Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Герой України   СТепан Хмара   Потебенько   орден

Країна героїв


3
Рейтинг
3


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
2

Найвища відзнака в нашій державі – звання "Герой України" – присвоюється з 1998 року. Нині у списку Героїв – 221 громадянин. Серед них не лише визначні науковці і колишні дисиденти, які боролися за вільну Україну, а й ті, що за часів СРСР оспівували й захищали тодішній режим, а також доярки, гірники, спортсмени, композитори, художники, депутати...

Найвища відзнака в нашій державі – звання "Герой України" – присвоюється з 1998 року. Нині у списку Героїв – 221 громадянин. Серед них не лише визначні науковці і колишні дисиденти, які боролися за вільну Україну, а й ті, що за часів СРСР оспівували й захищали тодішній режим, а також доярки, гірники, спортсмени, композитори, художники, народні депутати, директори підприємств, вчителі, тренери тощо. Я особисто не розумію, який героїзм у тому, щоб писати вірші чи пісні, доїти корів або грати у футбол? Чи керувати заводом, шахтою, інститутом, сільгосппідпрємством?

Нинішній Герой України Степан Хмара за політичну та правозахисну діяльність у 1980 році був заарештований КДБ та засуджений до 7 років ув'язнення в таборах суворого режиму та 5 років заслання. 1990 року він, будучи народним депутатом,потрапив ще раз до в'язниці – на цей раз Лук'янівської у Києві. Тоді проти нього була здійснена провокація – його звинуватили у напад на представника міліції. Минулого року він надрукував у "Україні молодій" відкритого листа до іншого Героя України, колишнього парторга юридичного факультету Московського університету, Левка Лук'яненка, з яким у 1990 році створював Українську республіканську партії. У ньому він звинуватив колишнього соратника в аморальності, плазуванні перед президентом Кравчуком (Героєм України з 2001 року) обізвав "політичним пігмеєм і користолюбцем", натякав на його негідну поведінку в радянських таборах.

Левко Григорович у свою чергу виключив з УРП іншого політв'язня і Героя України Євгена Пронюка. Кажуть, один із них був у табірному житті "підсадною качкою" і здавав усіх підряд.

До речі, Хмара сидів у Лук'янівці з подачі тодішнього генпрокурора Михайла Потебенька, при якому вибірковість застосування кримінального закону була зведена в абсолют. Особливо запеклий опір "правоохоронець" чинив декриміналізації статті про наклеп. При ньому посадили учасників акції "Україна без Кучми", у СІЗО відсиділа Юлія Тимошенко. Це він розвалив справу Гонгадзе, перешкоджав діяльності парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Звинувачення Михайла Потебенька в зловживаннях і непрофесіоналізмі його команди навесні 2004 року досягли такої напруги, що Верховна Рада голосувала за недовіру йому. Врятували комуністи. А 2007 року президент Ющенко нагородив Потебенька орденом Ярослава Мудрого ІІІ ступеню "за видатний внесок у розвиток правової держави, законності та правопорядку".

До речі, коли 1998 року Потебенько мав удруге стати генпрокурором, Степан Хмара, не будучи нардепом, направив до парламенту листа на його підтримку.

"Патрарху" донецьких Юхиму Звягільському інкримінували продаж із держрезерву авіапального грецькій фірмі, внаслідок чого держава недорахувалася $5 млн, а також причетність до службових зловживань посадових осіб "Даміана-банку". Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності У листопаді 1994-го утік в Ізраїль. Саме тоді на всю країну пролунала знаменита фраза:

- Гриша, де Фіма?

Через три роки парламентська делегація, у складі якої був Степан Хмара, вибачалася перед Звягільським. Він з тріумфом повернувся в Україну. А 2003 року отримав звання Героя.

2007 року на його шахті імені Засядька внаслідок трьох вибухів загинуло понад 100 гірників. Трагедії з жертвами там бувають так часто, що шахтарі охрестили підприємство "шахтою-вбивцею".

Коли дізнаєшся про такі речі, хочеться вигукнути:

- Господи, навіщо нам Герої? Може, краще без них?


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua