Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
livejournal.com   Twitter   Інтернет   Гладчук   ВКонтакте   законопроект "Про зміни до закону про захист суспільної моралі"   закриття сайтів   Оробець   обмеження доступу до інтернет-ресурсів   політична цензура   Фейсбук   цензура в Інтернеті

Влада хоче закривати сайти протягом доби


3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

Автором документа виступила Національна комісія із захисту суспільної моралі.

Влада хоче закривати сайти протягом доби
Народний депутат Леся Оробець (фракція НУНС) направила голові Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі звернення, в якому вимагає надати інформацію щодо суспільнонебезпечного законопроекту.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект "Про зміни до закону про захист суспільної моралі", який має на меті введення цензури в Інтернеті.

Автором документа виступила Національна комісія із захисту суспільної моралі. Як відзначає Дело, найбільш резонансною виявилася норма проекту закону, що вимагає від провайдерів впродовж однієї доби обмежувати доступ до інтернет-ресурсів, які визначатимуться комісією. Крім того, документ зобов'язав провайдерів терміново надавати правоохоронним органам інформацію про особу користувача, який поширює інформацію, що "завдає шкоди суспільної моралі".

Документ ще не пройшов перше читання, а проти його прийняття виступають інтернет-провайдери і правозахисники, вважаючи, що в разі його прийняття в український Інтернет прийде цензура.

На думку редактора опозиційного Інтернет – видання Sprotiv.org Вадима Гладчука, "законопроект Моральної інквізиції загрожує передусім соціальним мережам на кшталт ВКонтакте, livejournal.com та файлообмінним сервісам. Нещодавні скандальні події із закриттям сайтів infostore і io.ua – яскраве тому підтвердження. Сьогодні, через вже існуюче свавілля влади, цей сегмент в Україні практично більше не розвивається, і, швидше за все, розвиватися не буде" – вважає Вадим Гладчук. Більш того, Гладчук переконаний, що такого роду ресурси, а також опозиційні новостійні ресурси, які існують в нашій країні, змушені будуть переїхати в інші держави, оскільки ризик їх знищення новообраним Президентом Віктором Януковичем та його командою, схильної до тоталітарних методів, дуже великий.

Нагадаємо, що на початку березня 2010 року у комітетах Верховної Ради намагалися заблокувати доступ до сервісу мікроблогів Twitter. Про це повідомила депутат від НУНС Леся Оробець у своєму блозі. "В комітетах ВРУ заблокували Twitter. Довелося боротися за свободу свого кіберпростору", – написала вона. Пізніше на блозі Оробець зявилося повідомлення: "Відвоювала – розблокували. Ще хотіли Фейсбук заблокувати, але нас голими руками не візьмеш".Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua