Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/4bcafc1ac1e78/

Ще раз про "Бандера – поліс", або Наша відповідь "бандерофобам".

Бунтар | 18.04.2010 15:33

На фоні "наїздів" на Степана Бандеру з боку всяких оленцевичів та інших україноненависників, у краян Провідника ОУН виникла ідея вшанувати його ім"я особливо оригінально та грандіозно: заснувати ціле місто й назвати його "Бандера".

Ще раз про ''Бандера – поліс'', або Наша відповідь ''бандерофобам''.
Історичних, економіко-географічних передумов для такого кроку – достатньо. Центром Бандерівщини вважається мала батьківщина Провідника Старий Угринів, за ним "хата в хату" простягається Угринів Середній, далі (знову ж "через паркан") – Петранка, згідно з історичними джерелами – колишній Новий Угринів або Угринів- Слобода. Ці три села- це колишні володіння князів Угринівських, які мали навіть свій замок. Продовженням своєрідної "агломерації" є старовинна Новиця (колишнє містечко), перша письмова згадка про неї датується далеким 1367 роком, Бережниця – родинне село провідника ОУН-УПА Карпатського краю Ярослава Мельника -"Роберта" – (1378р.). Безпосередньо на межі лісового масиву, з іншого боку, розкинулись Завій та Грабівка -повстанська столиця, на березі Лімниці – Добровляни, і Підмихайля – колишнє місцезнаходження старовинного монастиря.

Якщо припустити об"єднання всіх цих населених пунктів у окрему адміністративно-територіальну одиницю, то її населення становило б більше 15 тис. осіб, сукупна територія – майже 136 ти. кв. км.

Звичайно, можна довго перелічувати практичні складності втілення утопічної (?) ідеї,ну, наприклад, складність законодавчої процедури творення міста, але краще зупинімося на можливих перевагах. Недоліки окремих сіл можуть стати перевагами якщо розглядати їх у взаємозв"язку. Можна буде вивільнити частину коштів і спрямувати їх на вирішення нагальних проблем за рахунок оптимізації мережі закладів і установ, уникаючи дублювання. Централізація управління, хоч сільради (або інші, за назвою, органи самоорганізації) як базова ланка управління, залишаться, та будуть підпорядковані новосформованій міській раді, додасть чіткості й стратегічності плануванню й здійсненню централізованих заходів із соціально-економічного і культурного розвитку. Набагато ефективнішою обіцяє стати інвестиційна діяльність, передусім у туристичній сфері. Варто згадати приклад міст Яремча і Болехова, що на Івано-Франківщині: підвищення статусу яких безсумнівно дало свого часу більше позитиву ніж незручностей.

Щоб не дражнити патріотичні почуття жителів кожного із сіл, що ввійдуть нового міста, воно має одержати назву "Бандера"- це буде і вияв пошани до Провідника і могутній інформаційний ресурс для просування описаного проекту.

Варто звернути увагу й на інші особливості. У межах новоствореної адміністративно-територіальної одиниці, яка відмежована самою природою: з півночі тазаходу – р.Лімниця, зі сходу й півдня – ліси, протікатимуть річки Лімниця, Бережниця, Млинівка, Солонець, Саджівка, Ворів. Середня висота над рівнем моря – 426 м., що дає підстави для набуття статусу гірської території для всіх теперішніх населених пунктів (поки що, статус має тільки Петранка).

Актуальності такій ідеї додає прагнення діючого керівництва міста Калуша – теперішнього райцентру зі статусом міста обласного значення розширити свої межі за рахунок сусідніх, приміських, сіл. За таких умов Угринови, Новиця, Бережниця, Зелений Яр залишаються осторонь від таких мініінтеграційних процесів й змушені шукати якоїсь альтернативи. То чому б не зробити хід конем. Крім перних соціально-економічних вигод, з"явиться привід подражнити всіх ворогів Українства такими назвами як Бандерівська міська рада, Бандерівський міськвиконком і т.д.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua