Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/4c777572a16fe/

Відкритий лист до Президента В. Януковича щодо цензури та знищення видавництва

Юрій Самсон | 27.08.2010 11:21

"Писати правду у ввіреній Вам Україні у мене, як не сумно розписуватись у власній неспроможності, не вийшло. Тому називаю на Ваше прохання "прізвища, компанію, власників, які заважають писати правду", а також прізвища і посади суддів, міліціонерів та прокурорів, чиновників місцевого самоврядування, які знищили моє видавництво"

Відкритий лист до Президента В. Януковича щодо цензури та знищення видавництва
Пане Президенте!

Я розумію, що про моє існування Ви навіть не здогадуєтесь, але це не завадить мені Вам допомогти, тим більше, що Ви мене про це попросили! Не пригадуєте? Ну як же, не далі як минулого тижня на базарі, чи то пак Національному Сорочинському ярмарку, так прямо і попросили: "Скажіть мені, хто Вам заважає писати правду? Назвіть мені прізвища, назвіть мені компанію, власника", бо, як Ви стверджуєте, "більш зацікавленої людини, ніж я, щоб говорили і писали правду, в Україні, ви не знайдете".

Уявлення не маю, навіщо Вам ті прізвища потрібні і що може змінитись, якщо їх Вам назвати, та я назву Вам багато прізвищ людей, які не просто "заважають" мені писати правду, а причетні до організованої кампанії залякування працівників нашої редакції, захоплення і знищення тиражів газет, незаконних обшуків, вилучень, крадіжок майна, грошей та документів видавництва та журналістів, затримань і переслідувань журналістів. І які то люди, пане Президенте, – голова політичної партії, яка формує Київську міську владу і має свого мера столиці; прокурор міста Києва та прокурор Чернігівської області; двоє прокурорів районів, відповідно Чернігівської області та м. Києва; двоє суддів районних судів; один сільський голова; два начальники райвідділів міліції; однин начальник Першого міжрайонного відділу УБОЗ м. Києва і з півтора десятка міліціонерів Києва та Чернігівської області.

Перелік, як бачите, не зовсім підтверджує, точніше зовсім спростовує Ваше вчорашнє, святочне твердження: "Я хочу з повною відповідальністю заявити, що держава жодним чином не причетна до випадків певних перешкод в окремих мас-медіа фундаментальному праву громадянина чи журналіста вільно висловлювати свою позицію через ЗМІ" – адже сумарний місячний фонд заробітної платні перерахованих державних посадовців, руками яких власник "окремих мас-медіа" вже квартал успішно "чинить перешкоди фундаментальному праву журналістів" цілого видавництва, перевищує сумарний розмір річних податків, які платить наше видавництво та кожен його працівник – це тому, певне, що ми мало податків платимо, пане Президенте, але тема обіцяних Вами "п'ятирічних податкових канікул для середнього бізнесу" лежать за межами цього листа...

Якщо Ви, пане Президенте, все ж дочитали до четвертого абзацу мого листа, то звертаю Вашу увагу, що якби Ви дійсно хотіли б дізнатись ці прізвища, могли б знати їх набагато раніше, бо про викладені нижче факти я повідомляв Вашу адміністрацію раніше, звідки прийшла коротка відписка за дуже довгим номером N22/062672-26, про те, що моє звернення "надіслано за належністю" до прокуратури м. Києва. Тож просив би чиновника АП, який цього листа читає, нікуди його не пересилати "за належністю", бо всюди, де б Ви могли його послати, мої скарги були, а ось Президент цікавиться прізвищами особисто, тож поінформуйте свого Президента на його прохання!

Писати правду у ввіреній Вам Україні у мене, як не сумно розписуватись у власній неспроможності, не вийшло, тому пишу Вам із-за її кордонів, називаю на Ваше прохання "прізвища, компанію, власників, які заважають писати правду", а також, уже понад Ваше прохання, прізвища і посади суддів, міліціонерів та прокурорів, чиновників місцевого самоврядування, чиїми руками ці власники вже три місяці тероризують очолювану мною редакцію видавництва "Фіто", два останніх з яких повністю паралізували її роботу, та успішно припинили випуск друкованих ЗМІ з сумарними накладами в сотні тисяч примірників; прізвища тих, чиїми спільними зусиллями спочатку арештовано, потім конфісковано, а згодом передано на знищення 60-ти тисячний наклад газети, яка містила критичний матеріал стосовно бізнес-партнерів власника друкованого ЗМІ та матеріал про конкретні факти шантажу і залякування журналістів посадовцем МВС з вимогою "відкоригувати" нашу професійну діяльність.

Власне, прізвища тих людей, комплекс дій яких переконав мене в доцільності полишити Україну з її епічними густими лісами та лісопосадками, глибокими водосховищами та темними під'їздами й іншими місцями, де в нашій, чи як звикли висловлюватись українські президенти, "цій", країні традиційно душать та розчленовують, вішають, забивають битами, підривають та іншими способами позбавляють життя журналістів. Отже, прізвища:

1. Голова політичної партії "Зелена планета", "бізнес леді" та "шоувумен", власник друкованих ЗМІ Зубицька Наталія Петрівна, уроджена Мотря Ющенко, вона ж Наталя Земна.

2. Її бізнес-партнер, "хазяїн села Крехаїв" Козелецького району, що на Чернігівщині, Ус Микола Іванович, а разом – замовники та організатори знищення нашої редакції й тиску і залякування її журналістів.

3. Його син, Крехаївський сільський Голова, Ус Дмитро Миколайович.

4. Їх повірений прокурор (Козелецького району) Олег Рябець.

5. Його прокурорського нагляду слідчі СВ Козелецького РВВС Олена Лущик, Віктор Лець, Мельник О.М.

6. Його ж (прокурора Рябця) безпосередній керівник – прокурор Чернігівської області Мірошниченко Сергій Сергійович.

7. Їх довірена і дуже "довірлива" (судячи з документообігу) суддя Козелецького райсуду Карпенко Г.М.

8. Просто суддя, зате знаменитого на всю країну після стрілянини по живим мішеням в Бобрицях, Дарницького районного суду м. Києва Олена Шкоріна.

9. Не зовсім, як Ви, пане Президент, просили компанія, але організований за тим же принципом Перший міжрайонний відділ Управління з боротьби з організованою злочинністю в м. Києві у складі керівника і головного підрядника у виконанні замовлення з ліквідації очолюваної мною редакції, Олександра Шаповалова й безпосередніх виконавців – оперуповноважених Стрішенця, Любенка, Ілічьова, Журавльова та інших невідомих мені міліціонерів, прізвища яких легко встановити за відеозаписами каральних акцій столичного УБОЗу щодо нашої редакції, а також за матеріалами перевірки, що її проводив відділ внутрішньої безпеки ГУ УМВС в м. Києві, які нині передано до прокуратури м. Києва.

10. Високопосадовці правоохоронних органів, які, не зважаючи на повідомлення про вчинювані беззаконня, не відреагували належним чином в рамках своїх повноважень, а подекуди навіть сприяли їм: начальник Подільського райвідділу міліції столиці Лисков С.О., начальник Дніпровського райвідділу міліції Києва В. Чайка.

11. Прокурори, які в супереч Закону зробили все, аби "прикрити" міліцейське свавілля та беззаконня щодо нашої редакції: прокурор Подільського району м. Києва М. Витязь і прокурор м. Києва Юрій Ударцов.

12. Знову ж, зовсім не компанія, як Ви просили, але ціла система, що її в Україні з якогось непорозуміння називають "правоохоронною", завдяки вмілій маніпуляції якою легко і в короткий термін можна знищити будь-яку справу, зокрема медійну, видавничу, власне як легко знищити особисте життя та життя взагалі, і стосується це життя будь-якого українського громадянина, а не лише журналіста, про що Вам, пане Президенте, відомо і без мого листа.

На цьому я виконав Ваше прохання, пане Президенте, назвавши прізвища та посади. Матеріали по суті Ви легко можете отримати в державних органах, в які, включно з Вашою адміністрацією, Генеральною прокуратурою тощо, мною та іншими зацікавленими особами впродовж останніх трьох місяців надіслано десятки звернень з тисячами копій документів у додатках. Для зручності (якщо Вам дійсно буде цікаво) просто вже починаю викладати відскановані документи на сайт http://zemna.ua (зможете переглянути там в розділі "Архіви"), також на сайті викладено захоплююче відео з обшуків нашої редакції та складу, де УБОЗом було захоплено віддрукований 60-ти тисячний наклад газети, виданої під моїм редагуванням, з подальшою його передачею для знищення зацікавленим особам. На цьому ж сайті розміщено аудіофайли, які зафіксували погрози Миколи Уса та слідчої Олени Лущик використати проти мене державну репресивну систему (що в подальшому і відбулось), якщо я не припиню писати та публікувати незручні для власника друкованого ЗМІ матеріали – тобто докази тиску на мене як журналіста та перешкоджання моїй професійні журналістській діяльності, а також багато іншого цікаво до Вашої уваги.

Далі я викладатиму подробиці того, хто, як і чому заважає мені та журналістам видавництва "Фіто" писати правду, якщо Вас, пане Президенте цікавлять не самі лишень прізвища. Але навіть поверхневий виклад свавілля державних службовців, які, очевидно, з корисливих міркувань (Вам же добре відомо, що "за спасибі" посадовець в Україні носа не почухає, а тут така бурхлива діяльність стількох службовців найрізноманітніших силових органів!) діють в інтересах власників ЗМІ з метою примусу журналістів до лояльності, буде досить тривалим та, подекуди, нудним, на відміну від перебігу різноманітних подій (погрози, залякування, допити, обшуки, побиття, кайданки, затримання, міліцейські "воронки" та "обізянніки" тощо), що ми пережили і які ще тривають, залишаючи по собі незабутні враження та гострі емоції від функціонування тієї держави, за право очолити яку Ви так довго і наполегливо боролись...

З повним текстом листа можна ознайомитись тут


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua