Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Партію регіонів охопила паніка, – експерти


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

Опитування політологів щодо процедури ліквідації столичних райрад

Київрада таки розпочала процес ліквідації районних рад у столиці, звернувшись до Верховної Ради із пропозицією внести зміни в Закон України "Про столицю України – місто-герой Київ" та дозволити міськраді самостійно вирішувати питання місцевого значення (перш за все йдеться, про скасування райрад, зізнаються автори рішення). Проти цього вже виступили ряд політичних сил, зокрема ВО "Батьківщина", "Фронт змін", "Сильна Україна" та ін. Не вірить в оперативну ліквідацію райрад і спікер парламенту Володимир Литвин. Примітно, що зміни в даний закон так і не були розглянуті на позачерговій сесії ВР 30 серпня, попри прогнози деяких експертів. В той же час в.о. голови КМДА Олександр Попов відзначив, що він виступає за ліквідацію райрад ще до виборів і звернувся із відповідним зверненням до народних депутатів. Його почув нардеп від НУ-НС Анатолій Матвієнко, який уже зареєстрував відповідний законопроект.

Враховуючи усе вищезазначене, чи можна вважати, що процес ліквідації райрад призупинено, чи влада все-таки візьметься за це питання ближче до виборів? Із таким питанням PR-група "Polittech" звернулася до політичних експертів.

Олексій Гарань, професор політології, науковий директор Школи політичної аналітики при НаУКМА:

- Якщо розпочнеться виборча кампанія і не буде прийнято змін до закону, то очевидно, що вже під час виборів такі дії будуть незаконні. А особливо якщо відбудуться вибори і раптом їх скасують. Такий варіант неможливий. Теоретично зараз існує ймовірність, що ВР спробує прийняти закон швидко, особливо зважаючи, що сесія починається 7 вересня. Але це вже виглядає як політичне замовлення. Потрібно звернути увагу на те, що в інших містах-мільйонниках цього не робиться.

Питання доцільності чи не доцільності теоретично можна обговорювати, але очевидно, що це не робиться за тиждень до старту кампанії. В даному випадку все зрозуміло: ПР не має серйозної підтримки і на виборах до райрад перемогу отримають опозиційні сили. І таким чином ПР хоче встановити контроль на районному рівні, так як на рівні міста вони вже це майже зробили.

Володимир Поляков, директор ГО "Інститут соціальних технологій "Соціополіс":

- Партія регіонів не відступила від своїх планів ліквідувати райради у Києві. Попову невигідно мати конкурентів в особі сильних керівників районів, які до того ж мають кращі шанси бути обраним на посаду мера у 2012 році ніж він сам. Зокрема, Віктор Пилипишин як успішний керівник Шевченківського району, має непогані шанси очолити Київ. Що стосується інших керівників районів, то приналежність деяких із них до інших політичних команд, ніж Партія регіонів та блок Черновецького ускладнює задачу побудови вертикалі влади під "регіоналів" без виборів.

Коли ліквідувати столичні райради не вдасться до виборів, то, швидше за все, команда Януковича візьметься за це питання уже після 31 жовтня заднім числом. Тобто вибори відбудуться, а після них обрані депутати не зможуть приступити до виконання своїх обов'язків.

Олександр Палій, політичний експерт, кандидат політичних наук:

- Швидше за все, нелогічно буде повертатися до цього питання після виборів, оскільки на той час вже будуть сформовані більшості в радах відповідно до волевиявлення громадян. Не виключено, що будуть спроби ліквідувати райради до виборів. Головна причина всіх цих маніпуляцій – банальний страх програти вибори навіть на рівні райрад і це повність розходиться з теорією Партії регіонів про посилення місцевого самоврядування. Окрім того, це є позбавленням громадян політичних та громадянських прав.

Очевидно, що реформувати місцеве самоврядування на рівні районів потрібно. Проте цікавим є той факт, що в Донецьку "регіонали" не планують скасовувати райради, а намагається це зробити в Києві. ПР могла б вчинити набагато розумніше, якби на законодавчому рівні визначила кількість депутатів для тих чи інших територіальних суб'єктів, а не те, що зараз місцеві ради самі визначають кількість депутатів і це скоро призведе до того, що в деяких радах, буде більше депутатів ніж в парламентах деяких країн.

Ярослав Макітра, керівник проекту "Polittech":

- Показово, що ПР поки не збирається ліквідовувати райради в Донецьку та Дніпропетровську, а в екстреному порядку взялася за столицю. А все тому, що соціологія показує: ПР може розраховувати заледве на відсотків 10-12 на виборах столичних райрад. Причому, очевидно, що ділити владу в районах їм доведеться із "Ударом", "Батьківщиною", "Сильною Україною", "Киянами передусім!", "Фронтом змін", а можливо й з "Громадянською позицією" та навіть "Свободою". Це в плани команди Януковича не входить, тим паче, тримаючи в голові майбутні вибори мера Києва.

Враховуючи погіршення соціально-економічної ситуації в країні загалом та столиці зокрема (за що в очах виборців відповідає влада), навряд можна розраховувати на зростання рейтингу ПР; радше навпаки. Тому питання ліквідації непідконтрольних райрад, а з ними й нанесення удару по позиціях конкурентів, з порядку денного не знято. Про що й свідчить заява Попова й законопроект Матвієнка.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua