Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Український католицький університет як фактор дивовижної консолідації?

jurko | 4.02.2011 10:35

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
1

...політика інколи зводить в одному ліжку дивних партнерів.

Український католицький університет як фактор дивовижної консолідації?
27 січня сесія Львівської міської ради розглядала, поміж іншим, проект ухвали "Про звільнення у 2011 році від сплати від орендної плати за землю та земельного податку релігійних громад та релігійних організацй, навчальних та спортивно-оздоровчих організацій". Перед голосуванням міський голова Львова Андрій Садовий запропонував до переліку цих організацій внести і Український католицький університет. Проте пропозиція не набрала достатньої кількості голосів і була відхилена. Здивований мер навіть попросив показати перелік депутатів, хто і як голосував за це питання. Після цього вийшов із сесійної зли і вже не повернувся. Спілкуючись із журналістами, він виглядав злегка розгубленим через таку "позицію", але заявив, що ініціюватиме внесення цього питання на наступну сесію. А дивуватися результатам підстави таки були.

Отож, з 90 депутатів Львівської міської ради за пропозицію про внесення Українського Католицького Університету до переліку закладів, які у 2011 році звільняють від орендної плати за землю та земельного податку, проголосувало 25 депутатів. Участь у голосуванні взяло 82 депутати. Проголосували "за" всі присутні на сесії представники ""Фронту змін", "України Соборної", НРУ, "Нашої України", ГП "Пора", РХП, "Удару", "За Україну!". Не проголосував один депутат від ПРП і троє регіоналів. Та найцікавіші результати продемонструвала фракція "Свободи". Підтримав питання УКУ лише 1 (один) депутат. 49 депутатів не голосували, і ще один депутат проголосувала "проти".

Така позиція "Свободи", зрозуміло, здивувала не тільки міського голову. Відтак почалися пояснення...

Спочатку з'явилася версія, що звільняли від земельного податку власне храми, а УКУ – навчальний заклад. Але цей "аргумент" одразу щез з інформаційного простору. Адже в проекті ухвали було чітко зазначено ", ...навчальних та спортивно-оздоровчих організацій". Тому, поряд з окремими парафіями, звільнено від оплати навчально-реабілітаційний центр "Джерело", Львівську Духовну семінарію Святого Духа УГКЦ та Гімназія блаженного Климентія Шептицького (приватний заклад). Рівно ж лише промайнув і щез аргумент про те, що "Свобода" дбає про економічні інтереси міської громади, тобто про те, що податки і платежі надходили, а не про звільнення від них. Дивно чути про перевагу економічних інтересів над духовними саме від "свободівців". І якось дивно відібрано "джерело" поповнення міської скарбниці.

Тоді заговорили партійні авторитети "Свободи". Так, секретар міської ради Василь Павлюк просто "не мав коментарів, обмежившись відвертістю про те, що йому особисто дуже прикро через те, що пропозицію не було підтримано.

Заступник голови фракції "Свободи" у міськраді Юрій Михальчишин, у свою чергу, повідомив журналістів, що фракція не підтримала це питання, бо... таку пропозицію було внесено з голосу і не було опрацьовано на комісії. "Свобода" хоче опрацювати це питання "належним чином" та має намір голосувати позитивно, якщо питання буде винесено на сесію у визначеному порядку. В своїх коментарях Михальчишин втрапив у невеличку халепу, коли заявив, що жоден "свободівець" не голосував "проти", мовляв, фракція контролює "волевиявлення". Але у результатах голосування, які оприлюднив секретаріат ради на вимогу депутатів, було зазначено, що один голос "проти" таки був.

Натомість "регіонами" виявилися значно простішими і просто пояснили, що їхні депутати на момент голосування були відсутні в залі, оскільки проводили "невеличку консультацію". Однак, оскільки УКУ є релігійною та некомерційною організацією, то у разі повторного винесення згаданого питання на сесію "регіонами" підтримають його.

Інші депутати та політичні сили переважно доволі стримано коментували позицію фракції "Свободи" (все ж таки партія здобула контроль над містом, а з владою, як відомо, краще дружити, ніж дискутувати). Так, голова фракції "Фронт Змін" Михайло Хміль з прикрістю констатував, що питання про нестачу голосів слід адресувати не його фракції, і не без іронії підкреслив, що не підтримали питання УКУ саме "свободівці" та "регіонами".

На сьогодні Український католицький університет, поряд з Києво-Могилянською Академією, цілком можна вважати головними центрами інтелектуального, інтелігентського та молодіжного спротиву біло-синьому режиму. Тому, попри безмежно розрекламовані християнські чесноти та надмірно підкреслену "церкволюбність" головного "регіоналам" Львівщини Петра Писарчука, представники його партії в міській раді цілком логічно просто не могли отак просто сприяти в діяльності УКУ. З ними все зрозуміло. Але "Свобода"?

Припущень, чому так дивовижно співпали позиції двох непримиренних ідеологічних та політичних опонентів, надто багато. Починаючи від діяльності "Свободи" як інструмента в руках "регіоналів", закінчуючи зведенням персональних порахунків з керівництвом УКУ (зокрема, через критичну статтю віце-президента УКУ Мирослава Мариновича "Гарячість серця очевидна. А як щодо холодності голови?"). Перебирати, аналізувати всі ці версії – марна справа. Кожен може самостійно поро змірковувати і зробити власні висновки. Та згадати стару мудрість про те, що політика інколи зводить в одному ліжку дивних партнерів.

І на завершення... Депутати звільнили від земельного податку Личаківську виправну колонію N30 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області. За колонією закріплено земельну ділянку площею 5,3 га, відтак сплаті 2011 року підлягає 114 тис. грн. земельного податку. Без коментарів.

Юлій Хвещук

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua