Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Угринівські бандерівці не бояться Януковича

Бунтар | 2.03.2010 22:57

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
2

Громадське об"єднання земляків Провідника ОУН Степана Бандери розповсюдило заяву з приводу ажіотажу в пресі щодо внутрішніх постелекторальних суперечностей серед односельців Героя України.

ЗАЯВА

Громадської організації

"Бандерівське земляцтво"


Другий тур виборів Президента України, що відбувся 7 лютого 2010р. був надзвичайно важливою подією в житті нашої Держави. Складним був вибір, який було необхідно зробити і для земляків Степана Бандери, адже більшість староугринівців, або були колись активними учасниками національно-визвольного руху, або є нащадками вояків ОУН-УПА чи їхніх репресованих родичів. Загроза втрати святих цінностей, за які віддавали свої життя кращі сини й дочки українського народу: незалежність, українська мова, право на власну історію завжди є особливо актуальною під час виборів. Драматизму додавали непоодинокі культурно-масові заходи, що проводились на родинному обійсті Провідника ОУН, що, здебільшого, перетворювались організаторами на відверті мітинги на підтримку того чи іншого кандидата. Непросто звичайному селянину достеменно розібратись у величезному потоці інформації, замішаному на значній долі дезінформації, а часто й звичайному поливанні брудом опонентів.

Щодо конкретних цифр. Результат діючого прем"єр-міністра по Старому Угринову, між першим і другим туром, потроївся, що свідчить про надзвичайну ціну для староугринівців тих національних цінностей, які проголошувала у своїй передвиборчій програмі Юлія Тимошенко. Абсолютна більшість місцевих жителів, попередньо не будучи ярими прихильниками БЮТу, проголосували за кандидата від цієї політсили заради збереження української України. Хоч це, напевно, не дуже подобається любителям політичної екзотики, які вирішили зобразити певну, плакатно-пропагандистську картину на угринівському грунті, Старий Угринів не відзначився надзвичайними результатами на користь ні одного, ні іншого з кандидатів-лідерів. У Калуському районі є села, де більш вагому підтримку здобув В.Янукович, є й населені пункти, де перемога Ю.Тимошенко була набагато яскравішою. Угринівські результати не ні в чому унікальними. Добре чи погано це – наразі нам невідомо. Такими є реалії. Прості люди Угринова не настільки обізнані в тонкощах політичних інтриг, вони робили свій вибір чесно й відповідально6 за кращу Україну. Хтось вирішив, що велич для України здобуде один кандидат, а хтось повірив у іншого. Та найвищим імперативом для кожного угринівця, безумовно, була Україна та її Незалежність.

Вибори відбулись. Очевидно, що більшість прикарпатців, у тому числі і угринівці не зовсім задоволені їхніми результатами. Однак, здивування односельців Степана Бандери викликає той ажіотаж, який здійнятий окремими поважними періодичними виданнями навколо нашого села у перші після електоральні дні та тижні. Можна зрозуміти прагнення журналістів "підігріти" читацький інтерес "гострими й унікальними фактами" на кшталт зображення атмосфери суцільного хаосу й взаємної ворожнечі, твердження про складання й розповсюдження списків тих, хто проголосував не за того, що більшість кандидата, образи й конфлікти через розбіжності у симпатіях до політиків між сусідами та родичами, поширення чуток про підкуп виборців, припущення про можливі репресії стосовно Старого Угринова з боку новообраного керівника Держави, незрозумілі прогнози про новітні колгоспи, конфіскації майна чи землі..., але бурхливі фантазії авторів таких супероригінальних дописів мали б обмежуватись елементарною логікою, етичними нормами; інтерпретація зібраних під час підготовки "репортажів" матеріалів, мала б, як мінімум, відповідати загально прийнятими уявленням про достовірність та звичайну порядність. Вкладаючи в уста конкретних угринівських людей чи навіть вигаданих персонажів (а трапляються й такі) слова про зброю під стріхою, вила у сінях, бункер у підвалі кожної хати, описуючи жителів села як напівп"яних, взутих у кірзові чоботи, куфайку та кізяки з гноєм, журналісти, можливо мимоволі, творять образ земляка Бандери: соціально деградований, малограмотний селюк-абориген.

Вважаємо публікації в газетах та численні інформації у Інтернеті про наше село абсолютно недостовірними. Навряд чи багатьом людям зі Сходу чи Півдня України після такого довільно-зневажливого опису родинного села Національного Героя України, нещодавньо вшанованого найвищою нагородою нашої країни, захочеться відвідати Меморіальний комплекс його імені, заглибитись у вивчення історії визвольних змагань після таких примітивно-заштампованих газетних матеріалів.

Український народ уже неодноразово доводив, що він набагато мудріший за так званих "політиків", які ладні пересварити і облити брудом всіх і вся, щоб тільки мати черговий привід похвалити себе улюблених. Вибір кожного з угринівців – це його особиста справа, відповідати буде кожен перед своїм сумлінням. Час усе розставить на місця. Колись стане зрозуміло, хто був ближчий до істини, а хто помилявся. Український народ не зламала кількасот літня неволя, репресії, голодомори, переживе наша нація теперішнє лихоліття. За конкретними, корисними для української справи ділами, а не за улесливими словами й обіцянками історія дасть оцінку кожному з керманичів України. Всупереч усім стереотипам і сумнівам угринівці приймають вибір, який зробила Україна й щиро бажають успіхів новообраному Президенту України в утвердження нашої державності, піднесенні добробуту громадян, престижу України і українців у цьому мінливому і неспокійному світі.

Голова ГО "Бандерівське Земляцтво", Тарас Федорів

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua