Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

На вулиці Леніна


-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
3

"Якщо ще й Ленін виявиться не таким ідеалом, то не знаю, як далі жити", – казала мені з відчаєм 1990-го секретар парткому великого підприємства.

"Якщо ще й Ленін виявиться не таким ідеалом, то не знаю, як далі жити", – казала мені з відчаєм 1990-го секретар парткому великого підприємства.

Вона, комуністка, сама виховувала сина. І болісно переживала розвінчування радянських міфів. Перед тим "Комсомолка" вперше без ретуші надрукувала один з останніх знімків вождя: психічно хворий, знесилений старець. Хоча йому було тільки 53.

Для українських школярів знайомство з Володею Ульяновим починалося з вірша Максима Рильського "Хлопченя з розумними очима". Насправді до трьох років він не вмів ходити й говорити. В істериці бився головою об підлогу. Рідні боялися, що дитина виросте неповноцінною... Оповідання про вождя, що ми їх вивчали в школі, зворушували. Скажімо, як Ленін пив чай без цукру, як солдат пригостив його хлібом зі свого пайка.

- А провізія є, – обурювався Максим Горький перед Корнієм Чуковським у роки революції. – У Смольному ікри – цілі діжки... Так вони все це жеруть.

За радянських часів Леніна подавали як ідеальну людину. Насправді він був злобний, мстивий і жорстокий. "Повесить (непременно повесить), чтобы народ видел, не менее 100 зажиточных крестьян. Для исполнения казни подобрать людей потверже" – це його телеграма в Пензу 1918-го. А таких того року він напродукував багато.

А помер від наслідків сифілісу, який підхопив замолоду в Швейцарії.

У 1970-х Марієтта Шагінян писала книгу "Чотири уроки у Леніна" й дістала доступ до секретних архівів. Приголомшена правдою, яким був насправді радянський ідол, написала доповідну Леоніду Брежнєву. Генсек ознайомив із нею найближче коло. Суслов три дні лежав із тиском і вимагав розстріляти Шагінян за наклеп. За мовчанку Брежнєв пообіцяв Шагінян Ленінську премію. Записку засекретили в архіві ЦК.

В Україні Ленін не бував, та українське питання його хвилювало завжди.

Вважав контроль над Україною з її хлібом і донбаським вугіллям питанням життя і смерті російської більшовицької революції. Залив кров'ю Київ, щоб задушити національне відродження.

Та ім'я "вождя" вкарбувалося в карту незалежної України. Досі ми ходимо по вулицях, бульварах, площах і проспектах його імені в містах, містечках і селах. Найдовша вулиця Європи – проспект Леніна в Запоріжжі – 11 км. Куди вона нас заведе?


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua