Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Що насправді сказала Меркель?

ЗаХар | 18.08.2009 23:06

17
Рейтинг
17


Голосів "за"
19

Голосів "проти"
2

Обгадження України в ЗМІ -непрофесіоналізм "вітчизняних" журналістів чи антидержавна заангажованість?

Першими новину повідомили ИТАР-ТАСС та Лента.Ру

Канцлер ФРГ Ангела Меркель заявила, что Германия будет противодействовать героизации нацизма и национал-социализма на Украине, а также везде, где будут наблюдаться подобные тенденции

І почалось

.РГРК Голос России Германия поможет России бороться с неонацизмом на Украине

Оружие России Канцлер ФРГ Ангела Меркель на совместной пресс-конференции с Дмитрием Медведевым заявила, что Германия будет оказывать противодействие героизации нацизма и национал-социализма на Украине и в других местах, где будут наблюдаться подобные тенденции.

І так далі і тому подібне. З посиланням на російські джерела новину повідомили в Ізраїлі Меркель пообещала Медведеву бороться с пропагандой нацизма на Украине і Білорусії

До компанії швиденько залучились і вітчизняні агенції.

Регион Киев медиа

Ангела Меркель неожиданно для многих европейцев поддержала Кремль в очередном конфликте с Украиной.

УРА -информ (з посиланням на ИТАР-ТАСС)

Меркель пообещала Медведеву бороться с украинским нацизмом

АМИ -новости Украина http://newsukraine.com.ua/news/146827/

Меркель пообещала Медведеву бороться с героизацией нацизма в Украине

Не минуло й 15 хвилин як новину скопіював ForUM

Полемика

[URL=http://polemika.com.ua/news-46118.html]Меркель обещала Медведеву бороться с украинским фашизмом

[/URL]

Взагалі всіх перераховувати -ніяких сторінок не вистачить. Втім, це все Інтернет. Але ж не проминуло відзначитись і телебачення Ось 1+1

Меркель пообіцяла Мєдвєдєву боротися з героїзацією нацизму в Україні

Все всім зрозуміло? Навіть "Свободі", котра негайно заявила про "Сочинську змову" та розгорнула акції протесту.

Але деякі дрібнички не давали спокою

В репортажі 1-го російського каналу про прес-конференцію основну увагу приділено економічній співпраці двох країн. Трохи сказали обидва лідери про ситуацію з захистом прав людини в Чечні. Щодо України інформація показово досить коротка:

Российский лидер прокомментировал и свое решение пока не отправлять на Украину посла РФ.

І все.

Читачі Росбалта, хоч і прокремлівські налаштовані, але зазвичай добре проінформовані про настрої європейців. Їх коментарі суттєво контрастують з тим,що пише російська преса і концентровано можуть бути вкладені в одну фразу – "Меркель дозволила собі повчати Росію з приводу Грузії, але Медведєв їй вказав на місце".

Намагання знайти звіт про прес-конференцію на сайті Вести.Ру, де він спочатку був розміщений викликав відповідь "Ошибка 404: Запрашиваемый документ не найден".

То ж в пошуках істини довелось звернутись до німецькомовного сегменту Інтернету. Результати виявились вельми повчальними.

Перед поїздкою "Kurier" зазначав, що окрім основної теми сочінської зустрічі – підготовка до економічного самміту – Меркель дуже цікавить ситуація на Кавказі, між іншим питання відновлення територіальної цілісності Грузії та вбивств правозахисників в Чечні.

Ці ж теми для німецької преси були основними і в звітах по результатам зустрічі. Ось, наприклад "Spiegel" Газета в основному акцентує увагу на кавказьких темах. Попри весь дипломатизм, Меркель було досить відвертою. Вона зажадала виведення російських військ з Грузії ("Sie forderte den Abzug der russischen Truppen aus Zentral-Georgien") і хоча відмовилась визначати винуваться конфлікту однозначно назвала Південну Осетію частиною Грузії (die georgische Provinz Südossetien). Наголосила вона й на тому, що відправною точкою для вирішення конфлікту є визнання територіальної цілісності Грузії. ("Die territoriale Integrität Georgiens ist Ausgangspunkt" für die Lösung des Konflikts, sagte die Kanzlerin) . А коли канцлер нагадала Медвєдєву, що росіяни, як учасники конфлікту, мають покинути район, той навіть почав виправдовуватись. До речі – дуже недолуго.

"Wir sind nicht gegen internationale Friedenstruppen", sagte Medwedew. Doch Abchasen und Südosseten vertrauten nur russischen Friedenssoldaten"

("Ми не проти міжнародного миротворчого угрупування." – сказав Медвєдєв. "Але абхази і південно-осетинці довіряють лише російським солдатам")


Про те що грузини кілька років до минулорічного конфлікту говорили про свою недовіру російським миротворцям він,звичайно, промовчав.

Україна в контексті зустрічі згадувалась лише одного разу – там де Меркель хоча й відмовилась від визначення конкретних термінів все ж зазначила, що двері НАТО і для Грузії і для України лишаються відкритими.

А що ж зі згаданою прес-конференцією? На відміну від російськомовних німецькі ЗМІ вона не зацікавила. Звіт про неї вдалось відшукати лише на офіційному сайті німецького уряду

Багато говорили про економічну співпрацю. Цікаво, що коли Мєдвєдєв зробив наголос на "Північному потоці", Меркель з ним погодилась, але поставила цей проект в один ряд з "Набукко". Скандальне питання пролунало вже на завершення конференції.

Frau Bundeskanzlerin, die russische Führung, insbesondere Präsident Medwedew, hat in seiner Botschaft an die ukrainischen Führungskräfte sein Unverständnis gegenüber einigen Tatsachen in der Ukraine zum Ausdruck gebracht, so insbesondere hinsichtlich der Heroisierung des Nationalsozialismus. Wie steht Deutschland dazu?...

BK'IN DR. MERKEL: Was Ihre Frage bezüglich der Heroisierung des Nationalsozialismus in der Ukraine angeht, so kann ich nur sagen: Die Verurteilung des Nationalsozialismus und die Auseinandersetzung mit dem Nationalsozialismus ist für die Bundesrepublik Deutschland immer klar gewesen. Wir wissen um diese Zeit. Wir wissen nicht nur um die Ablehnung, sondern auch um die Einzigartigkeit des Holocaust und der Shoah. Für Deutschland hat das die deutsche Verantwortung auf der Welt für immer geprägt. Wo immer wir auf der Welt Tendenzen begegnen egal in welchem Land, die versuchen, den Nationalsozialismus zu relativieren, werden wir von deutscher Seite mit aller Entschiedenheit dagegen vorgehen. Das ist vollkommen selbstverständlich egal, wo und wie das passiert


"Пані канцлер, російське керівництво, перш за все президент Медвєдєв, в своєму зверненні до українського лідера висловив своє непорозуміння з приводу окремих фактів в Україні, зокрема того, що стосується прославляння націонал-соціалізму. Яка з цього приводу думка Німеччини?...


Меркель. Стосовно Вашого питання про прославляння націонал-соціалізму в Україні можу сказати лише одне: засудження націонал-соціалізму та протистояння націонал-соціалізмові для Федеративної Німеччини завжди були річчю само-собою зрозумілою. Ми пам'ятаємо про це. Ми не лише відхиляємо але й засуджуємо Голокост і Шоа ("шоа", іврит. – катастрофа, термін, який частина єврейських авторів використовує замість "голокост" -авт.). Для Німеччини зрозуміло, що німці відповідальні перед світом за все, що сталось. Скрізь в світі, де ми стикаєтесь з подібними тенденціями – не залежно від того в якій країні – виправдати націонал-соціалізм ми будемо з німецького боку відповідно реагувати без жодних вагань. Це само собою зрозуміло, не залежно від того, де все відбувається."

Ну і де тут засудження пані канцлером України, про яке нам вже тиждень розповідають?

Я можу зрозуміти російських журналістів, котрим творити з України ворога сам Кремль велів. Не дивують Білорусь та Ізраїль. Для обох вказане повідомлення лише закордонні новини. Але ж українські медівники могли ж перш ніж тиражувати новини перевірити її достовірність. Що це -непрофесіоналізм, незнання однієї з найпоширеніших в світі мов та звичка не знайомитись з першоджерелами а сприймати світ з російських перекладів? Чи антидержавна заангажованість "українських" журналістів? Дуже хотілось би сподіватись, що перше, та на жаль впевненості в цьому немає.

На завершення думка українки єврейського походження, мешканки Відня, котра допомогла мені в подорожі по німецькомовному Інтернету

"можно смоделировать ситуацию так:

Журналист (особой прессы): Фрау Меркель, г-н президент Медведев в своем послании тем, кто у власти в Украине, выразил возмущение тем, что президент Украины носит на голове нестиранный носок. Что думает Германия о таком поведении президента Украины?

Фрау Меркель: Что касается Вашего вопроса о том, что президет Украины носит на голове нестиранный носок – я могу только сказать, что мы все знаем, что это плохо пахнет – носить на голове нестиранный носок, плохо для президента любой страны, и если увидим на голове у президента – неважно, какой страны – нестиранный носок, то сразу начнем с этим непримиримую борьбу, в какой бы стране, повторяю, ни правил бы этот президент.

Пресса (особая): Фрау Меркель объединилась с Медведевым в борьбе против стремления президента Ющенко истребить русский язык, возродить фашизм и носить на голове носок."Коментарі
В контексті цих подій прошy ще раз звернути увагу на статтю Белый Орел – Черная Вдова . Там можна може й не з усим погодитись, але автор правий у головному: світом керує той, хто має ЗМІ

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua