Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Педагоги Львова вимагають звільнення Азарова та Табачника, інакше – страйк

jurko | 2.03.2011 08:56

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
3

Педагоги Львова 1 березня обговорили недофінансування і нововведення в галузі. У Личаківській райадміністрації з цього приводу зібралося близько 150 освітян, делегованих педагогічними колективами міста.

Педагоги Львова вимагають звільнення Азарова та Табачника, інакше – страйк
Педагоги Львова 1 березня обговорили недофінансування і нововведення в галузі. У Личаківській райадміністрації з цього приводу зібралося близько 150 освітян, делегованих педагогічними колективами міста.

До організації заходу крім вільної профспілки працівників освіти області долучилися також громадська ініціатива "Відсіч", Зарваницька ініціатива, ГПО "Українська справа".

У вступному слові начальник управління освіти Залізничної районної адміністрації Львова Роман Вороняк, нагадав, що у цьому році галузь освіти недоотримала з бюджету близько 54 млн грн: з необхідних 542 млн грн. Кабмін передбачив на освіту міста 488 млн грн.

Роман Вороняк також сказав, що за розрахунковою формулою міністерства фінансів у 2011 році на одного учня школи передбачено фінансування у розмірі 6043 гривень, на учня ДНЗ – 6340 гривень. Натомість за сьогоднішніми підрахунками, на одного школяра необхідно 8,6 тис грн.

Важливим питанням є також, за словами голови Вільної профспілки освіти та науки Львівщини Андрія Соколова, обговорення положення про атестацію працівників освіти, прийнятого Кабміном.

"Це положення суперечить Закону України "Про працю", Конституції України. кодексу законів України про працю і Конституції України. Через нові вимоги до освітян без роботи можуть залишитися сотні вчителів Львова", – зазначив Роман Вороняк.

Раніше він інформував, щоб пройти цю нову атестацію вчителю потрібно щотижня вести відкритий урок у себе в школі, та щодва тижні в інших школах, постійно мати доповіді та ін; вчитель, який написав книгу отримує за неї лише 40 балів з потрібних 220.

Як зазначив у своєму виступі Роман Вороняк, у той час як держава недофінансувала галузі освіти, медицини, культури, вона збільшила фінансування на міліцію і прокуратуру.

За словами Романа Вороняка, такі слухання, як сьогодні у Львові, пройдуть у багатьох містах України.

Лідери вільної профспілки освітян Андрій Соколов та Ігор Шлапак закликали присутніх поширити інформацію про громадські слухання у трудових колективах, готуватися до акцій протесту. "Ми розуміємо, що корінь проблеми – у Києві, в Кабміні та Верховній Раді, але нашим працедавцем є Львівська міська рада, тому прші акції протесту ми проведемо під її стінами" – сказав Соколов.

Надзвичайно блідо і непереконливо прозвучали виступи предстівників міської влади – голови профільної депутатської комісії свободівця Яромира Самагальського та заступника міського гголови Василя Косіва. Вони так і не змогли дати відповіді на запитання, чому міська рада практично без обговорення прийняла недолугий антисоціальний бюджет. Питання представника ГПО "Українська справа" про рівень заробітних плат чиновників міської ради також залишилося без відповіді.

До речі, на утримання 1200 осіб чиновницького апарату міський бюджет передбачає 100 млн. гривень, тобто один управлінець обходиться місту, в середньому у 5 разів дорожче, ніж вчитель.

Наприкінці конференції-громадських слухань освітяни вирішили, що звернуться до Львівської міської ради, щоб там на сесії розглянули питання фінансування освіти, а також заборонили змушувати педагогів іти у двотижневі відпустки за власний рахунок, інакше, вони (освітяни) будуть страйкувати. Освітяни Львова звернуться також до Кабміну, щоб там переглянули розрахункову формулу вартості на одного учня. Звернуться освітяни Львова в управління освіти Львівської облдержадміністрації з вимогою припинити експерименти над освітянами та відмовитися від проведення атестації за кредитно-модульною системою. Звернуться педагоги й до Президента України з тим, що було звільнено прем'єр-міністра України Микола Азаров та міністра освіти України Д.Табачника – інакше педагоги вдадуться до страйків.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua