Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

ЮНІСЕФ "гальмує" утилізацію простроченої вакцини

Marihod | 18.05.2010 16:11

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) звернувся до Державної санітарно-епідеміологічної служби України з проханням відтермінувати процес утилізації простроченої вакцини проти кору та краснухи. Про це ІМК стало відомо з власних джерел.

Причиною такої позиції міжнародної організації стала необізнаність українського представництва ЮНІСЕФ з роботою спеціалізованого підприємства, яке мало утилізувати вакцину, яка не підлягає прямому використанню.

Нагадаємо, утилізація невикористаної та вже простроченої вакцини проти кору та краснухи мала була відбутися завтра, 19 травня на підприємстві ТОВ "Елга", що у місті Шостка.

Також нагадаємо, що головний санітарний лікар України Геннадій Рожков оглянув це підприємство ще в квітні місяці цього року і не висловив жодних зауважень до його роботи.

Головний державний санітарний лікар неодноразово наголошував, що утилізація вакцини в Україні проходитиме за всіма міжнародними стандартами.

Що стосується безпеки утилізації вакцини, Г. Рожков зазначив, що знищення вакцини ні в якому разі не може зашкодити ані людям, ані оточуючому середовищу це набагато простіший і безпечніший процес, ніж, наприклад, утилізація пестицидів, котра фактично щодня здійснюється на згаданому підприємстві.

Довідково: ТОВ Елга функціонує у Сумській обл. з дозволу місцевих органів самоврядування з 2003 р. і має всі необхідні дозвільні документи на проведення утилізації небезпечних речовин, включаючи пестициди, прострочені препарати, непридатну косметику і парфуми тощо.

На підприємстві використовується безпечний метод утилізації пероліз (спалювання), який визнано у світі ефективним та безпечним для навколишнього середовища і людей, які проживають на прилеглих територіях.

Підприємство має ліцензію Міністерства охорони навколишнього природного середовища. Попередньо на ТОВ Елга працювала робоча група, яка надала висновки щодо відповідності підприємства усім санітарно-епідеміологічним нормам та безпеки проведення утилізації вакцини на ньому.

За висновками Національної академії медичних наук, Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва, Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя функціонування установок підприємства та метод знищення лікарських засобів відповідають санітарно- епідеміологічним нормам і є безпечними для навколишнього середовища та населення.

ІМК


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua