Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
молодь   Прикарпаття   Федорів   Гушпіт   Долинапрофспілка   Асоціація

"Державна" молодь Прикарпаття гуртується

Бунтар | 9.10.2010 11:49

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Молодіжний самоврядний актив і
когорта держслужбовців-початківців не втрачають енергії та оптимізму. Нещодавно на Долинщині відбувся сільний семінар Молодіжної Ради та Асоціація молодих сільських голів Івано-Франківської профспілки держслужбовців.


''Державна'' молодь Прикарпаття гуртується
Учасником виїзного засідання Молодіжної ради обласної організації профспілки держустанов став і Середньоугринівський сільський голова трьох скликань, наймолодший війт Калущини, голова Асоціації молодих сільських голів Прикарпаття Тарас Федорів.

Як розповів Тарас Федорович, у Долині зібрались голови молодіжних рад районних та міських комітетів профспілки Івано-Франківщини, які мали змогу зустрітись із керівництвом місцевої райдержадміністрації, заслухали цікаві доповіді та виступи: голови обласної Молодіжної Ради І.Орищенко, голови Молодіжної Ради Долинської районної організації галузевої профспілки І. Фединяк, правового інспектора обкому профспілок В.Моцюка, про нововведення у трудовому законодавстві повідомила присутнім Н.Ілиняк – голова Долинського районного комітету профспілки.

Цікавою була програму семінару – навчання, зокрема, темою жваву дискусію зумів спровокувати заступник директора обласного центру підвищення кваліфікації Любомира Бойчука своїм повідомленням "Психологічні та організаційні аспекти формування якостей профспілкового лідера". Програма дня була розпочата відвіданням молодіжними лідерами Гошівського монастиря, а вдалим доповненням наприкінці роботи стала екскурсія до місцевого музею "Бойківщина".

Слід відзначити, що активізація молодіжного крила профспілок нашої області останніми роками – це, значною мірою, особиста заслуга керівника профоб"єднання держслужбовців Прикарпаття Ніни Никифорівни Гушпіт, яка гаряче підтримує ініціативу чиновників – початківців до консолідації.

Свого часу, знайшла схвалення й підтримку на обласному рівні й ідея сторення профспілкової Асоціації молодих сільських голів Прикарпаття, що об"єднає 25 керівників органів самоврядування з 12 районів області. Нема жодного війта молодшого 35 років у містах Івано-Франківську, Яремчі, Болехові, Верховинському та Косівському районах.

З часу створення (3 грудня 2008р.) Асоціація розробила, затвердила й зареєструвала установчі документи, провела кілька семінарів, на яких, за участю представників відповідних обласних відомств, обговорювались такі актуальні для місцевих громад проблеми як особливості фінансово-бюджетних відносин, легалізація Статутів територіальних громад, Колективного договору, інвестиційна діяльність сільських рад тощо. Сільськими голова -членами Асоціації із Калущини, Долинщини, Рожнятівщини і Надвірнянщини подано на президентський конкурс спільний грантовий проект "Барвиста Бойківщина".

Можливий брак досвіду молоді голови компенсують ентузіазмом та наполегливістю. За умов без грошів"я і нестабільності сільські голови шукають і знаходять можливості для втілення у життя громадських задумів. Варто згадати найбільш активних у цьому плані. З 2003року працює на посаді Битківського селищного голови Надвірнянського району Андрій Крицький, завдяки якому в населеному пункті виконано значний обсяг робіт щодо соціально-економічного розвитку, в числі перших розпочато роботу зі встановлення вуличного освітлення. Устянський сільський голова Снятинського району Віктор Ладинський з 2006 року, коли вперше був обраний на посаду, предметно взявся за покращення сільських доріг, налагодження системи утилізації сміття. Подібні проблеми (передача громаді приміщення для дитячого садка, впорядкування сільського кладовища, території населеного пункту) вдалось вирішити ще одному снятинському члену Асоціації – Володимиру Піку (Будилівська сільська рада). Віталій Доронюк, Остринський сільський голова Тлумацького району, першочерговими завданнями перед новообраним складом ради поставив ремонт адмінприміщення, забезпечення його опалення, створення нормальних умов роботи для працівників сільського ФАПу; спільними зусиллями громади задумане було успішно реалізовано. Схвальних відгуків односельців заслуговують молоді голови сіл Вільхівка (Л. Стрижак), Ріпне (І.Зварич), Небилів (Р.Федорчак) Рожнятівського, Фитьків (М.Дмитрук) Надвірнянського, Солуків (Я.Кудибин) Долинського районів та ін...

Найближчим часом планується спільне проведення ще ряду культурно-мистецьких, спортивних акцій. Все тісніші контакти налагоджуються у молодих сільських голів із ровесниками з числа держслужбовців, депутатів рад різного рівня. Очевидно, наприкінці року, на черговому засіданні Асоціації, буде зафіксовано як кількісне (до діючих сільських голів приєднаються новообрані) так і територіальне зростання меж діяльності. Вже зараз, зголосились до співпраці майже дві сотні війтів віком до 35 років з більшості областей України. Тож, напевно вже після найближчих місцевих виборів і відповідного оновлення складу прикарпатської Асоціації, розпочнеться робота з підготовки до всеукраїнської зустрічі молодіжного крила корпусу керманичів органів самоврядування в масштабах всієї країни, адже хто як не молодь має бути ініціатором і генератором позитивних змін у державній владі базового рівня.

Хочеться вірити, що за підсумками голосування 31 жовтня як на Прикарпатті, так і по Україні, загалом, відсоток молодих сільських голів радикально зросте, саме так виборці мають змогу реально посприяти оновленню місцевих еліт, обравши на керівні посади, в депутати сільських, районних, обласних рад нових людей, зі свіжим, новим, нестандартним мисленням і щирим, натхненним бажанням бути корисними своїй громаді, своєму народу.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua