Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Комерціалізація освіти за рецептами Табачника йде врозріз з національними інтересами України

PressMSNU | 12.10.2010 11:58

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
0

Політична партія "Наша Україна" висловлює повну підтримку ініціативі студентської молоді щодо проведення у більшості університетських міст України акції проти комерціалізації освіти, яка фактично запроваджується в Україні постановою Кабміну N796 від 27 серпня 2010 року.

Комерціалізація освіти за рецептами Табачника йде врозріз з національними інтересами України
Політична партія "Наша Україна" висловлює повну підтримку ініціативі студентської молоді щодо проведення у більшості університетських міст України акції проти комерціалізації освіти, яка фактично запроваджується в Україні постановою Кабміну N796 від 27 серпня 2010 року.

За постановою "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності", з 15 жовтня 2010 року уряд дозволить державним і комунальним вищим навчальним закладам стягувати зі студентів гроші за відпрацювання занять, за консультації та інші послуги.

Слід зазначити, що 14 квітня 2009 року Кабінет Міністрів вже робив спробу запровадити платні послуги в освіті. Але, враховуючи звернення студентських і молодіжних громадських організацій та неконституційність рішення уряду, Президент Віктор Ющенко своїм указом від 30 квітня зупинив дію цієї постанови, внаслідок чого 5 червня 2009 року Кабмін її взагалі скасував.

Але новий уряд знову повернувся до цієї антиконституційної практики. Вільне тлумачення цієї постанови може дозволити керівництву навчальних закладів перетворити будь-яку платну освітню послугу на обов'язкову.

Молодь справедливо вважає, що постанова узаконить корупцію у школах, вишах і ПТУ. Адже документ встановлює плату за складання абітурієнтами зовнішнього незалежного оцінювання, плату за користування Інтернетом і послугами шкільних та університетських бібліотек, а також сприятиме ще більшій появі платних "факультативних занять", без яких високі оцінки учням та студентам просто не поставлять.

Окрім того, надання можливості для керівництва вишів здавати кімнати у гуртожитках для сторонніх осіб поступово витіснить з них студентів і перетворить гуртожитки на притони, або – в кращому разі – на готелі, в яких не буде місця студентам. Щонайменше абсурдною виглядає плата за "понаднормове" користування бібліотеками, спортивними залами й Інтернетом.

За висновками експертів, щонайменше десять положень цього документа не відповідають Конституції України та Закону "Про вищу освіту". Тому вже однієї цієї постанови цілком достатньо для того, щоб мати усі підстави відправити Табачника у відставку.

У той час, коли більшість цивілізованих країн створюють умови для самовдосконалення та продовження освіти своїх громадян протягом всього життя, міністр освіти України створює штучні перепони на шляху до отримання освіти українцями. Така освітня політика прямо суперечить національним інтересам України і спрямована, вочевидь, на перетворення української молоді на малоосвічених і зазомбованих проросійською пропагандою манкуртів.

Політична партія "Наша Україна" переконана, що спільними зусиллями ми здатні зупинити цю українофобську навалу в гуманітарні сфері держави.

Ми вимагаємо негайно зупинити дію антиконституційної постанови Кабінету Міністрів N796 від 27.08.2010 та звільнити міністра Табачника за діяльність, яка йде на шкоду національній освіті та науці.

http://www.msnu.org/engine/2010/10/11/tabachnik-stop-11-10-10


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua