Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
молодь   дерибан   зарубінський   блок литвина   мнк

"Нормальні люди" за "дерибан" бюджетних коштів


5
Рейтинг
5


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
0

22 жовтня 2010 року в приміщенні Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту відбулась зустріч Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Р. Сафіулліна з керівниками всеукраїнських молодіжних та дитячих громадських організацій, серед яких був присутній заступник Голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Кузан.

''Нормальні люди'' за ''дерибан'' бюджетних коштів
Учасники зустрічі проаналізували стан та перспективи реалізації державної молодіжної політики, обговорили шляхи вирішення актуальних для молоді питань.

Зокрема, в своєму виступі С. Кузан підняв питання скандального проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про молодіжні та дитячі громадські організації" (щодо вікових обмежень, участі у виборчих коаліціях), прийнятого Верховною Радою України в першому читанні (законопроект N2593).

Доповненням до статті 8 законопроекту фактично пропонується встановити кількісні обмеження в учасниках громадських організацій, які мають право на отримання інформації, що стосується програм щодо дітей та молоді від органів державної влади та органів місцевого самоврядування. А саме: такі відомості матимуть змогу отримувати лише молодіжні та дитячі організації, кількість індивідуальних членів яких складає не менш як 0,5 відсотків від чисельності відповідної громади на місцевому рівні та 10 тисяч членів – на загальнодержавному рівні.

Пропонована норма є абсолютно дискримінаційною, адже громадські організації згідно цього проекту Закону оцінюються не за якістю втілення державних або муніципальних програм щодо дітей та молоді, а виключно за кількістю (найчастіше – формального) членства. Окрім того, дана норма є прямим порушенням конституційного права кожного на отримання інформації про діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування, законів України "Про інформацію", "Про звернення громадян" тощо. Взагалі ж встановлювати будь-які кількісні показники щодо чисельності молодіжних та дитячих організацій при узгодженні відповідних проектів рішень вбачається сумнівним, оскільки у цьому положенні враховується лише індивідуальне фіксоване членство у молодіжних та дитячих організаціях і не враховується те, що членство у цих організаціях відповідно до статті 5 чинного Закону може бути не лише індивідуальним фіксованим, а й нефіксованим та колективним.

А оскільки саме Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту є профільним з цих питань, то С. Кузан звернувся до міністра Р. Сафіулліна як до очільника з метою з'ясувати позицію Міністерства щодо вищезгаданих норм законопроекту, зважаючи ще й на те, що згідно Висновку Головного науково-експертного управління "... при прийнятті рішень щодо дитячих та молодіжних програм, їх доцільно було б попередньо узгоджувати їх проекти з молодіжними та дитячими організаціями, враховуючи не їх кількісне представництво, а статус – всеукраїнський, місцевий та міжнародний, що встановлюється статтею 9 Закону України "Про об'єднання громадян".

На що начальник відділу роботи з молодіжними та дитячими громадськими організаціями Білий А.І. повідомив, що позиція Міністерства з цього питання є негативною, Міністерство виступає проти згадуваної норми законопроекту. Р. Сафіулліна рекомендував оприлюднити позицію на офіційному сайті.

Слід зазначити, що авторство скандального законопроекту належить депутату фракції Блоку Литвина О. Зарубінському. Очевидно, "нормальні люди" Литвина вирішили законодавчо обмежити оприлюднення інформації і без того непрозорих схем проведення державних або муніципальних програм, що стосуються дітей та молоді. А це – гроші, закладені в бюджеті. І питання полягає лише в тому, хто матиме доступ до них (або ж – до відповідної інформації). Очевидним є факт, що найбільше членства мають саме "молодіжки" т.зв. "провідних політичних гравців", які "дивним чином" зібрані в стінах нинішнього парламенту. А тому й нарікань ані від коаліції, ані від парламентської опозиції бути не повинно.

МНК виступає проти фактично пропонованого в законопроекті "мєждусобойчіка", в зв'язку з чим Молодіжний Конгрес був одним з підписантів звернення до лідерів депутатських фракцій Верховної Ради щодо небезпек законопроекту N2593.

Інформцентр МНК


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua