Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
прості люди   знані в Україні   вийти із прострації   розмова   інтернет

Мова, знані і "прості люди".

Леонід Пінчук | 8.07.2010 17:16

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Згадавши слова О.Пахльовської про "простих людей" в українських умовах за етнічною ознакою ("...не росіянин і не українець,або й те,й друге разом, -так,одиниця безіменної популяції з вийнятою із душі культурою та мораллю",Малорос з великої літери"),станом яких користуються політики, цікаво й послухати самих людей.,зокрема,і знаних в Україні.

Згадавши слова О.Пахльовської про "простих людей" в українських умовах за етнічною ознакою ("...не росіянин і не українець,або й те,й друге разом, -так,одиниця безіменної популяції з вийнятою із душі культурою та мораллю",Малорос з великої літери"),с таном яких користуються політики, цікаво й послухати самих людей із Донбасівського краю,зокрема, за яких лукаві політики вирішили, а журналісти підхопили останнє і пророкують від,їзд цього регіону до РФ через те, що він,мовляв,"російськомовний" і люди не витримають дискрімінації російської мови.Ось лише деякі листи дописувачів А.Погрібного із книжечки "Жива душа Донбасівського краю".

Катерина Попенко із Донецька пише:"Мої батьки з діда-прадіда українці,але в свідоцтвах про народження записані росіянами.Чому? Зрозуміло,що чогось-когось боялися... У нас ще й досі атмосфера,коли часто чуєш:"эта нищая хохландия","говори мне нормальным языком","чего вы,хохлы,сюда понаехали?" тощо".

Переконливо пише Марія Брагіна із с.Куликове Новоазовського району Донецької області:" Я глибоко переконана,насаджування у нас російської мови-то лисяча хитрість,суть якої зрозуміла:внєдріть в регіонах руській язик,чтоби закрєпіть законом свайо господство навсєгда.Тобто переслідується мета:з допомогою російської мови виїсти Україну зсередини, як черв,як виїдає яблуко.Оце ж вона і є-окупація без бою!Але де ж тоді наші,українців,права,і чому це за нас так нахабно розписуються? Ми що-дали згоду поступитися рідною мовою?" І таких листів багато із того регіону,який за переконаннями декого,що нам хочуть втокмачити в голови.має від,їхати в РФ.

Красномовним є і жорсткий, колючий лист росіянина Віктора Козодоєва з Маріуполя:"Я русский по национальности,но меня поражает,почему такая возня с вопросом языка,особенно здесь-на Донбасе.Идет сплошная спекуляция на языке, и это в то время,когда украинского здесь и не услышишь.Лично я во многом обвиняю в этом самих украинцев, большинство которых в Мариуполе и не украинцы,и не русские, ибо предали свой язык и, считай, свою Родину...Да за предательство своего языка в России голову бы отбили и правильно сделали бы!...Чтобы не пришлось украинцам русский в Сибири изучать, если не сумеете отстоять свой язык" ("Умію,та не хочу...",стор41-42)

То чи не стане нарешті соромно декому із політиків-українців,журналістам-українцям,насамперед, за те, що поза думкою людей, українців, зокрема, в "російськомовних" регіонах, вкладаючи в голови людей своє надумане бачення мовної пролеми, намагаються переконати всіх нас, що захист окупації без бою,захист прав "простих людей",за етнічною ознакою Малоросів, зрадників мови і Батьківщини,і не українців.і не росіян,так званих "російськомовних", ігнорування конституційних прав українців на рідну мову і розвиток самобутності – це є шлях до європейських цінностей, до демократії і реальний шанс для незалежності України!

Дослухаймося ж до слів Т.Шевченка із його "Посланія і мертвим, і живим,і ненародженим землякам моїм...",посланія до нас:"Схаменіться недолюди,діти юродиві!Подивіться на рай тихий,на свою країну,полюбіте щирим серцем велику руїну,розкуйтеся,братайтеся...!"

Здається, слова Т Шевченка почули знані в Україні люди, які своїми відповідями на запитання, хто ж захистить конституційні права українців, влучають в "десятку" провокацій самозванних захисників прав "російськомовних".Зокрема, ВУТ "Просвіта "ім.Т.Шевченка у переддень Конституції України провело "круглий стіл", під час якого і були висловлені оті думки. Бажаючі можуть ознайомитися з ними на сторінках газети "Слово просвіти", число 26, сторінки 1, 2, 3, www.slovoprosvity.org.ua, а нам достатньо буде згадки про окремі тлумачення нинішнього стану справ в Україні і виходу із нього.

Арсен Зінченко, народний депутат України 1 скликання, нагадав, що "коли формували Українську державу, то обирали орієнтири європейської традиції, європейської демократії, захисту інтересів людини і глибокої поваги до базової української нації. Разом з тим упродовж 20 років спотерігаємо поступове розмивання цих принципів і формування засад практичної політики всупереч Конституції... Нам треба чесно говорити, що Україна перетворена не просто на шовіністичну щодо корінного населення державу, а це держава расистського типу до української спрямованості... Думаю, що українське суспільство покинуте напризволяще не тільки з вини Партії регіонів, а й абсолютною безвідповідальністю і розбалансованістю демократичного табору і його лідерів."

Ще більш критично налаштований Іван Ющук,професор:"Треба підкреслити колоніальний статус України... Мені здається, Україна в сучасному стані- це Південно-африканська республіка до Нельсона Мандели...тепер треба буде боротися за її фактичну незалежність...в алжирському уряді французів немає. Індонезія...в уряді голландців немає.Так само в інших незалежних державах. А хто керує в нашій державі? Це не етнічні українці. Чиї інтереси захищає наш уряд?...це держава української нації, а не держава населення України. Так,тут усі рівноправні, але дбати про державу, про її майбутнє повинні українці. Цього не робитимуть ні Янукович, ні Азаров, ні Клюєв, ні Ківалов. Навіть Тимошенко цього не робитим е, бо там зовсім інші мотиви, інші інтереси...Викликають тривогу дії очільників нашої джержави. Вони топчуться по Контитуції, по законах. Те, що відбувається в нашій державі, дуже нагадує те, що відбувалося в Німеччині після 1932-го, коли канлером став Гітлер. Він упровадив диктатуру не відразу, ...а поступово. Насамперед завоював довіру робочого класу, навіть підвищив життєвий рівень в Німеччині...Але в існуванні нації, держави, людства є два боки- не тільки матеріальний, а й духовний. І саме духовний нівечать із позицій колоніалізму."

Письменник Петро Осадчук зазначив, що"потрібна велика просвітницька робота в Україні, бо вороги Української держави прагнуть будувати Україну без українців... держава будується не тільки "зверху", вона зводиться водночас і "зверху" і "знизу".

Володимир Черняк,доктор економічних наук,професор говорить правду в очі:" Відбувається фронтальний антиукраїнський реванш...Одна із причин-несформованість української нації... Основна проблема України- не політики, а виборц. Якби була сформована нація, то вона обрала б справжню українську ефективну владу...В Україні немає державної політики з порятунку нації, тому зараз це повинно стати національною ідеєю...І головне – реагувати на всі вияви українофобії, бо ми ще недостатньо реактивні.Пора нації вийти з прострації".

Українській нації,зрозуміло. Із всього наведеного здавалося б стає зрозумілим, в якому стані українці,українська нація і українська справа.Так, ні: за тим же "круглим столом" народні депутати України П.Мовчан і І.Заєць всупереч дійсності переконували себе, присутніх, а, відтак, всю Україну, українців, що" Конституція... визначає Україну як європейську державу національного типу,що утворилася шляхом реалізації права на самовизначення української нації...Українська держава розвивається у руслі європейської традиції державотворення як держава національного типу..."

Ось тільки за словами В.Черняка "не сформована українська нація", а І.Ющуку Україна нагадує Піденно-африканську республіку!?.Та цього не хочуть чути не тільки П.Мовчан і І.Заєць, а фактично всі політики, які дивляться на те, що відбувається в Україні через окуляри власних уявлень чи через окуляри партійних програм і політичних інт ересів. Ну, як тут не згадати слова архієпископа Євстратія (Зорі), речника Київського патріархату, який порадив нинішнім політикам-демократам відйти від політики і влади, бо вони нездатні нічого путнього запропонувати Україні, слухаючи лише себе.

До речі, і інші учасники "круглого столу" теж не дали відповіді на запитання, що робити для порятунку української нації, не згадали,бодай, професора Анатолія Погрібного, який, мабуть, першим пост авив питання про необхідність оздоровлення "епідемічно хворої" української нації через повернення українців до рідної мови, через організацію для цього загальнонаціонального руху під гаслом "українці,сплкуймося українською", беручи приклад із роботи по відродженню чеської мови младо-чехами.

То чим ми,українці,гірші за чехів і нших народностей? Чому б і нам під проводом тих, хто дає реальні оцінки стану української справи, з ініціативи жрналістів_українців в ЗМІ не започаткувати таку роботу української громадськості, що вийти все ж таки із прострації?

• Адже є вже і приклад: в Одесі створена громадська організація "Одеса спілкується українською". То чому б не бути таким організаціям по всій Україні з огляду на той ганебний стан української нації, про який нам ще раз нагадали дописувачі А.Погрібного із Донбасівського краю та знані люди за "круглим столом"?! Тільки з одним суттєвим уточненням: шануючи статтю 11 Конституції і права всіх народів на самобутність,заклик наш, українців, має бути "українці в Одесі,Миколаєві,Донецьку...,по всій Україні, спілкуймося українською", щоб не закидали нам порушень прав людини іншої національності на рідну мову.

• Як казали мудрі китайці, у великій подорожі важливо зробити перший впевнений крок.То, можливо, зробимо спільно крок по оздоровленню української нації,не чекаючи політиків, час яких пройшов?! Чи, бодай, розпочнемо розмову з приводу цього в мережі інтернет на спільно обраному сайті, хоча б, duhvoli.com.ua, при його згоді.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua