Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Як журналісту СТБ охорона Януковича заламувала руки. Відео

lilit | 15.06.2010 19:14

13
Рейтинг
13


Голосів "за"
14

Голосів "проти"
1

Оператору телеканалу 1+1 попри перешкоди охоронців вдалося зафільмувати відео, як журналіста Сергія Андрушко працівники УДО повалили на землю.

Як журналісту СТБ охорона Януковича заламувала руки. Відео
Цей інцидент (відео) прокоментував очільник СБУ Валерій Хорошковський на зустрічі з ініціаторами руху "Стоп-Цензурі". Він виправдав дії охоронця УДО.

"Даже если у него два бейджа прессы," – відповів державний посадовець на запитання представників ЗМІ щодо правомірності перешкоджання діяльності журналіста, який акредитований на захід з президентом і має відповідне посвідчення.

"У охранника есть четкое правило, он охраняет охраняемое лицо и он регулируется другим законом," – дійшов висновку голова СБУ Валерій Хорошковсткий.

Експертна оцінка фахівців у галузі медіа-права відрізняється від позиції чиновника, який під час виконання посадових обов'язків сам порушує закон і послуговується недержавною мовою.

"Акредитований на захід журналіст має право вільно збирати інформацію під час цього заходу. Заборона цього права можлива лише за умови скасування акредитації. Будь-яке перешкоджання вільному законному збору акредитованим журналістом інформації під час такого заходу є порушенням чинного законодавства.

Про цензуру у такій ситуації говорити не доводиться, оскільки цензура це трохи інше явище. Однак можна стверджувати, що в діях охоронців є ознаки складу злочину, передбаченого статтею 172 Кримінального кодексу України (перешкоджання законнів діяльності журналіста).

Неодноразові факти утисків і нападів на творчих працівників, на жаль, почали призводити до ще більших випадів проти журналістів. Протиставити цьому в умовах бездіяльності правоохоронних органів можна лише потужну журналістську солідарність," – аналізує ситуацію медіа-юрист компанії "Наталія Субота і партнери" Андрій Нечипоренко.

Нагадаємо, що на офіційному сайті Управління державної охорони оприлюднили вибачення, чим, на відміну від голови СБУ, визнали перевищення повноважень працівника державної охорони.

"УДО приносить вибачення журналісту за невиправдане застосування сили правоохоронцями.

УДО проведе детальне внутрішнє розслідування з метою встановлення правомірності цих дій та притягнення до відповідальності винних, а також вживе всіх можливих заходів для недопущення їх у подальшому," – йдеться в офіційному вибаченні Управління державної охорони.

А за кілька годин до цього інциденту прем'єр Микола Азаров на спільній прес-конференції з високим представником ЄС з питань закордонних справ та безпекової політики Кетрін Ештон заявив, що українська влада не порушуватиме норми конституції, які гарантують свободу слова.

"Що стосується свободи слова. Для нас це фундаментальна цінність. Я думаю, що керівництво ЄС у цьому впевнено", – сказав Азаров.

"І президент, і український уряд будуть виконувати всі ті норми Конституції, які гарантують нашим громадянам у тому числі й свободу слова", – додав він.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua