Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Кияни незадоволені чинною столичною владою та покладають надії на нові сили та успішних керівників районів

За Харьківщину! | 27.08.2010 09:14

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
2

26 серпня 2010 р. у конференц-залі ІА ІнтерМедіаКонсалтинг було презентовано результати соціологічного дослідження "Київ – районні вибори (червень 2010) ".

Дослідження було проведено Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення компанії стратегічного консалтингу "Berta Communications" та PR-групи "Polittech" з 28 червня по 16 липня 2010 р. У опитуванні взяли участь 1601 мешканець м. Києва старше 18 років. Дослідження проводилось методом "face to face". Статистична похибка вибірки не перевищує 2,5%.

Метою дослідження було виявлення ставлення киян до основних соціально-економічних проблем міста та політичних вподобань мешканців столиці напередодні виборів до районних рад м. Києва.

Проблеми столиці

Згідно з даними дослідження, загалом вважають, що Київ рухається у правильному напрямку 5,7% киян, скоріш у правильному – 18,8%, у неправильному – 42,3%, у скоріш неправильному – 23,5%. По районах ситуація дещо краща. Так, вважають, що район рухається у правильному напрямку 5,8% опитаних респондентів, скоріш у правильному – 23,4%, проти 37,4% – у неправильному та 22,9% – скоріш неправильному.

Серед найбільш важливих проблем районів Києва найчастіше респонденти згадували: прибирання територій – 12,2%, дороги – 9,2%, погану роботу ЖЕКів – 6,4%, відсутність дитячих майданчиків – 5,3%, ремонт будинків – 5,1%, благоустрій території – 4,5%, погану роботу транспорту – 3,9% та високі тарифи на оплату комунальних послуг – 3,6%. Також серед найбільш важливих проблем, вирішенням яких повинна зайнятись районна рада обрана 31 жовтня, респонденти виділили наступні: погану роботу ЖЕКів – 8,6%, благоустрій територій – 8,6%, прибирання територій – 8,5%, ремонт прибудинкових доріжок – 7,6%, погану роботу транспорту – 5,5%, ремонт будинків – 5%, відсутність дитячих майданчиків – 4,4%, соціальна допомога – 3,5%.

Успішність керівників

Роботу діючого мера Леоніда Черновецького оцінили на "відмінно" 0,4% опитаних, поставили оцінку "добре" – 2,9%, "посередньо" – 15,5%, "погано" – 80,3%.

Згідно з даними дослідження, найуспішнішим керівником району було визнано Віктора Пилипишина – єдиний, який має позитивний баланс оцінок успішності роботи. Непогані результати мають також Сергій Сущенко, Євген Романенко та Вадим Ягодка.

Загалом роботу нинішніх керівників районів столиці респонденти оцінили наступним чином: Віталія Сташука (Дарницький район) – успішно 0,6%, скоріш успішно 8,4%, скоріше не успішно 9,6%, взагалі не успішно 9,7%; Юрія Захаричева (Деснянський) відповідно 0,4% та 6%, проти 10,4% та 9,3%; Олександра Сотникова (Дніпровський) – 0,6% та 7,1% проти 11% та 10,5%; Сергія Садового (Голосіївський) – 0,4% та 8,3% проти 7,9% та 8,6%; Вадима Ягодки (Оболонський) – 1,3% та 9,2% проти 9,5% та 8,3%, Сергія Сущенка (Печерський) – 2,5% та 9,7% проти 6,7% та 8%; Євгена Романенка (Подільський) – 1,3% та 9,4% проти 8,3% та 8,9%; Івана Сидорова (Солом'янський) – 0,8% та 8,7% проти 7,7% та 8,5%; Володимира Мазепи (Святошинський) – 0,4% та 6,2% проти 10,4% та 10,5%; Віктора Пилипишина (Шевченківський) – 7,1% та 19,7% проти 7,8% та 9,8%.

На питання, кого б мешканці районів хотіли бачити головою своєї районної адміністрації, 11,9% респондентів відмітили Віктора Пилипишина, 3,3% – Олександра Сотникова, 2,9% – Сергія Сукенка, 2,6% – Вадима Ягодку, 2,4% – Юрія Захаричева, 2,2% – Євгена Романенка, 1,5% – Віталія Сташука, 1,1% – Івана Сидорова, 0,8% – Сергія Садового й 0,2% – Володимира Мазепу.

Виборчі рейтинги

Підуть на вибори 31 жовтня 57% опитаних, скоріше підуть 34,1%, скоріше не підуть – 5,1%, зовсім не підуть 1,8%, 2% – вагалися з відповіддю.

У випадку проведення виборів у райради на них перемогли б наступні політичні сили: партія УДАР (Віталій Кличко) – 21,6%, "Сильна Україна" (Сергій Тигіпко) – 13,7%, Партія регіонів – 11,8%, "Кияни передусім!" (Віктор Пилипишин) – 9,8%, ВО "Батьківщина" (Юлія Тимошенко) – 8,7%, "Фронт змін" (Арсеній Яценюк) – 3,2%.

2,9% набрала б "Громадянська позиція" (Анатолій Гриценко), 2,3% "Європейська партія" (Микола Катеринчук), 1,3% – Християнсько-ліберальна партія України (Леонід Черновецький) та 1,1% – Народна партія (Володимир Литвин). Інші партії набрали менше 1% голосів. Проти всіх проголосують 4,4% опитаних, не визначилися – 10,5%.

А на виборах міського голови найкращі позиції у Віталія Кличка – 27,2% голосів, Сергія Тігіпка – 19,9%, Віктора Пилипишина – 11, 9%. У Олександра Попова – 5,4%, Анатолій Гриценка – 4,3%, Миколи Катеринчука – 3,7%, Леоніда Черновецького – 2,5%, Зоряна Шкіряка – 0,1%. Іншого кандидата підтримало б 2,9%. Голосували б проти всіх – 5,4%. Не визначилися з вибором 11,5%.

Соціологічне дослідження підтвердило наявність серйозних проблем у столиці та незадоволення киян діючою міською та районними владами. Окрім найбільш відомих загальнонаціональних політичних брендів (ВО "Батьківщини" та Партія регіонів) у Києві окреслилися нові політичні сили: "УДАР" Кличка, "Сильна Україна" Тігіпка, Кияни передусім!" Пилипишина, "Фронт змін" Яценюка, "Громадянська позиція" Гриценка.

Коментарі експертів:

Директор компанії стратегічного консалтингу "Berta Communications" Тарас Березовець: "Партія регіонів діє за принципом "нет районов – нет проблемы"

- За зверненням Київради від 25 серпня цього року до парламенту з приводу надання права ліквідувати райони столиці стоїть Партія регіонів. Соціологічне дослідження чітко показує, що команді Януковича не вдасться перемогти на відкритих виборах, тому вони діють за принципом "нет человека (районів) – нет проблемы".

Щодо лідерів перегонів, тут варто відзначити, що Кличко уже не вперше лідирує у рейтингу, проте маючи непогані шанси на попередніх виборах, він все-таки програв їх (у 2008 взагалі зайняв 3-тє місце). У активній фазі кампанії команда Кличка та й він сам відверто не дотягували.

До того ж, інформація про інтенсивні переговори Кличка із Партією регіонів набула активного розголосу уже після проведення даного дослідження. Тому, вочевидь, наступні заміри покажуть, що це негативно відбилося на його рейтингу, і перемогти Кличку на наступних виборах буде не легше, ніж на попередніх.

Рейтинг Тігіпка станом на липень зберігав достатньо непогану динаміку, проте варто згадати, що найрезонансніші рішення, які стосувалися діяльності цього політика мали місце вже після опитування. Зокрема, йдеться про просування Податкового кодексу, а також переговори з Міжнародним валютним фондом, які закінчилися рішенням про збільшення пенсійного віку для жінок та збільшення ціни на газ. Усі ці події показують зниження динаміки Сергія Тігіпка.

Водночас, рейтинг, наприклад, Віктора Пилипишина та його партії "Кияни передусім!" продовжує зростати від виборів до виборів. Зараз він може виявитися цілком реальним кандидатом на посаду міського голови, тому що, на відміну від того ж Тігіпка, позиціонує себе виключно як київський політик, що викликає до нього більше симпатії; людина, яка не розкидає сили на загальнонаціональні проекти.

Політичний аналітик, медіа-технолог PR-групи "Polittech" Ярослав Макітра: "Реалізовується проект: "Партія регіонів. Від Збруча до Донця":

- Керівництво ПР поставило завдання у виборчій кампанії взяти одноосібно під контроль ради усіх рівнів в східних, південних і центральних областях (аж до Хмельницького), а на заході України взяти владу шляхом "сколочування" різноформатних коаліцій. Тобто йдеться про реалізацію проекту під умовною назвою: "Партія регіонів. Від Збруча до Донця".

Намагаючись вирішити свої політичні проблеми, чинна влада почала руйнувати систему місцевого самоврядування. Шляхом за скасуванням райрад Києва схожої долі можуть зазнати інші міста та регіони, де команда Януковича має низький рейтинг.

Що стосуються Леоніда Черновецького, то його долю фактично вирішено. Чинний київський міський голова подасть у відставку тоді, коли це буде вигідно Партії регіонів. Це може бути свого роду відкупом від кримінальних справ, які порушуються проти команди Черновецького. Він зараз розуміє, що чинити опір немає сенсу, і немає в кого, в принципі, просити підтримки після того, що він зробив з Києвом.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua