Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Профспілки: Позиція Генпрокуратури щодо підвищення цін на газ для населення є політичним замовленням


1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

17 вересня 2010 року НФПУ отримав відповідь від Генеральної Прокуратури України, в якому йдеться про те, що ГПУ не вважає за доцільне вживати будь-які заходи реагування, оскільки вважає, що рішення про підвищення з 1 серпня 2010 року на 50% цін на споживчий газ, було прийнято відповідно до законодавчих норм. Проте, минулого року, коли оскаржувалася

За останній рік Генеральна Прокуратура України діаметрально змінила свою позицію щодо захисту інтересів громадян у питанні підвищення цін на газ, не знайшовши підстав для опротестування Постанови НКРЕ N812, повідомляє прес-служба Національного форуму профспілок України.

Як зазначають у профспілках, 17 вересня 2010 року НФПУ отримав відповідь від Генеральної Прокуратури України, в якому йдеться про те, що ГПУ не вважає за доцільне вживати будь-які заходи реагування, оскільки вважає, що рішення про підвищення з 1 серпня 2010 року на 50% цін на споживчий газ, було прийнято відповідно до законодавчих норм. Проте, минулого року, коли оскаржувалася аналогічна Постанова НКРЕ N811, позиція Генпрокуратури була діаметрально протилежною.

За інформацією НФПУ, у 2009 році Генпрокуратура визнала, що Постанова НКРЕ N811, якою передбачено підвищення ціни на природний газ, що використовується для потреб населення, була прийнята всупереч п.4.9 Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об'єднаннями організацій роботодавців і підприємців та всеукраїнськими профспілками і профоб'єднаннями, оскільки не була погоджена зі Стороною профспілок.

З огляду на це, як нагадують у профспілках, Генеральною Прокуратурою України було надіслано листа Голові НКРЕ про необхідність приведення Постанови N811 у відповідність з вимогами нормативних актів Кабінету Міністрів України.

"Хоча обставини у справі щодо визнання протиправним та скасування рішення про підвищення цін на газ для населення у порівнянні з минулим роком не змінилися, позиція Генпрокуратури стала абсолютно іншою, – зазначає Голова НФПУ Мирослав Якібчук. – Єдиним поясненням цьому може бути політична заангажованість Генеральної Прокуратури, яка змінює свою позицію не у відповідності до законів України, а у відповідності до політичної коньюктури".

Нагадаємо, у даний час у проваджені Окружного Адміністративного суду м. Києва знаходиться справа за позовом Національного форуму профспілок України до Національної комісії регулювання електроенергетики України про визнання протиправною та скасування Постанови N812 про підвищення роздрібних цін на газ для населення. Перше судове засідання відбулося 16 вересня 2010 року.

Минулого року, завдяки зусиллям НФПУ, відбулося блокування рішення Уряду про підвищення тарифів для населення через суд. Зокрема, 31 серпня 2009 року Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив позов Національного форуму профспілок України, в якому оскаржена Постанова НКРЕ від 9 липня 2009 року про підвищення ринкових цін на природний газ для населення.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua