Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Генно-модифіковані продукти вивели з підпілля

| 17.12.2009 13:20

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

Верховна Рада України заборонила обіг харчових продуктів, на етикетці яких не міститься маркування про наявність чи відсутність генетично модифікованих організмів (ГМО) у формі напису: "з ГМО" чи "без ГМО". Таке рішення було прийнято 17 грудня 2009 року голосами 375 депутатів.

Генно-модифіковані продукти вивели з підпілля
- Вважаю це перемогою здорового глузду, - каже Андрій Павловський, автор прийнятого закону, народний депутат від Блоку Юлії Тимошенко, - Споживач має право на одержання повної та достовірної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Так заведено в усіх цивілізованих країнах світу, і такою є вимога статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів". Хочу підкреслити: діюче законодавство не дозволяє вводити в оману споживача. Зокрема, позначку "Без ГМО" дозволяється наносити на етикетку виключно після перевірки в установленому законом порядку.

Тим часом позначка "Без ГМО" в різних варіаціях стає популярною в усьому світі. У Франції за рішенням Французької національної ради споживачів м'ясо і молочна продукція маркується написом "Nourri sans OGM" ("Їжа без ГМО") відповідно до певних стандартів. У Німеччині виробники мають право наносити напис "Без ГМО" на продукти тваринного походження. Опитування показало, що 78% німців підтримують нанесення такого напису і 73% німців купують швидше продукти, марковані написом "Без ГМО".


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua