Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Націоналісти Калущини: чи є такі в нашому районі?

Бунтар | 29.10.2010 01:01

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

На вибори 31 жовтян 2010р. в Калуському районі зареєструвались 18 партій ("Фронт змін" за плутанину із керівництвом організації спочатку були зняли з реєстрації потім поновили").

Перші дві: Партія регіонів та "Батьківщина" – це партії влади, перша – представляє владу теперішню, друга – ту, що кермувала Україною донедавна. Поряд із базовими політ силами "коаліції" та "опозиції" йдуть до райради ряд їхніх сателітів. Явними чи прихованими сателітами названих двох мега-партій є відповідно: підконтрольні пропрезидентським колам – "Сильна Україна", ПЗУ, Селянська партія України, РХП; на рівні району йде строго у протимошенківському руслі – партія "Пора".

Незважаючи на яскраво афішовану "протидію" "антиукраїнській владі" дивним чином залишають своїх представників на чиновницьких посадах, значною віддали свої місця у виборчих комісіях та сприяють у інших прихованих формах "Наша Україна", "Свобода", Українська народна партія, той самий "Фронт Змін", "Громадянська позиція", непоодинокі випадки потрапляння у ДВК за поданням Української партії людей, які раніше, на минулих виборах представляли В. Януковича та його союзників?!.

З поміж кого ж мають обирати патріотичні виборці Калущини? Хочеться вірити, що історична пам"ять, пошана до кількох поколінь предків, які протистояли людиноненависницькій комуно-більшовицькій ідеології не дають морального права жителям Калущини – Бандерівського краю віддати свої голоси таким антиукраїнським структурам як КПУ (Симоненка) та СПУ (Мороза-Цушка). Очевидно, що й серед самих деяких учасників електоральних перегонів є усвідомлення примарності надій на 3%, але на вибори пішли, бо так сказала влада. Реальні ж розрахунки можуть будувати в районі виключно партії так званого "національно-демократичного" табору, і навіть більше – тим, хто себе проголошує ярими українськими націоналістами, саме в цьому спектрі локальної політики очікується найбільша конкуренція. Якщо перечитати список партій-кандидатів до Калуської районної ради, то до право-радикальних, за формальною ознакою чи за суттю, можна віднести хіба що такі місцеві організації: "Свобода", "Українська партія", Народний рух України, Конгес Українських Націоналістів, партія "За Україну" /партії перераховані в тому порядку, укому вони будуть розташовані у виборчому бюлетені/.

Багато доброго всі вони, безперечно, самі про себе намагаються розповісти у найрізноманітніших формах. Ми ж спробуємо оглядово зупинитися на негативних моментах партбіографій цих політ сил.

"Свобода"

Найкращою агітацією за "свободу" могли б стати величні здобутки партії, яка стала переможцем на Тернопільщині минулого року про тамтешні здобутки. Одна про це "свободівці" говорять неохоче... Найбільшпоширене звинувачення – співпраця з владою, яку Тягнибок і компанія так яро критикує, яскравим прикладом є безпроблемне подальше перебування на посаді голови РО "Свободи" Михайла Срібняка, який був фігурантом скандалів із проплатою бюджетних коштів у сумі кількасот тисяч гривень, за які так нічого й не було зроблено, чим не кандидат для нової влади показати безгосподарність і злочинність попередників, однак, дивним чином, всі перевіряючи органи намагаються про це забути...? Залишився на посаді в РДА ще один із лідерів списку "Свободи" Ігор Баран. Досі ніхто зі "свободівців" не зміг адекватно пояснити звідки у партії шалені гроші, які вона витрачає на останні виборчі кампанії, якщо в "регіонів" вони коштів не беруть...?

"Українська партія"

Всупереч численним заявам Ігора Насалика про неприпустимість використання адмінресурсу, він ним користується досить часто і залюбки. Поїздки по Народних Домах району в супроводі завідувача відділу культури, які супроводжуються цінними подарунками від "Української патрії" тільки якимось дивом, поки що, не зацікавили районну виборчу комісію та інші контролюючі органи, які мали б відслідковувати порушення чинного виборчого законодавства. Неприємним для мера Калуша є й кожне нагадування про кількість партій, які він поміняв за останні роки, особливо про час його перебування у лавах Партії регіонів, яку він тепер нібито критикує. Маніпуляції з переходами і виборчими документами вже призвели до зняття з реєстрації першого номера списку РО "УП" Василя Турчина. Не додають авторитету як самій "Українській партії" так і її лідерові останні повідомлення у ЗМІ про скандали навколо керівництва Львівського партосередку, а також інтерв"ю вигнанця із БЮТу Олега Ляшка – фігуранта гомосексуального скандалу, про те, що в квітні йому пропонували очолили партію, яку після його відмови у червні очолив Насалик. Та й загалом на рівні всеукраїнському партійка, яку "підібрав" для другого пришестя на пост мера Калуша чинний міський голова є доволі маргінальною.

Народний рух України

Не додають авторитету НРУ перипетії щодо зміни позиції від підтримки Ющенка до потрапляння у фарватер БЮТу. На районному рівні, як теперішні (Дмитро Жекало), так і колишні (Петро Цюпа) керівники не відзначались ніколи особливою толерантністю відносно лідерки "Батьківщини" на Калущині Ольги Сікори, тож і тепер ще кілька разів розколотий після цього РУХ навряд чи знайде спільну мову із головною опозиційною силою району. Ще один поширений закид – відсутність конкретного позитивного досвіду практичної роботи більшості спис очників. Найяскравіний приклад зі знаком мінус – пан Цюпа. Будучи при владі за "першого Вишиванюка" був "попертий" з посади (поговорювали, що з криміналом), прийшовши до РДА остаточно "до реформував" і так ледь живе сільське господарство Калущини. На ці ж вибори Цюпа завбачливо перебіг до списку більш рейтингової "Свободи".

Конгес Українських Націоналістів

Іван Живачівський – голова районного КУНу, позбувся посади голови РДА через те, що оригінально розумів патріотизм і вшанування Степана Бандери: створив Фонд імені Провідника, керівником якого призначив свою жінку і "стимулював" робити туди внески підприємства, що були підрядниками робіт і послуг за рахунок районного бюджету. За час головування оунівця в Калуському районі так і не було нічого суттєвого ні збудовано, ні здано в експлуатації з об"єктів соцкультпобуту, остаточно доруйнувались дороги..., а п. Живачівський їздив по селах, разом із тодішнім заступником В.Тучиним, із безкінечними хвалебними звітами. Як тільки голова Конгресу в районі втратив посаду, від нього побігли більшість директорів шкіл та інші "прихильники". Та дивного у такій "діяльності" КУНу на Бандерівщині нема, адже і всеукраїнський очільник організації "з під стягу С.Бандери" запам"ятався виборцям хіба що снігурками на Новий рік та "Мерседесами" за державний рахунок під час керівництва "Нафтогазом України".

партія "За Україну"

Наймолодшою є партія В"ячеслава Кириленка, виборчою кампанією в Калуському районі якої керує сільський голова Старого і Середнього Угриновів Тарас Федорів. Закидами партії "За Україну" можуть стати, хіба що маловідомість окремих списочників та реєстрація організації напередодні самих виборів.

Г. Крайній


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua