Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Раді пропонують встановити відповідальність за фальсифікацію соцопитувань


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

На думку керівника Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків (CLAPRI) Михайла Дяденка влада має вжити заходів щодо недопущення поширення сфальсифікованих результатів соціологічних опитувань.

Як зазначив експерт, ситуація із занадто вільною інтерпретацією громадської думки набуває загрозливого характеру.

"Соціологія – це науковий інструмент, барометр суспільної думки. І якщо цей барометр показує неправильні дані, то і влада і опозиція не матимуть достовірної інформації про стан справ в країні. Вже сьогодні результати деяких соцопитувань виглядають так, ніби соціологи дивилися в криве дзеркало".

До числа останніх, М. Дяденко відніс результати соцопитування Центру соціальних технологій "Соціополіс", за даними якого на посаду мера Одеси лідируючу позицію посідає Олексій Костусєв (43,4% підтримки), а його найближчий суперник – Едуард Гурвіц (18,3%). На думку експерта, ці результати є безпрецедентною, в історії української соціології, фальсифікацією.

"За останні років десять, я не можу пригадати жодного соцопитування, яке б завищувало рейтинг кандидата у три рази, як ми можемо спостерігати це в Одесі. Бувало 2-3%, інколи завищували ледь не на 10%, але ніколи не виходили за межі здорового глузду, як в даному випадку.

Експерт зазначив, що питання фальсифікації соцопитувань актуальне не лише для опозиції, а й для влади, оскільки замовні соцопитування при дискредитують соціологію, як науку. Як наслідок, у разі, проведення соцопитувань на замовлення влади, у разі необхідності прийняття дискусійних рішень, їх результати можуть бути не сприйняті суспільством.

Як вихід із ситуації, керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків М. Дяденко, вважає за необхідне більш жорстко унормувати законодавчо процедуру проведення та оголошення соціологічних опитувань.

М. Дяденко: "Ми маємо намір звернутися до провідних соціологічних інституцій, з пропозицією спільно напрацювати законопроект, який встановить певні кваліфікаційні вимоги, як до соціологічних служб, так і до процесу проведення соцопитувань та оприлюднення їх результатів, а також встановить відповідальність за фальсифікацію. І будемо звертатися до народних депутатів з проханням внести такий законопроект на розгляд Верховної Ради України. Сподіваємось, що народні обранці усвідомлять небезпеку епідемії фальшивих соцопитувань і внесуть відповідні зміни в законодавство".

CLAPRI


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua