Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Нотатки старого птахівника щодо "Фронту змін" та зміни фронтів

Олексій Кацай | 12.07.2010 14:47

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Зустрів я оце вчора біля птахоферми старого приятеля. Приятель є політично стурбованим і не полюбляє "Фронту змін". А особливо його лідера. Я теж не в захваті від пана Арсенія, але злорадство, що звучало в голосі приятеля, неприємно шкрябонуло мене.

Нотатки старого птахівника щодо ''Фронту змін'' та зміни фронтів
"Чув? – тихесенько гиготів приятель, – Рада закон про місцеві вибори таки прийняла. І заборонила таки брати в них участь партійним організаціям, які зареєстровані на місцях менше, ніж за рік до виборів. Оце так облом! – радів приятель. – Не домовилися Пінчук та Фірташ із Янеком за Сеню. Дулю під ніс їм президент скрутив. Мабуть, на шістдесятиріччі його з п'яних очей щось не те ляпали, ги-ги... Тепер їхній Сеня роки із два відпочиватиме, недопартійний".

Покивав я мовчки приятелю, почухав потилицю та й пішов геть. Вдома витягнув з холодильнику пляшку пива, сів із нею та й думаю, попиваючи: ні, не все так просто, любий друже. Бо є варіанти. Адже дивиться: які завдання треба восени вирішити Партії регіонів? Правильно. Вкоренити треба вертикаль влади на місцях. Міцно так вкоренити. На віки. Чи можливо це зробити силами самої лише Партією регіонів в осінніх умовах? Сумнівно.

Бо ж восени вже дуже різні курчата бігатимуть, яких на виборчих дільницях порахувати потрібно буде. Тут тобі і бюджетом негодовані, і силовиками обскубані, і олігархами геномодифіковані. А головне – опозицією вкрай схарапуджені. Важко усіх їх докупи звести. Помічники потрібні.

Ну, з лівого боку загорожі – зрозуміло. Там пан Тігіпко суне з його "Сильною Україною" – єдиний в двох лицях. Перше лице: як в уряді взагалі справи погані стануть, то може це лице з того уряду зникнути й очолити "інтелектуальний", так би мовити, народний спротив. А як все більш-менш нормально буде, то намалюється тоді лице друге – нездоланного державника-реформатора. Інтелектуального, знову ж, попутника-наставника діючої влади. Лівим курчатам подобаються обидва ці варіанти. Тобто, "Сильна Україна" то є сильний хід.

А от із правого боку курятника справи поганіші. Там опозиція не жартома на місці тупцює – птаство лякає. Хто тут на поміч прийти може? Ну, не Жванія ж з його любими друзями! Неповороткі вони. Адже тушки назад курчатами ніколи не стануть. Кулінарні рецепти мають незворотній характер. А от Арсеній Петрович з його "Усі пішли... на фронт!", то є варіант. Але, але...

Але, поклавши руку на серце, запитаємо: які в пана Арсенія є такі беззаперечні здобутки, щоб вони знаходили відклик в полум'яних курчачих серцях? Вказівний палець на ДАІ? Падіння з сідалу спікера Верховної Ради? Дещо незрозуміла стратегія останньої виборчої компанії? Гордовита поза в опозиційній камасутрі? Слабкувато усе це буде. Але, кажу ж, є варіанти для підсилення.

Наприклад, відсторонюємо законодавчо пана Арсенія з його фронтменами від місцевих виборів. Порушуючи цим певні конституційні норми. Пан Арсеній робить хиже лице і гнівну заяву та й подається до судів з одночасним проведенням галасливої інформаційної PR-кампанії. Восени, перед виборами, дирекція птахоферми дозволяє йому виграти суди і доблесній Верховній Раді не залишається нічого, як знічено розвести руками та й внести відповідні поправки до нового виборчого законодавства. Дозволивши усім партіям-скороспілкам брати таки участь у виборах. Оце так перемога Арсенія Петровича!

Цим досягається аж дві мети. По-перше, пан Арсеній стає ледь не опозиційним Гарібальді, перехоплюючи знамено лідерства в пані Тимошенко. Тим більше, що, за словами самого ж пана Арсенія, БЮТ вже здав демократичні процеси демонстративно залишивши сесійну залу під час прийняття нового закону про місцевій вибори. А, по-друге, усі новенькі партії з опозиційним гаслами дуже добре скубтимуть на виборах той же самий БЮТ. Ну і "За нашу Україну!" про всяк випадок. Прохідний бар'єр новенькі не подолають, але галасу нароблять чимало.

Дешево й сердито. Оскільки в ідеалі на виході матимемо в курнику таку картину маслом: по центру, з перерахованими курчатами в руках, – зморена Партія регіонів. Але, щоби вона не впала зі змори, зліва її підпиратиме дуже "Сильна Україна", а справа – непереможний "Фронт змін". Така собі політична свята трійця. Просто тобі сила животворяща! І благосна на многії літа.

Ото так я розмірковував за пляшкою пива. Коли до хати дружина увірвалася. "Сидиш?! – загорлала. – Все не нажлуктишся? А в городі сусідські кури всі кабаки подзьобали!" Отож скочив я, схопив віника та слідом за жінкою на город побіг. Бо варіанти – варіантами, а без врожаю залишитися – то є, товариші панове, лихо безальтернативне:)


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua