Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Українські політики спричинили паніку через поширення грипу, заглушивши заяви медичних експертів


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
2

Короткі висновки за підсумками медіа-дослідження речників епідемії грипу в Україні

Українські політики спричинили паніку через поширення грипу, заглушивши заяви медичних експертів

Епідемія грипу продемонструвала неготовність України до панічних настроїв. При цьому неготова до паніки не тільки влада, але й самі журналісти. Медіа пожертвували своїм шансом продемонструвати компетентність та турботу про свою аудиторію заради публічних заяв українських політиків, часто упереджених і далеких від достовірности. Про це свідчить дослідження Олега Розвадовського, медіа-аналітика компанії "ПРО.МОВА" стосовно речників епідемії грипу в Україні (результати дослідження).Мал. 1. Динаміка згадок політиків та медиків у публікаціях про епідемію грипу

Українські новинарні сайти в публікаціях про епідемію грипу посилались на політиків вдвічі частіше, ніж на медиків. Це означає, що журналісти приділяли найбільше уваги на сумнівні успіхи у боротьбі з епідемією. Водночас, за період карантину в системі Google Insights українці шукали найбільше про симптоми та ліки проти грипу. Але політики спрямували тему епідемії грипу з медичної в політичне русло і надали їй масштабу національного лиха.Мал. 2. Динаміка згадок політиків та медиків у публікаціях про епідемію грипу

Основними речниками, що говорили про епідемію грипу в Україні була Юлія Тимошенко, Прем'єр-міністр України та Віктор Ющенко, Президент України. Саме вони, а не міністр охорони здоров'я чи головний санітарний лікар, були лідерами згадок у публікаціях про грип, повідомляючи про масштаби епідемії та боротьбу з нею. Навряд чи це були ті люди, від кого хворі чи потенційно хворі українці хотіли б дізнатися про те, як боротися з хворобою. Мало того, навіть ці політики не були готові до епідемії – вони почали говорити про епідемію лише після того, коли вона була вже оголошена, втративши можливість почати обговорення загрози ще перед її початком.Мал. 3. Динаміка згадок про українських політиків у публікаціях про епідемію грипу

Юлія Тимошенко відреагувала досить швидко включивши боротьбу з грипом до своєї передвиборчої агітації. Проте надмірність у саморекламі підвищила її вразливість до критики – Юлію Тимошенко стали сприймати головною відповідальною за боротьбу з епідемією. Не впевнений, що це додало їй підтримки.

Віктор Ющенко та його команда, схоже, взагалі не встигали за подіями і в перші дні не могли сформулювати свою позицію та ключові повідомлення. Лише на другий тиждень після оголошення карантину Президент почав говорити про грип доволі багато.

Проте вже наприкінці карантину найбільші речники епідемії грипу, Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко навіть свої раціональні заяви замінили взаємними звинуваченнями у спробах прорекламуватися на епідемії.

Потрібно визнати, що медіа виявилось нездатним в кризових ситуаціях дати змогу висловитися професіоналам, вкотре наділивши цією роллю політиків, що й спробували скористатися цим для власних агітаційних завдань.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua