Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
КМДА   Еліта-Центр   житло   інвестори

Проблема по "Еліті-Центр" є: понад 600 потерпілих хочуть обдурити вдруге?

Olexandr | 22.02.2011 13:23

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
0

За повідомленням "Української правди" 7 лютого ц.р. голова КМДА О.П.Попов, коментуючи хід забезпечення житлом постраждалих від "Еліти-Центр", заявив журналістам: "Що стосується "Еліта-Центр", – то у нас точно немає ніяких проблем!". Але це не так!

Проблема по "Еліті-Центр" є: понад 600 потерпілих хочуть обдурити вдруге?

За повідомленням "Української правди" 7 лютого ц.р. голова КМДА О.П.Попов, коментуючи хід забезпечення житлом постраждалих від "Еліти-Центр", заявив журналістам: "Що стосується "Еліта-Центр", – то у нас точно немає ніяких проблем!". Але це не так!

Проблема є! І досить серйозна: голова КМДА зазначає, що планується надати житло 1100 постраждалих, але ж їх 1750. Простий арифметичний підрахунок показує, що понад 600 постраждалих вилучено зі списку тих "щасливчиків", яким планується надати житло в обмін на переуступку ними КМДА права на їхню частину арештованого майна "Еліти-Центр". Тобто, біля 37% відсотків постраждалих залишаться без компенсації. Чому? Хіба це не проблема? Чи можна, виходячи з цього, вважати що "проблем немає"? Хіба зневажені таким чином понад 600 постраждалих від "Еліти-Центр" сімей у нашій країні – це вже дрібниця, що не варта уваги?

Відповідно до статей 19, 47, 140 – 144 Конституції України, статей 509 – 525, 630, 634 Цивільного кодексу України, законів України "Про столицю України – місто-герой Київ" та "Про місцеве самоврядування в Україні", Указу Президента України від 04.02.2008 N 89/2008 "Про невідкладні заходи щодо розв'язання проблеми забезпечення житлом інвесторів, які зазнали збитків внаслідок діяльності групи будівельних компаній "Еліта-Центр", Указу Президента України від 12.02.2008 N 119/2008 "Про додаткові заходи щодо розв'язання проблеми забезпечення житлом громадян, постраждалих внаслідок діяльності групи будівельних компаній "Еліта-Центр", рішень комісії, утвореної розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2008 року N 258-р "Про утворення комісії з розв'язання проблеми забезпечення житлом інвесторів, які зазнали збитків внаслідок діяльності групи будівельних компаній "Еліта-Центр", та з метою розв'язання проблеми забезпечення житлом громадян, які зазнали збитків внаслідок злочинної діяльності групи будівельних компаній "Еліта-Центр", Київська міська рада 16 жовтня 2008 року прийняла РІШЕННЯ N498/498 "Про розв'язання проблем потерпілих громадян від діяльності групи інвестиційно-будівельних компаній "Еліта-Центр"".

Відповідно до цього рішення, яке поширюється на усіх, хто визнаний в установленому порядку потерпілим (1750 осіб), їм передбачається за договором переуступки права вимоги передати відповідне житло.

За цим договором переуступки права вимоги згідно зі ст. 512 Цивільного кодексу України КМДА надає житло потерпілим, а вони передають (переуступають) КМДА належні їм як потерпілим цивільні права на земельні ділянки і майно "Еліти-Центр". Це значить, що якщо за цим договором КМДА надасть житло 1100 потерпілим (з 1750), то до КМДА може перейти пропорційно право лише на частину земельних ділянок і майна "Еліти-Центр", що дорівнює близько 63 %.

Якщо понад 600 потерпілим в КМДА відмовляють в укладені договорів про переуступку права вимоги, то виникає питання до КМДА: кому і на якій підставі дістанеться 37% арештованих по кримінальній справі земельних ділянок і власності "Еліти-Центр", проінвестованих цією частиною потерпілих? Хтось знає відповідь на це питання? Ця частина чомусь "загубилася" в документах про механізм реалізації положень Указів Президента України... Чи випадково? Якщо це якась безвинна помилка при прийнятті рішень Київською міською радою, то чому в КМДА чиниться такий спротив її виправленню: на численні заяви і звернення потерпілих линуть категоричні відмови типу "на жаль, Ви не маєте права".

А підставою для цих відмов в КМДА вважають якісь штучно визначені, надумані і не доведені до відома потерпілих належним чином граничні терміни подання заяв потерпілими про наміри укласти з КМДА договори про переуступку права вимоги. Але ж згідно з чинним законодавством це не може бути підставою для позбавлення особи її майнових прав!

Чи може КМДА взагалі взяти на себе передбачені Конституцією судові повноваження приймати рішення про позбавлення громадянина його майнових прав (у даному випадку передбачених законодавством прав потерпілих на відшкодування завданої "Елітою-Центр" шкоди)? Хіба це беззаконня не є спробою "кинути" понад 600 потерпілих вдруге?

На жаль, сприяють цьому беззаконню і деякі "активісти" з кола самих потерпілих, які поспішають отримати житло для себе, "відштовхуючи" проблему зазначених понад 600 потерпілих за принципом "своя сорочка ближче до тіла". Чи підозрюють вони, що таким чином сприяють беззаконню щодо своїх ближніх – таких самих потерпілих як і вони? І чи усвідомлюють вони, що вирішення їхніх проблем на основі несправедливості є досить ризикованим?

Так що шановний голова КМДА помилився: проблеми з реалізацією прав потерпілих від афери "Еліта-Центр" є. Порушення їх прав має бути усуненено!


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua