Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/4b9f8fda9c105/

Влада хоче закривати сайти протягом доби

Федорчук Сергій | 16.03.2010 16:04

Автором документа виступила Національна комісія із захисту суспільної моралі.

Влада хоче закривати сайти протягом доби
Народний депутат Леся Оробець (фракція НУНС) направила голові Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі звернення, в якому вимагає надати інформацію щодо суспільнонебезпечного законопроекту.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект "Про зміни до закону про захист суспільної моралі", який має на меті введення цензури в Інтернеті.

Автором документа виступила Національна комісія із захисту суспільної моралі. Як відзначає Дело, найбільш резонансною виявилася норма проекту закону, що вимагає від провайдерів впродовж однієї доби обмежувати доступ до інтернет-ресурсів, які визначатимуться комісією. Крім того, документ зобов'язав провайдерів терміново надавати правоохоронним органам інформацію про особу користувача, який поширює інформацію, що "завдає шкоди суспільної моралі".

Документ ще не пройшов перше читання, а проти його прийняття виступають інтернет-провайдери і правозахисники, вважаючи, що в разі його прийняття в український Інтернет прийде цензура.

На думку редактора опозиційного Інтернет – видання Sprotiv.org Вадима Гладчука, "законопроект Моральної інквізиції загрожує передусім соціальним мережам на кшталт ВКонтакте, livejournal.com та файлообмінним сервісам. Нещодавні скандальні події із закриттям сайтів infostore і io.ua – яскраве тому підтвердження. Сьогодні, через вже існуюче свавілля влади, цей сегмент в Україні практично більше не розвивається, і, швидше за все, розвиватися не буде" – вважає Вадим Гладчук. Більш того, Гладчук переконаний, що такого роду ресурси, а також опозиційні новостійні ресурси, які існують в нашій країні, змушені будуть переїхати в інші держави, оскільки ризик їх знищення новообраним Президентом Віктором Януковичем та його командою, схильної до тоталітарних методів, дуже великий.

Нагадаємо, що на початку березня 2010 року у комітетах Верховної Ради намагалися заблокувати доступ до сервісу мікроблогів Twitter. Про це повідомила депутат від НУНС Леся Оробець у своєму блозі. "В комітетах ВРУ заблокували Twitter. Довелося боротися за свободу свого кіберпростору", – написала вона. Пізніше на блозі Оробець зявилося повідомлення: "Відвоювала – розблокували. Ще хотіли Фейсбук заблокувати, але нас голими руками не візьмеш".
© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua