Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
профспілки   платна медицина   Якібчук   медичне обслуговування

Запровадження платної медицини збільшить її вартість, принаймні, наполовину – профспілки


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

Запровадження системи надання платних медичних послуг збільшить їх вартість для населення щонайменше наполовину, зазначає голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук, коментуючи заяву міністра охорони здоров'я України щодо необхідності введення в Україні платної медицини

"Вже сьогодні медицина у нашій країні де-факто є платною, і гроші за неї так чи інакше сплачуються. Офіційне запровадження платних медичних послуг передбачатиме легалізацію та оподаткування цих коштів, а тому ціна за медичні послуги значно зросте, бо лише податки підвищуватимуть їх вартість на 52%", – говорить Якібчук.

На переконання профспілок, по-перше, уряд повинен "розморозити" рівень підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери, який, за рішенням Кабміну, в цьому році повинен зупинитися на межі 4%, та забезпечити її зростання, і лише після цього впроваджувати платні медичні послуги. По-друге, слід створити умови для розвитку страхової медицини, в тому числі законодавчі. По-третє, необхідно залишити практику надання безкоштовних медичних послуг для тих громадян, чий прибуток є нижчим за прожитковий мінімум.

Крім того, в НФПУ звертають увагу, що право на безкоштовне медичне обслуговування гарантується Конституцією України, тому перехід до платної медицини має передбачати і внесення змін до Основного Закону. До цього, прийняття подібних законодавчих актів, які обмежують права громадян, є антиконституційним.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua