Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Адреналіновий тест для Терьохіна


1
Рейтинг
1


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
2

Науковці встановили, що людство не однорідне. Ми живемо в суспільстві, де біологічний вид людиноподібних хижаків живе й розмножується за рахунок пригнічення й вимирання біологічного виду людей. Людиноподібні істоти відрізняються від нас нелюдяною поведінкою, а також генетикою та біохімічними реакціями.

Ось що пишуть американські психологи Роберт Берон і Дебора Ричардсон у книзі "Агресія" (1994): "З'ясувалося, що в агресивних осіб рівень адреналіну – речовини, яка має відношення до збудження і тривоги – порівняно низький". Дослідники порівняли виділення адреналіну і норадреналіну в стресових ситуаціях у пацієнтів тюремних лікарень. З'ясувалося, що досліджувані особи виразно розділились на дві групи – з нормальною реактивністю (нормальним виділенням адреналіну) і зі зниженою реактивністю.

"Але найцікавішим для цілей нашого дослідження є той факт, що особи зі зниженою реактивністю здійснили проти незнайомців утричі більше злочинів із застосуванням насильства і учетверо більше злочинів зі смертельним наслідком, ніж особи з нормальною реактивністю". Найвідомішим кінематографічним образом нелюда є вишуканий інтелектуал, доктор Ганнібал Лектер з "Мовчання ягнят" – при пожиранні людей у нього навіть не прискорюється пульс.

Знижена реактивність дозволяє другосигнальним гомінідам обманювати "детектор брехні" (поліграф), адже ця техніка налаштована на "людський формат". У людей, завдяки наявності голосу совісті, свідома брехня викликає стрес, який призводить до стрибкоподібної зміни фізіологічних параметрів: частоти пульсу, тиску крові, потовиділення тощо. У другосигнальних гомінід, з причини відсутності совісті, стресу не виникає, а почуття страху успішно гаситься зниженою реактивністю. Тому "детектор брехні" не фіксує проявів хвилювання, з чого робиться помилковий висновок, що людина говорить чисту правду.

Цікаво, що другосигнальні хижаки непогано знають про цю свою особливість. Тому при потребі демонстративно закликають перевірити себе на поліграфі. Для наочності згадаймо ще один відомий кінообраз – головну героїню кінофільму "Основний інстинкт", вродливу письменницю-інтелектуалку. Коли поліція запідозрила її у вбивстві, вона сама запропонувала перевірити її на чесність. "Детектор брехні" зафіксував повний спокій, тому хижачку відпустили на свободу.

Спеціалісти говорять, що 2-3 відсотки тестованих на поліграфі демонструють подібний "нелюдський формат". Це збігається з оцінкою антрополога Бориса Діденка про "кілька відсотків" хижих гомінід в людському соціумі. Тож виходить, що їх можна визначати не лише за поведінкою, але й за фізіологічними параметрами.

За матеріалами сайту "Народний огдядач" http://sd.org.ua/news.php?id=17556

ЗИ Після того, як Сергій Терьохін, замість того, щоб з'явитися до МВС, демонстративно запропонував пройти тест саме на поліграфі, доречно було б, спочатку зробити йому адреналіновий тест...

*** Гомініди (Hominidae) – родина ряду приматів, включає як викопних (пітекантропа, неандертальця та ін.), так і сучасних людей.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua