Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

У Києві вводиться пряме президентське правління – експерт

За Харьківщину! | 10.09.2010 13:40

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
2

Ліквідовуючи райради та розділяючи посади мера і голови КМДА, в столиці фактично вводиться пряме президентське правління. Про це на прес-конференції в ІМК відзначив керівник проекту "Polittech" Ярослав Макітра.

Коментуючи ліквідацію райрад в. Києві, Макітра підкреслив, що нинішній склад Київради столична громада на це не уповноважувала. "Регіонали" розуміють, що в разі проведення виборів у райради столиці їм би довелося ділитися владою, як мінімум, із 5-ма політсилами: "Ударом", "Сильною Україною", "Батьківщиною", "Киянами передусім!" та "Фронтом змін". А це в їх плани не входить", – сказав політтехнолог, коментуючи мотиви ліквідації райрад.

При цьому, на його думку, в ситуації, що склалася перепризначення діючих голів райрад головами райадміністрацій було б логічно, адже "їх опосередковано обрала столична громада". Проте експерт допускає, що основним критерієм призначень голів РДА може все-таки стати політична складова.

"Ставленик ПР – перший замглави КМДА Попов серед ймовірних кандидатів на пост мера поступається рейтингом і Кличку, і Тігіпку, і Пилипишину, то ж цілком логічно, що для партії влади вигідно звузити повноваження обраного мера. Коли Президент слід за правом фактично на власний розсуд призначати керівників райадміністрацій отримає аналогічні права й щодо призначення голови КМДА із сильними повноваженнями, то тоді можна говорити про введення прямого президентського правління в столиці, не зважаючи на волю киян", – резюмував Макітра.

В свою чергу, директор компанії стратегічного консалтингу "Berta Communications" Тарас Березовець відзначив, що "регіонали" розуміють, що тримати Черновецького як "цапа на мотузці" довго не вдасться. "Невдовзі доведеться проводити дострокові вибори мера. За моєю інформацією, такі

вибори відбудуться навесні 2011 року", – сказав експерт.

На його думку, у Партії регіонів є два варіанти: "Перший: підтягнути рейтинг

заступника голови КМДА Олександра Попова хоча б до 10%, а потім шляхом жорстокого адміністративного тиску добитися зняття конкурентів. Тоді у Попова будуть шанси стати мером. Другий варіант: умовити стати кандидатом в мери від ПР Віталія Кличка. "Регіонали" уже зараз не приховують, що їхніми основними союзниками у Києві є "Сильна Україна" Тігіпка і "УДАР" Кличка".


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua