Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна Трудовий Кодекс

"Трудовий кодекс – шлях у рабство чи до Європи?"

ДОО БМ | 18.06.2010 10:25

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
3

Такою була тема прес-конференції, що відбулася 14 червня в УНІАН. Чотири лідери найбільших профспілкових об'єднань України, альтернативних ФПУ, голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець, генеральний секретар Національної конфедерації профспілок України Петро Петриченко, заступник голови Національного форуму профспілок України

''Трудовий кодекс – шлях у рабство чи до Європи?''
Григорій Кабанченко та голова Федерації профспілок працівників малого і середнього підприємництва України В'ячеслав Рой звернули увагу ЗМІ і суспільства на соціальні наслідки впровадження Трудового кодексу, висловили позицію профспілок щодо реформування трудового, соціального і пенсійного законодавства.

Голова КВПУ, народний депутат України Михайло Волинець, який щойно повернувся з Женеви, де триває 99-та конференція Міжнародної організації праці, повідомив: "Україна була єдиною державою, звіт уряду якої щодо порушення Конвенції МОП N95 "Про охорону зарплати" було заслухано окремо. Особлива увага міжнародної спільноти до цього питання свідчить, що ситуація на ринку праці в Україні – критична: розмір заборгованості з початку нинішнього року зріс на 15% і складає 1 мільярд 777 мільйонів гривень, чи не найгірша ситуація з виплатами заробітних плат – у вугільній галузі. Збільшилась і кількість підприємств-банкрутів, а рівень заробітної плати навпаки залишається низьким, умови праці – просто рабськими. Це визнав увесь світ, на цьому наголошуємо ми, незалежні профспілки. Але цього не хоче бачити влада та офіційна профспілка-монополіст ФПУ. Для закріплення рабського становища найманого працівника і приймаються законопроект про соціальний діалог і, особливо, Трудовий кодекс, який уже пройшов перше читання. Ним передбачається введення замість 8-годинного 12-годинний робочий день, що суперечить загальновизнаним світовим стандартам, зокрема, стандартам Міжнародної організації праці і практиці провідних демократичних країн. При цьому право збільшувати тривалість робочого дня належить виключно роботодавцю і не вимагає узгодження з трудовим колективом і профспілками. Крім того, ст.28 проекту ТКУ дає право роботодавцю використовувати технічні засоби контролю, тобто камери і звукозаписні пристрої. Прийняття документа обмежить можливості захисту інтересів працівників, адже проект ТКУ дозволяє роботодавцям самостійно регулювати трудові відносини шляхом прийняття власних нормативних актів. Крім того із законопроекту "випав" цілий розділ про гарантії профспілок щодо захисту трудових і соціально-економічних прав працівників. Тому згідно з проектом ТКУ, профспілки не зможуть звертатися до суду, до інспекції з трудових відносин тощо для захисту прав своїх членів. У проекті ТКУ відповідальність працівника виписана в п'ять разів ретельніше, ніж роботодавця – 20 статей проти 4. Для закріплення рабського становища найманого працівника і приймаються законопроект про соціальний діалог і, особливо, Трудовий кодекс. Згідно з останнім профспілки позбавляються можливості захищати права робітників. А роботодавець безкарно матиме змогу змушувати людину працювати в прийнятних для бізнесу, а не для виконавця умовах: наймані працівники повинні будуть покірно згоджуватися на зарплату в конвертах, понаднормову і з ризиком для життя роботу тощо. Бо їм ні до кого буде звернутися за допомогою, адже роботодавцям у Трудовому кодексі надається право самостійно встановлювати "правила гри".

Занепокоєння лідера КВПУ Михайла Волинця повністю підтримав і голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України В'ячеслав Рой: "На цій конференції присутні лідери чотирьох найбільших альтернативних об'єднань найманих працівників. Це свідчить про наше занепокоєння Трудовим кодексом, який повністю закабалить людей найманої праці і позбавить їх можливості на захист з боку профспілок. Малі і середні підприємці та їхні робітники змушені виживати у складних умовах, долати безліч проблем з організацією робочих місць, виплатою заробітної плати, наданням відпусток та лікарняних, сплатою податків тощо. І всі ці проблеми ще більш загостряться, якщо буде ухвалено Трудовий кодекс, розроблений представниками правлячої Партії регіонів. Антилюдські умови ведення підприємництва будуть узаконені. Фактично уже на другий день після прийняття Трудового кодексу профспілки зникнуть, як і громадянське суспільство. як таке, бо беззахисні перед свавіллям роботодавців люди перетворяться на рабів".

"Усі обіцянки нинішньої влади про "реформи для людей" і покращення їхнього життя будуть перекреслені запропонованим до ухвалення Трудовим кодексом, – упевнений генеральний секретар Національної конфедерації профспілок України Петро Петриченко. – Трудове законодавство стає антинародним. Роботодавці на підприємствах і без того знищують незалежні профспілки, а з ухваленням Трудового кодексу і законопроекту про соціальний діалог у них для цього не буде жодних перепон. Згідно з новим ТК роботодавець сам вирішуватиме, в яких умовах і за якими правилами йому облаштовувати виробничий процес. Якщо людина на виробництві стає рабом, то можна тільки уявити, що на неї чекає після виходу на пенсію. На пропозицію про збільшення пенсійного віку хотілося б запитати у владоможців, невже наші люди стали жити краще і медичне забезпечення стало для них доступнішим та якіснішим? І чому старші мають працювати до скону, а молодь залишатися безробітною? Суспільство, в якому людей перетворюють на рабів, деградує, перестає реагувати будь-які загрози. Наслідки такої апатії – непоправні".

Колег підтримав і заступник голови Національного форуму профспілок України Григорій Кабанченко: "Люди у нас фактично позбавлені можливості захищати свої трудові права, бо українська судова корумпована і неефективна. Недарма ж наша держава – у трійці лідерів за кількістю звернень громадян до Європейського суду з питань захисту своїх прав. Проте понад 90% рішень і цього суду у нас не виконується. Трудовим кодексом буде знищена остання можливість найманого працівника відстояти свої права, звернувшись за допомогою до профспілки".

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua