Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Росія   незалежність   референдум 1991 року

Дякую Росії за незалежність України

Білка | 25.09.2009 10:57

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
1

На прийомі в Посольстві Росії мене здивувало чому незалежність Росії датується з червня 1991 року. На мою думку, конфлікт російських владних еліт просто виштовхав Україну на шлях юридичного оформлення своєї незалежності.

Дивовижні речі відбувались у 90-х роках ХХ століття. До складу Радянського Союзу входили союзні республіки, які згідно Конституції СРСР були суверенними державами. І все ж 12 червня 1990 року перший з'їзд народних депутатів Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки більшістю голосів прийняв Декларацію про державний суверенітет Росії. Питання від кого прошу адресувати до Москви.

Не мине і року як 17 березня 1991 року було проведено перший і останній всесоюзний референдум: у радянського народу запитають чи хоче він збереження Союзу Радянських Соціалістичних Республік. Крім нього національні еліти республік повключали свої питання. У народу Республіки Україна запитували чи хоче він жити в оновленому СРСР, а в Росії цікавились чи підтримують громадяни введення поста президента.

Українці погодились жити в СРСР оновленому, а росіяни теж погодились жити в СРСР з власним президентом. А на той час вони мали ще й генерального секретаря комуністичної партії Горбачова, які мав повноваження першої особи держави. І от, через три місяці, 12 червня 1991 року Росія обрала свого першого президента – Бориса Ельцина і це стало, як вважають росіяни, народженням нової Росії. І ми так вважаємо. Бо конфлікт російських владних еліт просто виштовхав Україну на шлях юридичного оформлення своєї незалежності.

19 серпня 1991 року Радянський Союз, в складі якого тоді перебувала Республіка Україна, потрясла новина про спробу державного перевороту.

24 серпня 1991 року Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверинітет України. (До речі, від 16 липня 1990 року ми вже мали Акт про незалежність, проголосований Верховною Радою.) Минали тижні, але жодна держава нас не визнавала. Крім того існувало побоювання, що новий склад парламенту зможе скасувати Акт про незалежність. Тому 11 жовтня 1991 року Верховна Рада УРСР прийняла постанову "Про проведення всеукраїнського референдуму в питанні про проголошення незалежності України", призначивши його на 1 грудня цього ж року. Але організація проведення референдуму саботувалось владою на місцях.

У жовтні-листопаді мені довелось працювати у штабі "Референдум" в Києві, що був організований РУХом. Тоді дівчата-телефоністки з ранку до вечора набирали номери міських і сільських рад і запитували:

- А як у вас проходить підготовка до референдуму?

Найчастіше відповідь була:

- А якого референдуму?

Потім було 1 грудня 1991 року з 92 відсотками за незалежність України. Роль народу України дуже важлива. Але ж і Росії треба подякувати за допомогу хоч через 18 років.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua