Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Фельдман пропонує зробити Харківщину "територією без ГМО"

За Харьківщину! | 22.03.2010 21:03

-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
2

Народний депутат від БЮТ Олександр Фельдман звернувся до керівництва Харківської області з закликом заборонити вирощування генетично модифікованих культур на землях Харківщини, а також заборонити використання ГМ-інгредієнтів в продуктах харчування у всіх державних і муніципальних установах міста і області.

Народний депутат від БЮТ Олександр Фельдман звернувся до керівництва Харківської області з закликом заборонити вирощування генетично модифікованих культур на землях Харківщини, а також заборонити використання ГМ-інгредієнтів в продуктах харчування у всіх державних і муніципальних установах міста і області. Про це повідомила прес-служба Фельдмана.

Зокрема, з таким закликом Фельдман звернувся до голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, нового губернатора Харківської області Михайла Добкіну, в.о. Харківського міського голови і секретаря Харківської міськради Геннадія Кернеса.

За словами Фельдмана, на території Євросоюзу "землями вільними від ГМО" на сьогоднішній день стало вже близько 160 регіонів, 3500 муніципалітетів і тисяч сільських господарств. На цьому фоні, багато транснаціональних кампаній-виробників ГМ-культур почали активно і без зайвої "непотрібної реклами" входити на український ринок сільськогосподарських культур, в т.ч. і на Харківщину.

Депутат вважає, що відсутність належного контролю за ринком сільськогосподарських генних технологій, нестача інформації про дію ГМО на флору, фауну і здоров'я людей, а також висока економічна віддача від застосування ГМО в АПК призводять до поступового витіснення традиційного органічного сільського господарства в Україні, неконтрольованих біозмін і руйнування природних конкурентних переваг національного АПК.

За словах Фельдмана, Харківщина повинна стати першим в Україні "Біорегіоном – територією вільною від ГМО", а не "звалищем відходів" генних технологій. Конкурентна перевага Харківського АПК повинна бути заснована на екологічній і генетичній чистоті вироблюваної продукції, справедливій винагороді органічних сільгоспвиробників, формуванні культури споживання "орієнтованою на здоров'ї", захист добросовісного місцевого товаровиробника і захист здоров'я людей.

Довідка: Європейські регіони, що офіційно оголосили себе вільними від ГМО: Італія: області Тоскана і Марке, муніципалітети Трапані, Палермо, Калтаніссетта, Енна (Сицилія). Франція: Провінції Аквітанія, Бретань. Австрія: Землі Зальцбург, Верхня Австрія, Карінтія. Іспанія: Країна Басків. Великобританія: Уельс. Греція: всі 54 префектури. Німеччина: земля Шлезвіг-Гольштейн, а також всього 11 600 фермерських господарства по всій країні – близько чверті всієї території. Бельгія: 39 комун Фламандського округу. Польща – з лютого 2006 р. всі 16 воєводств. Угорщина: 30 муніципалітетів. Румунія: 2 міста (Несеуд, Шангеор-Бай) і 24 райони північного повіту Бістріца-Несеуд. Росія: Архангельська, Білгородська, Волгоградська, Костромська, Курганна, Мурманськ, Нижегородська, Свердловська, Томська, Тюменська області, Приморський край, Удмуртська республіка, Москва і Санкт-Петербург.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua