претендентом на високу посаду, коли можна говорити і обіцяти, що завгодно, і інша річ, коли треба щось робити, зокрема, для поращання життя.Та ще коли не знаєш, що робити. В такому разі, як переконує досвід, краще за все обіцяти реформи. Що і запропонував нам Віктор Федорович через рік після інавгурації, кажучи правду знову: буде боляче. Стало зрозумілим всім нам, що на нас в черговий раз чекає шокова терапія для покращання життя. Як така шокова терапія, можливо, і не була б такою непрємливою з огляду на те, що суспільство, дійсно, зачекалося давно на зміни та ще й з покращанням життя. Але після розмови Віктора Федоровича виникають великі сумніви в здатності провідників шокової терапії провести її без травмування чи, навіть,фатальних ускладнень і втрат.

Як відомо провідники шокової терапії, команда Віктора Федоровича, з проведенням такого лікування суспільства не забарилися і стали впроваджувати його відразу після інавгурації, не з'ясувавши діагноз захворювання, а діючи відповідно до партійних програм і не звертаючи уваги на грубі порушення права і Конституції України, керуючись правилом "проти лому немає прийому".Суспільство, яке ломало голову, як Віктору Федоровичу вдасться привести до влади новий слухняний Уряд, не маючи більшості в парламенті, було шоковане формуванням більшості і затвердженням останньою Уряду на чолі з Миколою Яновичем. Шокова терапія з ломом проти права була продовжена і продовжується нині з переписуванням законів під потреби провідників лікування.Останній прийом показовий: мандатний комітет Верховної Ради розробляє пропозиції про внесення змін до Конституції України і ряду законів, щоб покінчити з наріканнями про порушення народними депутатами конституційних норм при голосуванні за "того хлопця".Апофеозом шокової терапії з ломом була зміна самої Конституції України з наділенням Віктора Федоровича небаченими повнoваженнями. Так через шокову терапію, на неправді, вибачайте на слові, на брехні була збудована стабільність влади, головне досягнення Віктора Федоровича і його команди, яке дає їй впевненість в продовженні шокової терапії під гаслами реформування всього і всіх. Та, як відомо, все, що збудоване на неправді, брехні, нічого втішного не приносить, не додає людям при владі професіоналізму. В цьому ми мали можливість переконатися вже на протязі минулого року.

Шокова терапія Уряду "гречка" привела до того, що спочатку гречку продавали по 1кг.в руки, а потім гречка взагалі щезла з прилавків.Продовженням терапії буде спроба нагодувати українців китайською гречкою, до якої українці не звикли і вимушені будуть пройти терапію звикання.

Шокова терапія "податковий кодекс" обернулася небаченими забастовками підприємців, масовими акціями протестів, згортанням підприємництва і зростанням безробітних, перeслідуванням учасників акцій міліцією за... пошкодження покриття майдану Незалежності.

Мало хто повірив Віктору Федоровичу, що шокова терапія "адміністративна реформа" з простим скороченням чисельності чиновників в усіх коридорах влади без будь-яких функціональних змін і розподілу повноважень між державиними органами влади і органами місцевого смоврядування, забезпечить кошти не тільки на підвищення заробітної плати тим, хто залишається, а і на проблему соціальних стандартів при заробітній платі тих, кого скорочують, близько 1600 гривень на місяць і потребах в десятки мільярдів.

Шокова терапія "корупція" привела до політичних переслідувань членів попереднього Уряду, як сверджують в Європі і чим занепокоєні, до політичних розправ з опонентами.У відповідь почули і від Віктора Федоровича дані про перeслідування за корупцію і представників влади, провідників шокової терапії. Тo де впевненість, що таке лікування не закінчиться травмами суспільної свідомості?!

Тільки -но заговорив С. Тигіпко про шокову терапію "пенсійна реформа", як за повідомленнями ЗМІ почався масовий вихід прaцівників, зокрема, міліції на пенсію: люди не вірили вже в добрі наміри і спроможності провідників терапії. Не станемо шокувати суспільство згадками про інші добрі наміри провідників шокової терапії в галузі покращання життя, які,як відомо,куди ведуть,не дай Боже,в пекло.

Не менш вражаючими були дії провідників шокової терапії і в сфері духовного життя.Шокова терапія "церква" обернулася рейдерськими захопленнями храмів УПЦ Київського патріархату в більшості при сприянні органів влади на місцях, відсутністю уваги влади до всіх церков,окрім церкви, куди ходить Президент,УПЦ Московського патріархату. Як стверджує Патріарх Філарет, проводиться в життя план,розроблений в Москві на знищення УПЦ Київського патріархату.Слава богу, поки-що безуспішно.

Незабутніми залишилися дії Табачника, народних депутаів із більшостi в проведенні шокової терапії в сферах освіти, історії, мови, свободи слова, які привели до протестів тих,кого намагалися лікувати у такий спосіб, та зниженням відповідних рейтингів України серед держав світу.

Та ці наслідки не зупиняють владну команду. За повідомленнями ЗМІ, уже сьогодні агітують так званих російськомовних українців записатися в майбутньому переписі населення росіянами.У такий спосіб, як вважаєдехто, йде зачистка України від етнічних українців. В Миколаївській області як в добрі часи ЦК КПРС уже Партія регіонів ініціює в школах проведення конкурсу учнівських робіт під назвою літопис пам'яті про 1941-45 роки, які нинішнє поколіня і не знає, без відповідних рішень місцевих рад.

За твердженням ЗМІ йде шокова терапія з масовим наступом на все українське, чому, як не приро, як і раніше, національно -патріотичні сили,українська громада етнічних українців нічого не можуть протиставити, окрім нарікань, звернень, окремих потішних для самoзадовлення організаторів акцій, що нагадує відому байку, де "Васько слухає та їсть".

Але все це – квіти,як кажуть. А ягідки- попереду, бо, як сказав Віктор Федорович, на нас чекає шокова терапія з проведенням 21 реформи.Біл ьшість із цих реформ ще в головах авторів, через що Віктор Федорович зміг лише знову попередити, що буде боляче. І не дивно. Адже окрім того, щ о треба розробтити і подати в парламент відповідні законопроеткти, прийняти їх, привести у відповідність їм всі ті закони, які прийняті раніше, треба ще вклассти в голови провідників шокової терапії на всіх рівнях і гілках влади ті реформи, навчить прийомам шокової терапії, бо сам Віктор Федорович не спроможний,зрозуміло,це зробити. Від нього ми тільки чули "я","Ми", ""знаємо ',"працюємо"," любимый город может спать спокойно" і знову-"буде боляче". Не добавили впевненості і заяви деяких учасників про те, що вони "люблять", ""пам'ятають", "вірять",запрошують гостювати" і тому подібне.Не заспокоїли і поради студентці із Одеси, українки за національністю, вивчати українську мову у відповідь на її прохання прискорити введення російської мови як другої державноїї та заспокоєння своїх прихильників, що таке буде зроблене, як тільки в парламенті у більшості буде 300 голосів.Стало зрозумілим, що шокова терапія " російська-друга державна" буде доведена до фатального для української мови результату.

За 4 години cпілкування із Віктором Федоровичем ми всі, навіть його прихильники, так близько познайомилися з ним, що схопилися за голови. Кого маємо Президентом?! Із кого роблять кумира, вождя?! Хто,нарешті,ми всі, якщо маємо такого Президента?!Спадає на думку відома казочка про голого короля, на якому його оточення бачило коштовний одяг. Сьогодні не тільки оточення,команда Віктора Федоровича, а і журналісти,політологи,експерти в замовних публікаціях,передачах по радіо і на телебаченні ведуть розумні розмови про неіснуючі досягнення замість того, щоб сказати правду, дати можливість внести корективи, працювати за світовим досвідом, порадами науки, а не тільки за порадами МВФ, Патріарха КІріла, Путіна Мєдвєдєва, "Єдиної Росії", партійної програми.Бо, як відомо, скільки не кажи " халва!халва!", від того в роті солодко не стане, поки не покладеш в нього халву.

Після всьго почутого спадає також на думку одна українська байка про молодого коваля, який після невдалих спроб зробити спочатку підкову,потім цвяха,іще щось нарешті сказва:"Дядько!А давайте я зроблю Вам гарний пшик!" Нагрів залишений шматок заліза, опустив у воду, зробив...пшик... До шокової терапії із пшиками в покращанні матеріального життя ми всі звикли Люди старшого покоління- ще з часів перебудови часів комуністичної влади, "прихватизації" часів уже незалежності. Кажуть, скільки можна, і висловлюють занепокоєння, чи витримають навантаження цього разу. Що ж стосується сфери духовного життя, дt діїї владної команди з шоколої терапії загрожують фатальними результатами для української справи,справи українського національного відродження з побудовою української національної держави, то вже в серпні цього року на 20-ті роковини незалежності можемо під "Молитву за Україну" в Церкві, куди ходить Президент, відспівувати російською мовою як другою державною сподівання першопроходців, які хотіли,як краще, а отримали он що,шокову терапію. Бо не врахували cтан української нації і готовність українського народу, етнічних українців до самостійного життя. Не врахували того, про що,зокрема,писав Симон Петлюра в листі до Ю. Гуменюка десь за рік до своєї загибелі, згадуючи про прикрі і чисельні факти протидії етнічнх українців справі національного відродження, які" на декого справляли таке враження, що взагалі " з нас людей не буде" і що взагалі справа з українською державністю безнадійна":" Я так не думаю...У мене немає розчарування ні в нашому народі, бо він є такий, яким його зробили обставини, часом сильніші од нього, ні в його здатності до самостійного життя, бо ця здатність буде розвиватись і зміцняти його.Сиnутація,в якій він оп инився сьогодні, не є вічною,ні безнадійною.Змінити її до певної міри залежить і від напруження власних сил.треба працювати над цим всім і кожному, в міру його сил і можливостей". (С.Петлюра,Статті,Київ,1993р.,видавництво художньої літератури "Дніпро")

Як не прикро,за роки після С.Петлюри здатність до самостійного життя не розвинулась і не зміцніла: ані в роки УРСР, де навпаки протидіяла їй, ані за роки незалежності, коли зросли і сили і можливості, та не захотіли працювати, помилившись в оцінках такої здатності.То ж маємо,те,що маємо.І набагато років, бо Віктор Федорович небезпідставно розраховує бути Президентом не менше як 10 років.

То,можливо, хоч на 20-тому році незалежності глянемо правді в очі, згадаємо історію, Т.Шевченка,І.Франка,С.Петлюру і багатьох борців за українське національне відродження,їхні оцінки і поради, дослухаємося до закликів тих, хто і в наш час (золкрема,А.Погрібний,К.Мотрич,Ю.Вітковський,Ліна Костенко,О.Солецький,В.Ференц,В.Захарченко і багато інших) гукав і гукає вдарити у дзвони до українців,звільняючи іх від ярма байдужості, закляття безпам"ятства,розпочати с амоорганізацію української громади,зупинити зросійщення і денаціоналізацію етнічних українців, повернути російськомовних українців до рідної ови без сподівань на владу, яка ще ніколи не була українською і не буде, поки етнічні українці не будуть здатні до самостійного життя,поки не змінимо ситуацію в цій справі із безнадійної бодай на перспективну, щоб уникнути пшику української справи вже на 20-тому році незалежності України, як не прикро і не боляче.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua