Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Реформи в Україні. Чому вони буксують?

Ігор Бурдяк | 20.12.2010 12:16

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

Як на мене, українська влада нелегітимна. Тому вона і не хоче, і не може урядувати так, як цього прагне народ.

Пропозиції щодо легітимізації української влади.

Президентські вибори 2010:

Явка виборців в 2-му турі – 69,15%; із тих, хто прийшов на голосування проголосували:

За Віктора Януковича – 48,95%; за Юлію Тимошенко – 45.47%.

Шляхом нескладних арифметичних підрахунків встановлюємо, що за Януковича проголосувало 33,81% від усього дорослого населення України.

Парламентські вибори 2007:

Явка виборців – 62,44%; Із тих, хто прийшов на голосування проголосували:

За ПР – 34,37%, або 21,46% від усього дорослого населення.

Оскільки абсолютну більшість здобули "помаранчеві" (БЮТ + НУ НС), то вони і сформували парламентську більшість, до якої пізніше долучився блок Литвина.

Після перемоги Януковича на президентських виборах, де він здобув лише відносну більшість президентська команда, як вважають деякі аналітики шляхом залякування і підкупу депутатів і суддів конституційного суду, а також зміни складу КСУ на користь пропрезидентських її членів в антиконституційний спосіб домоглася утворення пропрезидентської більшості. Вона прийняла нові засади внутрішньої і зовнішньої політики, які суперечать прграмам політичних партій, які здобули більшість, а значить і волі виборців і інтересам України. Фактично президентська команда узурпувала владу в Україні.

Тому народ має нині право на проведення дострокових парламентських виборів і за їх результатами вибору такого курсу держави, який відповідає його волі. Діюча конституція дає можливість його реалізувати. Для того, щоб "слуги народу" не спотворювали волю народу, було б доцільно парламентські вибори провести на партійній основі за відкритими списками. Партія повинна мати право відкликати того депутата, який голосує всупереч її програми, прийнятої до виборів. Програми політичних партій, згідно з якими виборці формують свої симпатії і виявляють волевиявлення повинні бути офіційними документами, які повинен враховувати суд на випадок незгоди того чи іншого депутата з рішенням партії про його відкликання.

Такий порядок легітимізував би владу і усунув би причини громадянських конфліктів. А найголовніше – український народ одержав би парламент, який не легітимізував би те, що хоче адміністрація президента, а в процесі міжпартійних дискусій і компромісів творив би власні рішення, які відображали б волю всього народу.

Коментарі
Кр-к:
Тільки-що прочитав статтю Лещенка про шиту білими нитками "справу Тимошенко".
друга операція не лише не спричинила збитки бюджету, але навіть створила умовний прибуток.
Збитки бюджету мали складати 800 тис. за конвертацію доларів в гривні.
Принагідно нагадаю, що за послуги Кролу і іншим американським аудиторським фірмам уряд заплатив 19 мільйонів.

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua