Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Рік БЕЗ молоді   Павленко

Рік БЕЗ молоді, або "Сказки нашого двора"

CaRRot | 17.11.2009 12:27

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
3

2009 рік був проголошений "Роком молоді". Але чи так це є насправді і що реально було зроблено?

2009 рік проголошено Указом Президента України Роком молоді (с) Ю.Павленко

Авторитетний міністр. Хочеться йому вірити. Але, тим не менш, згадується класика: "Меня терзают смутные сомненья". Якщо офіційно рік називався роком МОЛОДІ, чому та сама молодь про це дізнається у листопаді і тільки після того, як країною покотилася хвиля акцій протесту? Що тоді було зроблено згідно обіцянкам, якщо помічено це не було? Про які результати заходів (?) і зміни молодіжного життя на краще (?) можна казати, якщо все це охоплене такою страшною таємницею, що навіть головні діючі особи цієї п'єси (?) про неї не здогадувалися?

У зв'язку з тим, що 2009 рік проголошено Указом Президента України Роком молоді, вважаємо за необхідне прийняти Державну цільову соціальну програму "Молодь України" на 2009-2015 роки в межах фінансового забезпечення, яке визначено Державним бюджетом України на 2009 рік (с) Ю.Павленко

Програма була прийнята. Чому ж тоді майже нічого не зроблено? Чому, аналізуючи діяльність Міністерства за 2009 рік, ми отримуємо одні питання, та й ті наближаються до риторичних? Чим тоді, дозвольте запитати, рік (!) займався наш шановний міністр зі своїми колегами? Ще одне питання. Поступово це починає набридати. Що ж таке можна було запланувати, щоб потім так віртуозно завалити? На диво, нічого надреального, ніяких спільних акцій із зеленими створіннячками, позачергових Олімпійських ігр та нездійсненних реформ. Лише нездійснені.

За словами Міністра, реалізація Державної цільової соціальної програми "Молодь України" на 2009-2015 роки" дозволить:

- залучити дітей та молодь до формування та реалізації державної політики щодо вирішення проблем цієї категорії громадян;

- підвищити загальний рівень правової культури молоді, поваги до прав і свобод людини;

- підвищити рівень громадської активності, морально-етичних засад та зміцнити патріотичні почуття молодих людей;

- створити сприятливі передумови для підвищення рівня свідомого ставлення молоді до збереження власного здоров'я, боротьби зі шкідливими звичками;

- підвищити рівень якості надання послуг молоді у сфері працевлаштування та підтримки підприємницьких ініціатив;

- створити умови, за яких молода людина виявить бажання працевлаштуватись самостійно;

- ефективніше використовувати мережу закладів культури та спортивних закладів;

- досягти збільшення чисельності молоді, залученої до діяльності молодіжних громадських організацій (с) Офіційний сайт Міністерства

Конкретно заплановані дії. Що саме так глобально завадило їх реалізації? Мабуть, конкретної відповіді почути навряд вдасться. Зате можна із повною впевненістю назвати цей рік роком БЕЗ молоді. І аргументів знайдеться більш, ніж достатньо.

Чи багато Ви знаєте дітей ті молодих людей, які були залучені до формування державної політики, яка б сприяла поступовому зменшенню їх проблем? Чи існує вона взагалі, ця політика, і у наскільки доступному вигляді?

Що відбувалося з рівнем правової культури молодого населення України? Згідно статистики, злочинність серед неповнолітніх за 2009 рік зросла більше, ніж в 2 рази, і більшість злочинців – діти із неблагополучних родин. Страшним є ще й той факт, що із десяти затриманих дітей лише одного розшукують. Проблема молодіжної злочинності до того ж співвідноситься з іншою – працевлаштуванням. За висновками фахівців, тільки третина цієї найбільш незахищеної категорії незайнятого населення отримує роботу за сприяння центрів зайнятості та органів влади. А що казати про інших? Як їм намагатися пробити собі гідну стежку у дорослому житті, не маючи підтримки держави? Хоча щодо підтримки теж варто замислитись. Як можна адекватно назвати те, що цього року планувалося припинення виплат стипендій, які є у достатній мірі стимулом навчання та для багатьох непрацюючих молодих людей – джерелом існування?

Розглядаючи питання громадської активізації, морально – етичного рівня розвитку молоді та виховання почуття патріотизму не можна однозначно казати про духовну кризу, адже прошарок свідомих молодих людей, які культурно розвиваються, небайдужі до своєї долі та долі країни в цілому, поважають свою Батьківщину беззаперечно існує. Але давайте погодимось з тим, що майже не більшість сучасних підлітків для проведення вільного часу обирає лавку, алкоголь та цигарки. Про яке свідоме ставлення до свого здоров'я може йти мова, коли це обирається як розвага? І ці діти знають, на що вони йдуть. Наївно було б вважати, що вони не знають про шкоду нікотину та алкогольних напоїв. Проблема у самому суспільстві, для якого такий склад речей став вже нормою. І чим ясніше це усвідомлюєш, тим страшніше стає. Що можна сказати, коли йдеш по вулиці і бачиш матір. Вона веде двох дівчаток приблизно трьох та семи років. Мати та старша донька палять. Дитина молодшого шкільного віку! Про яке майбутнє починаєш думати у такому випадку? Почуття патріотизму теж не викликає особливих радощів. Люди, які не поважають рідну країну. Які не бачать, за що їм її любити, адже вона їм нічого не зробила (?). А чому не можна любити країну тільки тому, що ти в ній живеш, що її мешканцем ти є, пишатися її минулим (все таки, є чим) і працювати на благо її майбутнього? Утопічна думка? Можливо. Але чим вищі стандарти ставити, тим більша можливість хоч чогось досягти. Чи не так?

У завершенні хочеться дати цитату міністерського сайту, яка особливо порадувала око.

У разі не прийняття Кабінетом Міністрів України постанови "Про затвердження Державної цільової соціальної програми "Молодь України" на 2009-2015 роки", не буде забезпечено комплексне вирішення проблеми становлення молоді, задоволення її соціальних потреб. Будуть втрачені майже всі досягнення та напрацювання за результатами реалізації Загальнодержавної програми підтримки молоді на 2004-2008 роки.

Таким чином, не буде створено правові, соціальні, економічні та організаційні передумови для формування соціально-активної життєвої позиції у молодих громадян та їх самореалізації (с)

Постанова прийнята була. Але була майже не виконана.Чи це не є одним й тим самим?


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua